Dohráno MOL Cup

Haaland opět pálil ostrými a skolil Švédsko, Portugalsko padlo ve Švýcarsku

Vynikající formu má ostrostřelec Erling Haaland. Ve 4. kole skupinové fáze Ligy národů se proti Švédsku stejně jako před týdnem prosadil dvakrát, navrch přidal asistenci a pomohl norské reprezentaci k vítězství 3:2. Ve skupině A2 si první porážku připsali Portugalci, kteří po brzkém gólu Harise Seferoviče odjeli s prázdnou ze Švýcarska a přišli o první místo v tabulce. Tam se o bod dostalo Španělsko výhrou 2:0 nad českou reprezentací.

Portugalci nastoupili bez hvězdného Cristiana Ronalda a v Ženevě se poprvé v tomto ročníku Ligy národů střelecky neprosadili. O výsledku proto rozhodla Seferovičova gólová hlavička z úvodní minuty utkání.

Favorité z Pyrenejského poloostrova měli střeleckou převahu 20:5, na gólmana Omlina ale nevyzráli. Švýcaři si připsali první body a ztrácí už jen jeden na český tým.

"Nemůžeme inkasovat už po pár sekundách, je to trestuhodná chyba. Chyběla nám agresivita. Raději bychom samozřejmě zůstali v čele (skupiny), ale opakuji, že rozhodující zápas bude proti Španělsku," řekl kouč Fernando Santos.

Šok vstřebávali i portugalští hráči. "Udělali jsme hned na začátku chybu, která nás přišla draho. Pak jsme se snažili ze sebe dostat maximum a tlačili jsme, ale skórovat se nám nepodařilo," dodal útočník André Silva.

Haaland potvrdil famózní formu

Haaland otevřel skóre v 10. minutě hlavou a druhý zásah přidal po změně stran z penalty. Jednadvacetiletá posila Manchesteru City dala už 20. reprezentační branku a s pěti trefami je nejlepším střelcem aktuálního ročníku Ligy národů.

V 62. minutě sice snížil Forsberg, o čtvrthodinu později však uklidnil domácí po Haalandově centru hlavou Sörloth. Norům už vítězství nesebral ani Gyökeresův gól v nastavení. Seveřané vedou skupinu B4 o tři body před Srbskem, které remizovalo 2:2 ve Slovinsku.

Prvním postupujícím týmem se stal už jistý vítěz skupiny C2 Řecko. Stoprocentní bilanci udrželo domácím triumfem 2:0 nad Kosovem, které ztrácí na lídra skupiny šest bodů a navíc prohrálo obě vzájemná utkání.