Závěrečná zpráva z MČR družstev mladších žáků v Jihlavě

V neděli 12. 6. 2022 ve 13:30 byla předána cena vítězi MČR. Poukaz na víkendový pobyt v pražském hotelu řetězce EuroAgentur Hotels & Travel, a.s. Populus získal obhájce titulu a 1. nasazený tým ŠK Staré Město A. Také další medaile byly rozděleny podle nasazení, včetně té bramborové za 4. místo.

Na 2. místě se umístil tým Pandy Rychnov nad Kněžnou, na 3. Beskydská šachová škola Frýdek-Místek A. Nepříliš populární 4. místo obsadilo družstvo z Brna Jezdci Jundrov. O plných 11 pozic si polepšilo družstvo Agentury 64 Grygov, které poskočilo ze 16. místa na celkové 5. ŠK Spartak Čelákovice skončil 6.

Medailisté letošního MČR družstev mladších žáků

I přes počáteční problémy s ubytováním všech účastníků včetně doprovodných osob lze snad říci, že se turnaj vydařil. Umoudřilo se i počasí, a tak po pátečním představení několika zvířat ze ZOO, která přivezla milá paní Mgr. Pavla Jarošová, se děti vydaly po sobotních partiích za nimi.

Díky skvělé spolupráci s Turistickým informačním centrem Brána Jihlavy zastoupeném Mgr. Magdalenou Svatoňovou si mnoho účastníků prohlédlo jihlavské podzemí a další zajímavosti krajského města.

O bohatý cenový fond se zasloužil Magistrát města Jihlavy. Každý účastník si domů odvezl několik cen.

Mistrovský turnaj nezůstal v Jihlavě v anonymitě i zásluhou tří děvčat z pražského oddílu Šachy Štěpán, které propagovaly šach na náměstí a sehrály několik partií s místními i s turisty. O třídenní akci slyšeli posluchači také ve vysílání Rozhlasu Vysočina Dobré dopoledne.

V sobotu se na doprovodném rapidovém turnaji sešlo 31 hráčů. Hlavní cenu si odnesl trenér jihlavských dětí David Brychta z Gordicu Jihlava. Na 2. místě se umístil hráč ŠK Světlá nad Sázavou Šimon Lang, který zároveň ovládl kategorii do 18 let. Třetí příčku obsadil Roman Vincze z TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Jiří Burel z Gambitu Jihlava byl nejlepší v kategorii do 12 let

Večer návštěvě ZOO konkurovala simultánka s GM Vladimírem Tallou a WIM Natálií Kaňákovou. Oba dva všechny své partie vyhráli. Soupeři nicméně vzdorovali více než dvě hodiny.

O zdárný průběh mistrovství se postarali bezchybní rozhodčí v čele s Rastislavem Diviakem ze slovenské Senice, kterému pomáhali GM Vladimír Talla, WIM Natálie Kaňáková a Rostislav Berezjuk. Velký dík patří také kolektivu hotelu v čele s ředitelem Markem Vitoušem a provozní Pavlou Dvořákovou, pro které nebyl nic problém.

Ve 14:00 se stalo MČR družstev mladších žáků minulostí a jeho účastníci se začali rozjíždět domů.