sobota 1.6 10:00 - Hrad Šelmberk Mladá Vožice

sobota 1.6 17:00 - Galerie Dragoun Písek

Vernisáž výstavy.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Táborsko udolalo Osek vítězným gólem Davida Neužila. Rozhodčí sáhl pro dvě červené karty

Táborský David Neužil vstřelil proti Oseku vítěznou branku na 2:1. , Autor: Josef Janda

Táborský David Neužil vstřelil proti Oseku vítěznou branku na 2:1.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Fotbalisté rezervy Táborska sehráli druhé letošní utkání krajského přeboru v sobotu 20. srpna doma na Soukeníku proti Oseku. Svěřenci trenéra Miroslava Jelena vstoupili do zápasu špatně a už ve 3. minutě inkasovali. Na vedoucí branku Davida Říského dokázali domácí odpovědět ještě do poločasu Ottovou dorážkou a vítězství 2:1 zařídil Táborsku David Neužil krásnou ranou k tyči v 63. minutě. Nová posila Táborska měla v utkání několik šancí, nakonec jí stačilo k vítězství proměnit jedinou. Neužilův gól na 2:1 nebyl ovšem posledním zajímavým momentem utkání.

Trenér Táborska Miroslav Jelen dostal za protesty už druhou žlutou kartu a po červené kartě byl prvním vážnějším hříšníkem Táborska. K trenérovi se pak ještě přidal Jan Činčura, který navázal na kartu z prvního poločasu zdržováním hry a v závěrečných minutách oslabil i tým na hřišti. Osečtí nedokázali krátkou přesilovku využít a stále čekají na první vítězství. Myslet na něj mohou opět v dalším kole, kdy přivítají doma v sobotu 27. srpna fotbalisty Třeboně. Naopak Táborsko má v tabulce plný počet šesti bodů a v příštím kole jede v sobotu na hřiště Semic.

FC Silon Táborsko B – TJ Osek 2:1 (1:1), branky: 36. Ott, 63. Neužil – 3. D. Říský, rozhodčí Leiš – Votava, Novotný, ŽK (5-2): 39. a 87. Činčura, 12. Ott, 70. Chotovinský, 75. Trantýr – 38. J. Říský, 75. Němeček, ČK (1-0): 87. Činčura, 60 diváků.

Táborsko B: Mrzena – Itopa, Kosek (61. Cais), Trantýr (90. Pekař), Chotovinský, Pajer, Činčura, Praveček (90+2. Jíra), Ott (83. Fejtl), Pánek, Neužil.

Osek: Uhříček – Krejčí, Němeček, Hosnedl, Hoch, J. Říský, D. Říský, Sigmund, Šrámek, Matěj Čapek (77. Kinkor), Martin Čapek.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Táborska B s Osekem další podrobnosti.

Trenér Táborska B Miroslav Jelen okomentuje jak špatný vstup do zápasu, tak obrátku po půli a dvě červené karty.

Střelec vítězné branky David Neužil přiblíží rozhodující trefu a zmíní, jaké má plány po příchodu do Táborska.