Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.
;

"Belasí" nevyužili vyložené šance, do Batumi idú s remízou

6.7.2022 22:46 TASR Pridať komentár

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov s FC Dinamo Batumi 0:0.

Domáci si na Tehelnom poli vytvorili viacero šancí, ani jedna strela však neskončila v sieti ich gruzínskeho súpera. Presadiť sa nedokázali napriek tomu, že väčšiu časť zápasu odohrali v početnej prevahe.

O postup môžu zabojovať v odvete, ktorá je na programe v stredu 13. júla v Batumi. Víťaz dvojzápasu nastúpi v 2. predkole LM proti lepšiemu z dvojice FC Tobol Kostanaj a Ferencváros Budapešť. Stretnutie týchto dvoch tímov skončilo v stredu takisto bezgólovou remízou.

1. zápas 1. predkola LM:

ŠK Slovan Bratislava - FC Dinamo Batumi 0:0

Rozhodovali: Coote - Hussin, Hopton (všetci Angl.), ŽK: Barseghjan - Teidi, Chabradze ČK: 42. Kobachidze (po 2. ŽK), 10.589 divákov.

Slovan: Chovan - Medveděv, Kašia, Abena, De Marco (58.Čakvetadze) - Kankava, Kucka (86. Holman) - Zmrhal, Weiss (78. Čavrič), Barseghjan (58. Green) - Ramirez (58. Šaponjič)

Batumi: Kupatadze - Čabradze, Kobachidze, Azackij, Azarov - Teidi, Altunašvili (86. Navalovski) - Mamučašvili, Bidzinašvili (45. Rechviašvili), Davitašvili (72. Vacadze) - Flamarion (72. Radin)

Hostia sa pokúsili založiť rýchly útok hneď z výkopu, no ich snaženie zastavil faul Teidiho, ktorý si zaň vyslúžil žltú kartu. K prvej vážnejšej šanci prišlo neskôr na strane domácich, ktorí v ôsmej minúte rozohrávali priamy kop. S centrom Barseghjana si obrana Batumi následne ľahko poradila a pustila sa do brejku. Altunašvili však Chovanovu bránu spoza šestnástky minul. K strele sa dostal aj Barseghjan, ktorý ťažil z kombinácie Zmrhala a Ramireza, no mieril privysoko. Ďalšiu štandardku nepremenili ani hostia po faule Kankavu v rohu ihriska. Na druhej strane sa pokúsil doraziť Weissovu zblokovanú strelu Barseghjan a o chvíľu neskôr prestrelil bránu Ramirez. Ešte väčšiu šancu vytvoril kapitán "belasých" v 32. minúte Medveděvovi, ktorý Kupatadzeho neprekonal z hranice päťky. Na brankára hostí nestačil o niečo neskôr ani Zmrhal. Ten to spoza veľkého vápna skúsil razantným volejom. Pekne zakombinovať sa podarilo aj hráčom gruzínskeho mužstva. Bidzinašvili zobral súperom loptu v strede ihriska, vysunul Flamariona a ten mu loptu vracal pred bránu, no zasiahol Kašia. Kupatadzeho ohrozil v závere ešte Kucka, k podstatnému momentu zápasu však prišlo tesne po tom. Obranca Kobachidze fauloval v strede ihriska Barseghjana, dostal druhú žltú kartu a porúčal sa pod sprchy.

V úvode druhého dejstva nič nenasvedčovalo tomu, že Slovan hrá v prevahe, tím musel dokonca podržať Chovan, keď zastavil strelu Davitašviliho. Ten sa dokázal prebojovať cez niekoľko domácich hráčov. Tlak hostí neustával ani v nasledujúcich minútach a následne arbiter potrestal prvého zo Slovanistov - žltú kartu dostal Barseghjan. Kormidelník Weiss ho následne stiahol v trojitom striedaní, keď išli okrem neho "dole" aj Ramirez a De Marco, ktorých vystriedali Green, Šaponjič a Čakvetadze, pre ktorého to bola premiéra v drese bratislavského klubu. Šancu na reparát dostal vzápätí Medveděv, no na hranici malého vápna opäť zaváhal. Duel sa potom dostal do mŕtveho bodu, aj keď domáci mali mierne navrch. K oživeniu prišlo v úplnom závere. "Belasí" pritlačili, no z pravej strany sa najprv nepresadil Green, ktorý trafil len bočnú sieť a v nadstavenom čase sa ešte stredopoliar pokúsil centrovať. Jeho pokus zachytil Kupatadze. O víťazný gól sa snažilo aj Dinamo pri kombinácii Vacadzeho a Mamučašviliho. Koniec duelu ešte poznačila roztržka medzi hosťujúcim gólmanom a striedajúcim Šaponjičom, pri ktorej musel zasiahnuť hlavý rozhodca.

Hlas po zápase /zdroj: RTVS/

Jurij Medveděv, obranca SLovana: "Sme sklamaní, mrzí to. Dlhšie ako polčas sme hrali presilovku, no nevyužili sme ju. Výsledok 0:0 je veľmi zlý, chceli sme iný. Je to veľká škoda, ale ešte nič nie je prehraté. Pred nami je druhý zápas a my chceme postúpiť. Mali sme nejaké šance skórovať, aj ja sám som mal jednu veľmi dobrú a ani neviem, ako to brankár chytil. Celý zápas si musíme rozobrať. Hráči súpera boli rýchli, ale do ničoho sme ich nepustili. Mrzí nás tento výsledok aj kvôli divákom. Nikto v klube nemôže byť s takýmto výkonom spokojní. Dúfam, že si ich udobríme po zápase na ihrisku v Batumi."

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info priamo z trávnika!

Rubrika: Medzinárodné klubové súťažeLiga Majstrov