Štvrtok 28. marec 2024Meniny má Soňa
< sekcia Šport

Hádzanárky na MSJ prehrali s Južnou Kóreou 31:36 a obsadili 20. miesto

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Slovenky si na šampionáte pripísali tri výhry (India, Guinea, Irán), tri prehry (Japonsko, Rumunsko, J. Kórea) a remízu s Holandskom.

Celje 30. júna (TASR) - Slovenské hádzanárky do 20 rokov obsadili na MS junioriek v Slovinsku konečné 20. miesto. V piatkovom dueli o konečné umiestnenie v Celje prehrali s Kórejskou republikou 31:36.

Zverenky trénera Ján Beňadika začali dobre a v prvom polčase si udržiavali trojgólový náskok, Kórejčanky však do prestávky vyrovnali a po zmene strán mali herne navrch.

MS hráčok do 20 rokov - o 19. miesto:

SLOVENSKO – Kórejská republika 31:36 (15:15)

Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová – Györiová 2, P. Pálová 1, Pénzesová 2, Lukáčová, Dmytrenková 4, Kucserová, Dvorščáková 6, Ščípová 5, Zlatinská 1, D. M. Vargová 5, Hornyáková, Bačenková 5, Zsákovicsová, Rozhodovali: Conberse, Correa (obaja Arg.), vylúčenia: 4:2, 7 m hody: 5/5 - 5/4