Úterý 14.5 11:20 - Strakonice – sraz na autobusovém nádraží

• Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha

Úterý 14.5 17:00 - Muzeum Středního Pootaví

Českobudějovický rodák mistrem Evropy

RIMINI - V sobotu 2. července vrcholilo mistrovství Evropy ve stolním tenise veteránů boji o medaile ve všech kategoriích. Ty už se Jihočechů netýkaly, ale se zájmem je sledovali, protože mezi stolními tenisty a hlavně mezi Čechy a Slováky panuje přátelství, které nezničili ani politici, když rozdělili Československo. Jeden Jihočech se však o medaili pral.

Českobudějovický rodák Ivan Karabec sice už dlouho na jihu Čech nežije, ale pořád se Jihočechem cítí. Před čtvrtstoletím odešel do Havířova jako čtrnáctiletý žák z Českých Budějovic. Na severu Moravy strávil nejlepší roky své bohaté kariéry, ve které se mimo jiné stal paralympijským vítězem, mistrem světa a Evropy tělesně postižených. Před minulou sezonou se stěhoval do Rakouska, kde bojuje v nejvyšší ligové soutěži a také se ujal role trenéra a sparingpartnera ve středisku v Linzi.
Ve svých krajanech měl Karabec v Rimini velkou fanouškovskou podporu, kterou proměnil v zisk zlaté medaile a titulu mistra Evropy ve čtyrhře kategorie 40 s partnerem Jiřím Gráfem z Havířova. Ve finále zdolali 3:0 na sety Poláky Daniela s Rakowiczem. Byl to jeden ze dvou českých titulů na právě skončeném šampionátu. Druhý vybojoval v kategorii 75 Karel Hrnčiřík se Slovákem Ludovítem Valárikem, kteří porazili ve finále čtyřhry 3:1 na sety Němce Diesinga a Steinera.
Vítězem dvouhry nejmladší kategorie 40+ se stal Belgičan Cédric Merchez, který ve finále porazil Poláka Artura Daniela 3:0 na sety.