České volejbalistky mají v Evropské lize třetí výhru, znovu porazily Slovensko

foto 4. kolo skupiny B Evropské ligy volejbalistek, ČR - Slovensko, 4. června 2022 v Karlových Varech.Zleva: Kateřina Valková z Česka, Magdalena Jehlářová z Česka

Karlovy Vary - České volejbalistky si připsaly třetí výhru v Evropské lize. V Karlových Varech po ztrátě úvodní sady otočily zápas se Slovenskem a po výhře 3:1 na sety udržely neporazitelnost. Ve skupině B, která je po vyloučení Běloruska tříčlenná, mají po třech kolech maximální počet devíti bodů.

Fotogalerie

V základní sestavě tentokrát nastoupila na smeči společně s kapitánkou Michaelou Mlejnkovou Eva Svobodová. První set dospěl do vyrovnané koncovky, v níž se prosadily hostující hráčky. Druhý setbol proměnily, když Mlejnková ze zadní části hřiště zasmečovala do autu.

Podle trenéra Jannise Athanasopulose se mohla na výkonu českých hráček v úvodu podepsat nervozita, protože poprvé od roku 2019 hrály doma před fanoušky. "Možná trošku tam byla nervozita, protože to bylo po dlouhé době, co jsme nastoupily před domácím publikem. Ale myslím si, že rozhodovaly maličkosti," uznala kapitánka Mlejnková.

Už v závěru úvodní sady vystřídala Svobodovou Klára Faltínová, která zůstala na palubovce i ve druhé sadě a za důvěru se odvděčila. Byla důrazná v útoku a právě při jejím servisu Češky odskočily na 13:6. Od skóre 15:8 si ale vybraly slabší chvilku a rychle byl stav 17:17. V tu chvíli nastoupila na palubovku druhá nahrávačka Květa Grabovská a zapsala se dvěma přímými body z podání. Změna rytmu se vyplatila a Češky tentokrát vyhrály 25:23.

Ve třetím setu se vrátila na nahrávku Kateřina Valková. České volejbalistky se překonávaly v obraně na síti i v poli a na rozdíl od středečního zápasu v Nitře byly důrazné v útoku smečařka Mlejnková a univerzálka Gabriela Orvošová. Naopak ve slovenském týmu vypadla z role nejsilnější útočnice Karin Šunderlíková a bylo z toho jasné vítězství Česka 25:15.

Ve čtvrté sadě sice české volejbalistky zkazily celkem osm servisů, ale výraznější komplikace nepřipustily a zvítězily 25:17. Stejně jako ve středu na Slovensku tak porazily svého východního souseda 3:1 na sety. "Ve třetím a čtvrtém setu jsme ukázali, že jsme lepší tým a vyhráli jsme," řekl řecký trenér.

Skupinu uzavřou za týden ve Zlíně proti Chorvatsku. Už před tím mohou mít jistotu výhry ve skupině a účasti ve Final Four, pokud by Chorvatky ve středu naplno nebodovaly se Slovenskem.