V Jizerkách pokračovala Czech O-Tour

17.7.2022 Petr Klimpl

Seriál Czech O-Tour 2022 pokračoval druhou sérií v Jizerských horách.

Byly připraveny tři závody. Shromaždiště všech tří závodů bylo situováno ve Ski areálu pro běžecké lyžování v Josefově Dole. Startovala necelá tisícovka závodníků.

Dvě etapy v sobotu (krátké trati) se odehrály na Bukové hoře (prostor finále krátké trati na MS 2021), kde závodníky čekaly skalní labyrinty, velké množství kamenů, těžká podložka, borůvky. Na mapě Buková hora – jih postavil dopolední tratě Martin Janata, odpolední tratě pak David Pustai. V elitě si dopoledne pro vítězství doběhli Markéta Poloprutská (2. Erica Edman, 3. Iveta Šístková) a Martin Roudný (2. Baptiste Rollier, 3. Daniel Vandas). Odpoledne byli nejlepší Karolína Kettner (2. Šárka Sokolářová, 3. Kamila Gregorová) a Daniel Vandas (2. Pavel Kubát, 3. Baptiste Rollier).

Další etapa v neděli (klasika) proběhla severněji s doběhem na shromaždiště závodů. Náročné tratě na mapě Maxovský vrch postavil Dučan Novotný. V ženách vyhrála Anna Štičková (2. Erica Edman, 3. Šárka Sokolářová), v mužích si pro druhé vítězství doběhl Daniel Vandas, druhý byl Pavel Kubát a třetí Jonáš Gottstein.

Podrobnosti najdete na webu Czech O-Tour.