Jelo se na 24 km. Startovalo se do kilometrového kopce, pak už byla trasa jen mírně zvlněná.

K závodu nastoupilo 35 cyklistů z 24 zemí, včetně cyklisticky exotických, jako je např. Kosovo, Černá Hora, Arménie či Severní Makedonie. Maximum, které mohla postavit jedna země, byli dva závodníci. Zdaleka ne každá země toho využila. A ani cyklisticky nejvyspělejší neměly na startu své nejlepší závodníky. Belgii např. reprezentoval Rune Herregodts (Sport Vlaanderen), Nizozemsko Jos Van Emden (Jumbo-Visma), oba čtvrtí mužové v časovce na šampionátech svých zemí, Francii např. Kevin Vauquelin (Arkea Samsic), na mistrovství Francie na 10. místě atd.

Papíroví favorité také obsadili místa na stupních vítězů. Stefan Bissegger (na snímku) byl lepší než Stefan Küng o jedinou sekundu, Filippo Ganna zaostal o 9 sekund a pak už byly rozdíly větší.

Jan Bárta na 18. místě zaostal o +1:52 a Jakub Otruba na 22. místě o +2:07 minuty.

Časovka to byla poctivá a pěkná. První polovina byla náročná a technická, hned po startu přišlo největší stoupání. Závěr byl hodně do tahu a před cílem trať mírně klesala. Říkal jsem si, že do 15. místa by to bylo super a nejlepší dvacítka by byla reálná. S 22. místem moc spokojený nejsem. Přede mnou to bylo v sekundách, což v takto krátkých závodech bývá vždycky. Na dvacítku mi chybělo jen 13 vteřin,“ zhodnotil své vystoupení na mistrovství Evropy Jakub Otruba.

Časovkářský mistr republiky Jan Bárta (na snímku) byl s předvedeným výkonem spokojenější: „Bylo to těžké. Měl jsem vyladěnou formu na český mistrák, ale teď o měsíc později už to není úplně ono. Hned po startu přišel kopec, kde nemůžete jet úplný šrot, aby vám neztuhly nohy, ale zase nesmíte jet pomalu, abyste příliš neztratil. V těžších pasážích jsem cítil, že nohy nejsou top vyladěné, ale celkově to bylo dobré.“

Švýcaři slavili i v ženách, když se mistryní Evropy stala Marlen Reusser. České ženy nestartovaly.