Na závěr turnaje prohra s Itálií

AKTUALIZUJEME

České reprezentantky do 19 let zakončily své účinkování na evropském šampionátu v Moravskoslezském kraji prohrou 0:4 s Itálií. Ve skupině A končí poslední, postupuje Španělsko a Francie. Skupina B ovládly Norky a Švédky.

České mužstvo před závěrečným duelem nemělo po dvou prohrách šanci postoupit ze skupiny. V brance tentokrát nastoupila Bára Beránková, od úvodní minuty nastoupila také například Tereza Černá.

Itálie ale před zápasem stále měla naději na postup, i když před zápasem měla na kontě pouze bod. Italky potřebovaly v zápase český tým porazit, a zároveň doufat, že dosud suverénní Španělsko zdolá Francii. Pokud by Francie uhrála jakýkoliv bodový zisk, Itálie by byla ze hry venku.

Italky poslala ve Frýdku-Místku do vedení už ve třetí minutě Arcangeliová, ve 20. minutě na ni navázala Beccariová. Také po změně stran přidaly hostující hráčky dvě branky. Po necelé hodině hry se znovu prosadila Arcangeliová a v nastavení stanovila konečný výsledek střídající Della Perutaová.

Češky zakončily skupinu A s celkovým skóre 0:12. V úvodním utkání na turnaji mladé reprezentantky podlehly obhájkyním titulu Francouzkám 0:3 a následně 0:5 Španělkám. »To je asi otázka spíš na pana Radu, který trénuje A mužstvo (úsměv). Ale v kádru je stále ještě několik hráče ročníku 2004, které budou nejspíš pokračovat v devatenáctce a těm to pomůže obrovsky. Hráčky ročníku 2003 to mají těžké, protože se přesunou do kategorie dospělých, což na reprezentační úrovni nebude jednoduché, ale určitě tam pár kandidátek, které by mohli v A týmu zkusit, je. Ale to už je na trenérovi A mužstva,« řekl k budoucnosti týmu i některých hráček trenér Jan Navrátil.

Italkám však ani vysoká výhra k postupu do semifinále nestačila, na jejich úkor šly dál Španělky a Francouzky. Šampionát devatenáctek hostí Moravskoslezský kraj. Druhou skupinu tvoří Norsko – Švédsko (Opava) a Německo – Anglie (Karviná), zápas začínají ve 20.00.

Finále se odehraje 9. července.

Skupina A:

Španělsko – Francie 1:1 (1:1)

Itálie – Česko 4:0 (2:0)

Branky: 3. a 59. Arcangeliová, 20. Beccariová, 90.+4 Della Perutaová. ŽK: Pfattnerová – Tenkrátová, Pavlíčková. Rozhodčí: Pesuová (Rumunsko) – Pastoreková (Slovensko), Demosthenousová (Kypr).

ČR: Beránková – Huvarová, Ohlídalová (62. Trčková), Jelínková, Pavlíčková – Pouvová (52. Tenkrátová), Jonášová (81. Kochanová) – Ducháčková, Černá, Hlouchová (46. Bendová) – Švíbková (46. Střížová).

Itálie: Berettaová – Battistiniová, Passeriová, Robustelliniová, Pellinghelliová (64. Della Perutaová) – Pfattnerová (86. Bertiová), Ferrarová, Pavanová (78. Massiminová) – Corelliová (46. Cesariniová), Beccariová, Arcangeliová.