SESTŘIH: St. Joseph's - Slavia 0:4. Postup na dosah, dva góly Sora

Autor: iSport.cz, ČTK
20
Video se připravuje ...
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Žádné drama. Fotbalisté pražské Slavie vyhráli v úvodním utkání 2. předkola Konferenční ligy na hřišti gibraltarského týmu St. Joseph´s hladce 4:0. Za dvaatřicet minut se dvakrát trefil po centrech útočník Yira Sor, těsně před koncem prvního poločasu zvýšil Ewerton. V té době už domácí hráli v deseti, když červenou kartu obdržel za úder loktem Pecci. Po přestávce se gólově prosadil už jen střídající Ondřej Lingr.

Před domácí odvetou, která se hraje za týden v Edenu, mají slávisté prakticky jistý postup. Ve 3. předkole by český vicemistr narazil na Panathinaikos Atény a na cestě do skupiny by pak musel vyřadit ještě jednoho soupeře.

Pražané, kteří v minulé sezoně došli až do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, si nemohou v kvalifikaci dovolit zaváhání, jinak by poprvé od ročníku 2016/17 nehráli v pohárech skupinu.

Slávisté na stadionu v malém zámořském území Velké Británie na jihu Pyrenejského poloostrova od začátku dominovali, ale v úvodních šancích se ještě neprosadili. Tiéhi, jedna z pěti letních posil v základní sestavě, v šesté minutě mířil vedle, stejně jako chvíli nato Traoré. Usorovu střelu poté vyrazil domácí brankář.

Pražané v prvním vzájemném souboji českého s gibraltarským klubem v pohárech zlomili bezgólové skóre v 21. minutě. Traoré nabil Sorovi a jeho střela s pomocí břevna skončila za čárou. Za dalších 11 minut nigerijský útočník po podobné akci skóroval podruhé.

Yira Sor v souboji s obráncem gibraltarského St. Joseph´s

Tentokrát se Sor po zasekávačce od Usora prosadil přízemní střelou k zadní tyči a potvrdil, že se mu v pohárech daří. V jarní části minulé sezony Evropské konferenční ligy dal šest branek.

Třetí celek uplynulého ročníku gibraltarské ligy, který v soutěžích UEFA poprvé prošel do 2. předkola, si ještě více zkomplikoval zápas ve 34. minutě. Pecci zasáhl Ewertona loktem a islandský rozhodčí ho rovnou vyloučil. Ještě do přestávky Pražané přesilovku využili. Po další akci po pravé straně se trefil po Traorého přihrávce Brazilec Ewerton.

Po pauze měli slávisté v početní převaze řadu dalších šancí, ale prosadili se už pouze jednou. Sor v 50. minutě v úniku nezakončil a hattrick nezaznamenal. V 56. minutě se k míči po Usorově střelu dostal střídající Lingr a po pár desítkách sekund na trávníku jej doklepl na hranici ofsajdu do sítě.

Další gól už favorit nepřidal, i když za zápas vyslal 18 pokusů mezi tyče. V 65. minutě hlavičkoval nad Tiéhi, Douděra pak trefil gólmana a Lingr tyč. Neprosadili se ani další střídající hráči Jurečka s Filou. Vršovičtí i tak vyrovnali svou nejvyšší venkovní výhru v pohárech a úspěšně vkročili do sezony.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Další výsledky: Sparta - Viking 0:0, Štětín - Bröndby Kodaň 1:1 (0:1), Ružomberok - Riga FC 0:3 (0:2), Suduva (Lit.) - Viborg 0:1 (0:0), Antverpy - Drita (Kos.) 0:0, B36 Tórshavn (Faer. os.) - Tre Fiori (San Mar.) 1:0 (0:0), Basilej - Crusaders (Sev Ir.) 2:0 (1:0), Gzira (Malta) - Radnički Niš (Srb.) 2:2 (0:1), Levski Sofia - PAOK Soluň 2:0 (2:0), Fehérvár - Gabala (Ázerb.) 4:1 (1:1), Petrocub Hincesti (Mold.) - Laci (Alb.) 0:0, Rapid Vídeň - Lechia Gdaňsk 0:0, Vorskla Poltava - AIK Stockholm 3:2 (2:2), Aris Limassol - Neftči Baku 2:0 (0:0), Kluž - Inter Club d'Escaldes (And.) 3:0 (2:0), Hapoel Beer Ševa - Dinamo Minsk 2:1 (1:0), Istanbul Basaksehir - Maccabi Netanja 1:1 (0:1), Aris Soluň - Gomel 5:1 (3:1), Lucemburk - Čukarički 1:4 (1:2), Sepsi (Rum.) - Olimpija Lublaň 3:1 (1:1), Alkmaar - Tuzla (Bosna) 1:0 (1:0), Rijeka - Djurgaarden 1:2 (1:1), Trnava - Newtown (Wales) 4:1 (3:1), Velež (Bosna) - Hamrun Spartans (Malta) 0:1 (0:1), Motherwell - Sligo Rovers 0:1 (0:1), Saint Patrick's (Ir.) - Mura (Slovin.) 1:1 (0:1).

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

20

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.