sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Tatranu se domácí rozlučka nevydařila, pod Libínem se radoval Protivín

PRACHATICE – Znovu to nevyšlo. Fotbalisté Prachatic nedokázali ukončit čekání na tříbodový zisk v domácím prostředí ani na pátý pokus. V sobotu 11. června podlehli v oslabené sestavě Protivínu 2:3 (1:3), ale to nic nemění na tom, že letošní sezonu Ondrášovka krajského přeboru zakončí těsně pod medailovými pozicemi. To hosté z Písecka budou chtít v posledním kole uhájit dvanácté místo.

29. kolo Ondrášovka KP, sobota 11. června:

FK Tatran Prachatice – FK Protivín 2:3 (1:3).

Branky: 11. Iliev, 71. Pravda – 7. Hrachovec, 21. J. Vorel z penalty, 40. Z. Vorel. Rozhodčí: Pečenka – Albert, Izugrafov. ŽK: 4:2 (48. Hornát, 74. Makoš, 80. Kupka, 83. Pravda – 12. Bečvář, 64. Dan). Přihlíželo 100 diváků.

Prachatice: Hopfinger – Makoš, Jakub Rauscher, Hornát, Hušek, Jaroslav Rauscher, Pravda, Sedláček, Kupka, Kovář (23. Linhart), Iliev.

Protivín: Pícha – Dan, Vojta, Z. Vorel, Zach (61. Kvasnička), Hrachovec, Buko, Bečvář, J. Vorel, Urban (63. Zeman, 90. Hodinka).

Skóre se poprvé měnilo v sedmé minutě, kdy sice domácí zahrávali rohový kop, ale balon se bleskově dostal na druhou stranu hřiště, kde si neomylně počínal Hrachovec. Tento stav však vydržel jen čtyři minuty, než vyrovnal Iliev, jenž dostal nadýchaný bochánek do běhu a střelou na vzdálenější tyč nedal Píchovi šanci – 1:1. Vedení Protivínu vrátil ve 21. minutě z pokutového kopu Jaromír Vorel, když zvolil střelu na jistotu po zemi k tyči, a jeho bratr Zbyněk pak pět minut před přestávkou upravil na 1:3. Nikým nestřežen hlavou uklidil do sítě centr z pravé strany.

Po změně stran se stovka diváků dočkala už jen jediné branky, když se po rohovém kopu na zadní tyč prosadil prachatický Pravda – 2:3. Oba týmy si vytvořily ještě mnoho dalších šancí, ale skóre se již nezměnilo. Více jich rozhodně měli hosté.

Prachatičtí zakončí letošní sezonu v sobotu 18. června na hřišti Dražic.