KL: Souček s Coufalem slaví výhru 3:1. Černý se trefil proti Fiorentině

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Reprezentační záložník Václav Černý skóroval v úvodním utkání play off fotbalové Evropské konferenční ligy při porážce Twente 1:2 na hřišti Fiorentiny. Tomáš Souček a Vladimír Coufal pomohli West Hamu k domácí výhře 3:1 nad Viborgem. Za dánský tým odehrál 87 minut záložník Jan Žambůrek. Obránce Petr Mareš neproměnil pokutový kop a RFS Riga prohrávala na svém hřišti už o dvě branky, nakonec však remizovala se severoirským Linfieldem 2:2. Odvety se hrají za týden. V Evropské lize se do akce dostal Tomáš Vaclík, Jan Lecjaks či Filip Novák.

Černý naskočil do hry z lavičky na začátku druhé půle a v 65. minutě snížil na konečných 1:2. Čtyřiadvacetiletý záložník si naběhl za obranu na Smalovu přihrávku a z druhého dotyku poslal míč technickou střelou ke vzdálenější tyči. Twente přesto přišlo po čtyřech vítězstvích o neporazitelnost v nové sezoně.

Na hrotu útoku West Hamu poprvé nastoupila od začátku letní posila Scamacca, a právě italský útočník otevřel v 23. minutě hlavou skóre. V 64. minutě zvýšil skrytou střelou k tyči Bowen, ale vzápětí snížil Bonde Jensen. „Kladiváři“ přesto první výhru v sezoně udrželi, dvougólový náskok do odvety navíc obstaral Antonio.

Slovan Bratislava prohrál 0:1 na půdě bosenského celku Zrinjski Mostar. Slovenští šampioni hráli od 69. minuty bez vyloučeného Barsegjana a přesilovku zužitkoval o 20 minut později Bilbija. V základní sestavě Slovanu nechyběl obránce Jurij Medveděv, záložník Jaromír Zmrhal se dostal do hry v závěru.

Obránce Fehérváru Michael Lüftner naskočil na závěrečné vteřiny a pomohl svému týmu ubránit cenné vítězství 2:1 na hřišti bundesligového Kolínu nad Rýnem. Domácí se ujali brzy vedení, v 21. minutě byl ale vyloučen Chabot a hosté ještě do pauzy skóre otočili. Vítěznou trefu vstřelil Dárdai.

Domácí: 24. Scamacca, 64. Bowen, 78. Antonio

Hosté: 69. Jensen

Domácí: Aréola – Coufal, Ogbonna (C) (67. Kehrer), Johnson – Ashby, Coventry (84. Downes), Souček, Cornet – Bowen (66. Benrahma), Scamacca (66. Antonio), Lanzini (46. Fornals).

Hosté: Pedersen – Anyembe (34. Gaaei), Zaletel, Bürgy, Sørensen – Jensen (87. Thorsen), Grønning, Leemans (66. Søndergaard), – Žambůrek (87. Berger), Grot, Lonwijk (66. Mortimer).

Karty

Hosté: Søndergaard

Di Bello – Preti, Peretti (ITA)

Olympijský stadion, Londýn

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Hlavní část:

CSKA Sofia - Basilej 1:0 (0:0), Maccabi Tel Aviv - Nice 1:0 (0:0), Molde - Wolfsberg 0:1 (0:1), Young Boys Bern - Anderlecht 0:1 (0:0), Universitatea Craiova - Beer Ševa 1:1 (0:0), Basaksehir - Antverpy 1:1 (0:0), Vaduz - Rapid Vídeň 1:1 (1:0), FCSB - Viking Stavanger 1:2 (1:2), Kolín nad Rýnem - Fehérvár 1:2 (1:2), Villarreal - Hajduk Split 4:2 (4:1), West Ham - Viborg 3:1 (1:0), Alkmaar - Gil Vicente 4:0 (1:0), Fiorentina - Twente Enschede 2:1 (2:0) (za hosty gól Černý), Partizan Bělehrad - Hamrun Spartans 4:1 (3:0).

Mistrovská část:

RFS Riga - Linfield 2:2 (0:1), Zrinjski Mostar - Slovan Bratislava 1:0 (0:0), Maribor - Kluž 0:0, Poznaň - Dudelange 2:0 (1:0), Škupi - Ballkani 1:2 (1:1).

Evropská liga: Vaclík a Lecjaks v akci

Olympiakos Pireus s Tomášem Vaclíkem v brance remizoval v úvodním utkání play off o postup do Evropské ligy 1:1 na hřišti Apollonu Limassol. Další kyperský celek Omonia Nikósie vyhrála 2:0 v Gentu, český obránce a kapitán týmu Jan Lecjaks přispěl k triumfu asistencí. Odvety jsou na programu za týden.

Vaclíka překonal už v 18. minutě Janga a reprezentační gólman se ani na pátý pokus nedočkal v nové sezoně čistého konta. Řecký mistr stejně tak čeká i na premiérovou výhru, alespoň nerozhodný stav do odvety mu zařídil po půlhodině Hwang In-pom.

Lecjaks ve 20. minutě předal míč Charalampusovi a ten tečovanou střelou otevřel skóre. Druhou trefu přidal čtvrthodiny před koncem střídající Barker.

Malmö si doma poradilo 3:1 se Sivassporem, obránce Matěj Chaluš zůstal celý zápas na lavičce švédského celku. Levý bek Filip Novák odehrál závěrečných 11 minut při výhře Fenerbahce 2:0 na hřišti Austrie Vídeň.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

HJK Helsinky - Silkeborg 1:0 (0:0), Ferencváros Budapešť - Shamrock Rovers 4:0 (2:0), Apollon Limassol - Olympiakos Pireus 1:1 (1:1), FC Curych - Heart of Midlothian 2:1 (2:1), Malmö - Sivasspor 3:1 (2:1), Pjunik Jerevan - Šeriff Tiraspol 0:0, Ludogorec Razgrad - Žalgiris Vilnius 1:0 (1:0), Dnipro - AEK Larnaka 1:2 (0:2), Gent - Omonia Nikósie 0:2 (0:1), Austria Vídeň - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:1).

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.