Přípravy: Baník udolal Kypřany 1:0. Budějovice padly s Unionem Berlín

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

České kluby, které nehrají předkola evropských pohárů, stále ještě ladí formu na vstup do nové sezony. Baník Ostrava během působení v Polsku udolal kyperskou Karmiotissu 1:0. Bohemians zakončili soustředění v Rakousku vítězstvím 2:0 nad Lieferingem. Mladá Boleslav remizovala 1:1 s Varnsdorfem. České Budějovice na triumf nad bundesligovým Augsburgem nenavázaly, s dalším německým soupeřem Unionem Berlín padly 0:1. Nováček FORTUNA:LIGY Brno porazil 1:0 Kroměříž.

Bohemians v Mondsee proti druholigovému rakouskému Lieferingu skórovali v obou poločasech, prosadili se Puškáč a Květ. "Klokani" navázali na triumf nad Újpestí (1:0) a znovu neinkasovali. V Rakousku si poradili i se St. Pöltenem a zatím zvládli všech pět přípravných utkání.

První porážku utrpěly České Budějovice, které ve středu překvapivě zdolaly Augsburg. Dalšímu bundesligovému týmu ale v Neukirchenu podlehly po Seguinově trefě z 37. minuty. Dynamo ještě čeká v Rakousku pondělní duel proti týmu Wieczysta Krakov.

"První poločas byl z naší strany slušný, pak nám nevyšel vstup do toho druhého, kdy jsme kazili rozehrávky a nevyhodnocovali dobře situace. Bylo to mužstvo, které vybojovalo evropské poháry, z toho pohledu nám to spoustu věcí ukázalo," řekl pro klubový web asistent trenéra Jan Baránek. Union obsadil v minulé sezoně páté místo v německé lize a v Evropské konferenční lize narazil i na pražskou Slavii.

Ostrava nastoupila k dalšímu zápasu jen dva dny po utkání proti Celticu u příležitosti oslav 100. výročí založení klubu, kouč Pavel Vrba proto nechal od úvodních minut na lavičce některé opory. Utkání v polských Kielcích rozhodl ve 14. minutě Marek Jaroň, který jako jediný překonal bývalého gólmana Liberce Knoblocha. V sestavě kyperského celku nechyběli ani obránce Tomáš Čelůstka a záložník Josef Hušbauer.

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už po čtvrthodině hry, Ladra ale pokutový kop neproměnil. Ve 39. minutě se prosadil až Pech, v nastavení vyrovnal hlavou po rohovém kopu Richter.

Domácí:

Hosté: 14. M. Jaroň

Domácí: I. poločas: Knobloch – Tzanakakis, Hubočan, Medjimorec, Čelůstka – Kaltsas, Hušbauer, Christou, Yebli, Gradinaru – Coulibaly.
II. poločas: Spoljarić – Avram, De Noiser, Ben Sallam, Andronikou – Economides, Andrish, Podstawski, Martins – El Alúší, Milo.

Hosté: Letáček – Sanneh, Pokorný, Chlumecký, Fulnek – Budínský (71. Almási), Kaloč (58. Tetour) – Buchta, P. Jaroň, M. Jaroň (63. Kuzmanović) – Tijani (58. Smékal)

Hosté: 90+1. Richter

Domácí: Polaček (46. Šeda) – Pech (61. Látal), Suchý (68. Jahić), Šimek (68. Coňk), Karafiát (61. Fulnek) – Matějovský (61. Samek), Donát (61. Mareček), Dancák (61. Darmovzal), Vaníček (61. Skalák) – Ladra (61. Stránský), Škoda (61. Krobot).

Hosté: Šerák (46. Vaňák) – Ludvíček (46. Richter), Kouřil, Zbrožek (46. Kubista), Radosta – Bláha, Kříž (46. Žák) – Schön (46. Rudnytskyy), Ondráček, Dordič – Tanko (56. Samko).

Všetečka – Šimáček, Černoevič

Lokotrans Aréna

Návštěva

150 diváků

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.