SESTŘIH: Hradec - Olomouc 1:0. Krize Sigmy i tvrdý zákrok. Rozhodl Kodeš

1
Video se připravuje ...
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Olomouce v pátém kole první ligy podlehli v dlouhém oslabení Hradci Králové 0:1 a počtvrté za sebou nebodovali. Hanáci hráli v Mladé Boleslavi, kde mají „Votroci“ domácí azyl, od 42. minuty bez vyloučeného Lukáše Vraštila. Utkání pak v 53. minutě rozhodl Petr Kodeš. Východočeši poskočili na páté místo neúplné tabulky, Sigma je na 13. pozici jen o skóre před nejhorší trojicí Jablonec, Zlín a Pardubice.

Diváci v Mladé Boleslavi se ve vyrovnaném prvním poločase dočkali jediné větší šance ve 27. minutě. Královéhradecký brankář Reichl, který dříve působil v Olomouci, podběhl míč po Zorvanově rohu a hostující Růsek hlavou trefil spojnici tyče a břevna.

Hanákům pak ve 42. minutě výrazně zkomplikoval situaci obránce Vraštil, jenž tvrdým zákrokem „sestřelil“ domácího Kubalu a rozhodčí Proske mu udělil rovnou červenou kartu.

Královéhradečtí dobře vstoupili do druhé půle a přesilovku využili v 53. minutě. Kapitán Vlkanova si v šestnáctce pohrál s několika soupeři, před brankou vybídnul Kodeše a šestadvacetiletý defenzivní záložník v 89. ligovém utkání zaznamenal premiérový gól.

Hradec Králové – Olomouc: První ligový gól Petra Kodeše a domácí vedou 1:0

Domácí si následně vytvořili velkou převahu a aktivní Vlkanova připravoval spoluhráčům jednu šanci za druhou. Kubalovu střelu ale zneškodnil Trefil a branku poté v ideální pozici minul Ryneš i Kodeš z voleje.

Olomoučtí z ojedinělé příležitosti málem vyrovnali. Střídající Matoušek v 76. minutě přihrál na volného Růska, jenže Reichl míč ještě tečoval a rozhozený hostující útočník ve skluzu zakončil těsně vedle.

Pojišťující trefa Hradce v závěru neplatila kvůli ofsajdu zakončujícího Prekopa, přesto Východočeši o třetí výhru v ligovém ročníku nepřišli. „Votroci“ podruhé za sebou v nejvyšší soutěži porazili Olomouc bez inkasované branky.

Domácí: 53. Kodeš

Hosté:

Domácí: Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – J. Kučera (63. Gabriel), Rada, Kodeš, Ryneš – F. Kubala (75. Prekop), Vlkanova (C) (90. Dvořák) – Vašulín.

Hosté: Trefil – Beneš (69. Greššák), Poulolo, Vraštil – Chvátal, Breite (C) (78. Navrátil), Zorvan, Sláma (78. Zmrzlý) – Chytil (59. Matoušek III), Spáčil (69. Vodháněl) – Růsek.

Klíčové momenty zápasu:

Hradec Králové – Olomouc: Vraštil po faulu na Kubalu zamířil do šaten, rozhodl sudí Proske

Hradec Králové – Olomouc: Matěj Ryneš mohl navýšit vedení, ale po nabídce Vlkanovy trestuhodně minul
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové – Olomouc: Obrovská šance Růska gólem neskončila

SESTŘIH: Hradec Králové – Olomouc 1:0. Premiérový gól Petra Kodeše, červená pro Vraštila

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.