Plzeň v utkání 7. kola vyhrála v Liberci, Sparta remizovala se Zlínem

foto Utkání 7. kolo první fotbalové ligy: Slovan Liberec - Viktoria Plzeň, 3. září 2022 v Liberci.Matěj Valenta z Liberce a Modou Ndiaye z Plzně.

Praha - Fotbalisté Plzně v sedmém kole první ligy zvítězili v Liberci 1:0. Západočeský obhájce titulu zůstal jediným neporaženým týmem v sezoně a minimálně do neděle povede neúplnou tabulku o bod před Slavií. Sparta doma nečekaně jen remizovala se Zlínem 0:0 a je třetí. Mladá Boleslav vyhrála v Českých Budějovicích 2:0, Teplice přestřílely Jablonec 3:2.

Vyrovnaný souboj v Liberci rozhodl ve 41. minutě bývalý hráč Slovanu Jan Sýkora. Plzeň v lize zvítězila popáté za sebou a protáhla neporazitelnost už na 34 soutěžních zápasů. Viktoria bodovala popatnácté z posledních 16 duelů nejvyšší soutěže na hřišti Slovanu.

Západočechům, kteří mají k dobru odložené utkání s Brnem, vyšla generálka na středeční úvodní zápas skupiny Ligy mistrů v Barceloně. Pátý Liberec po podařeném začátku sezony získal z posledních dvou kol jen bod a doma podruhé za sebou nezvítězil.

Spartě k výhře nepomohl ani návrat útočníka Kuchty po pětizápasovém disciplinárním trestu za šlápnutí na hlavu libereckého brankáře Vliegena. Po nezáživném úvodním poločase měli na Letné ve druhém dějství větší šance hosté, ale Fillo napálil břevno a Silného vychytal brankář Holec.

Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži pošesté za sebou, ale v posledních třech kolech uhráli nerozhodné výsledky. Zlínští bodovali počtvrté v řadě a patří jim 12. místo.

České Budějovice ve 41. minutě oslabil David Broukal, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. Mladoboleslavskou přesilovku po pauze zužitkoval dvěma brankami Tomáš Ladra. Dynamo doma nezvítězilo ani ve čtvrtém utkání sezony a je na 10. příčce. Osmá Mladá Boleslav v nejvyšší soutěži porazila Jihočechy počtvrté za sebou.

V Teplicích otevřel skóre v osmé minutě domácí Jakub Urbanec, do přestávky ale otočili stav Jan Chramosta s Jakubem Martincem. V 63. minutě vyrovnal střídající Filip Žák a jeho spoluhráč Abdallah Gning záhy dokonal rozhodující obrat. "Skláři" poprvé v ligové sezoně zvítězili doma a poskočili na 11. místo. Předposlední Jablonec, který dohrával bez vyloučených Tomáše Malínského a Vladimira Jovoviče, zůstává jediný mužstvem v ročníku bez vítězství.

V nedělním programu sedmého kola se Slavia představí na stadionu Slovácka, Hradec Králové vyzve Ostravu, Pardubice změří síly s Olomoucí a nováček Brno bude hostit Bohemians 1905.

Statistika sobotních zápasů 7. ligového kola:

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 41. Sýkora. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Frýdek, Kozel (trenér) - Čermák, Holík, Hejda, Chorý, Ndiaye. Diváci: 5158.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)

Branky: 59. a 75. Ladra. Rozhodčí: Machálek - Paták, Líkař - Kocourek (video). ŽK: Broukal - Mašek, Mareček. ČK: 41. Broukal. Diváci: 2531.

FK Teplice - FK Jablonec 3:2 (1:2)

Branky: 8. Urbanec, 63. Žák, 66. Gning - 18. Chramosta, 40. Martinec. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vyhnanovský - Franěk (video). ŽK: Hybš - Jovovič, Polidar. ČK. 76. Malínský, 90.+2 Jovovič (oba Jablonec). Diváci: 2223.

Sparta Praha - Trinity Zlín 0:0

Rozhodčí: Berka - Hájek, Vlček - Szikszay (video). ŽK: Sörensen, Čvančara - Hrubý, Janetzký, Silný. Diváci: 12.354.