• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Táborsko překvapilo exligistu! Z Karviné přivezlo všechny body

Táborsko v minulém kole v Jihlavě zapsalo nejvyšší letošní porážku, ve středu 31. srpna už se po zápasu v Karviné radovalo z první letošní výhry. , Autor: Karolina Kabíčková

Táborsko v minulém kole v Jihlavě zapsalo nejvyšší letošní porážku, ve středu 31. srpna už se po zápasu v Karviné radovalo z první letošní výhry.     Autor: Karolina Kabíčková

KARVINÁ/TÁBOR - Na šestý pokus se konečně dočkali! Druholigové fotbalisté Táborska poprvé v sezoně okusili sladkou chuť vítězství. Ve středečním utkání na hřišti Karviné se postarali o největší překvapení vloženého 6. kola a vyloupili stadion bývalého prvoligového klubu 1:0. Tři body trefil Táborsku v 63. minutě Sy Babacar, který těžil ze svého samostatného úniku. Mozkem celé akce byl Petr Plachý, jehož pas našel v uličce nabíhajícího Senegalce. Domácí gólman pak nestačil na Babacarovu prudkou přízemní střelu. Táborsko si jistě oddychlo, vždyť vstřelilo branku po dlouhých 316 minutách. Hosté měli i štěstí, když je v 89. minutě zachránilo břevno.

MFK Karviná – FC Silon Táborsko 0:1 (0:0), branka: 63. Babacar, rozhodčí Černý – Hurych, Pospíšil, ŽK (4-3): 23. Cienciala, 49. Boháč, 58. Zedníček, 86. Papadopulos – 21. Bezpalec, 36. Provazník, 86. Navrátil, 1 131 diváků.

MFK Karviná: Ciupa – D. Krčík, Žídek, Zedníček, Boháč (60. Budínský) – Bartl (69. Málek), Soukeník – Durosinmi, Rezek (73. Papadopulos), Cienciala (60. Mikuš) – Memič (73. Zych).

FC Silon Táborsko: Zadražil – Bederka, Navrátil, Mezera – Kopřiva, Bezpalec (75. Kone) – Plachý, Provazník (75. Tolno), Babacar (83. M. Šplíchal), Tusjak – Nešpor (61. Ledecký).

Táborsko tentokrát nevyrobilo řadu hrubých individuálních chyb, kvůli nimž přicházelo o body v předchozích kolech. Spolehlivé zákroky předváděl brankář Adam Zadražil, který opět dostal šanci poté, co si odseděl trest za červenou kartu proti Chrudimi.

Další zápas sehrají svěřenci trenéra Radoslava Kováče už v neděli 4. září od 17 hodin, kdy se na stadionu v Kvapilově ulici představí rezerva pražské Sparty. Zvítězí Táborsko poprvé také na domácí půdě? Klub láká fanoušky k návštěvě i mimořádně výhodnou cenou za klobásu, která proti Spartě přijde pouze na 50 korun.