• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Filip Vaněk oslavil narození syna vítězstvím. Spartak udeřil hned v první minutě

Fotbalisté Spartaku se dočkali vítězného gólu už v 1. minutě. Po trefě Tadeáše Hájka oslavil celý tým narození syna Filipa Vaňka. , Autor: Josef Janda

Fotbalisté Spartaku se dočkali vítězného gólu už v 1. minutě. Po trefě Tadeáše Hájka oslavil celý tým narození syna Filipa Vaňka.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - V sobotním zápase 27. divizního kola proti Slavoji Mýto oslavili fotbalisté Spartaku Soběslav narození syna svého spoluhráče Filipa Vaňka. Na první radostné gesto v podání všech deseti hráčů z pole došlo hned na začátku zápasu, kdy už v 1. minutě našel zprava centrující Jan Pavlík útočníka Tadeáše Hájka, jehož přízemní střela skončila za tyčí – 1:0. Podobně úspěšně vstoupili domácí i do druhého poločasu. Po deseti minutách hry se prohnal středem hřiště právě Filip Vaněk a nezištnou přihrávkou našel před gólmanem volného Jana Pavlíka. Poslední branku viděli fanoušci v 65. minutě, kdy Aleš Kutner poslal skvěle načasovanou přihrávku za obranu. Čerstvý otec Filip Vaněk pak udělal gólmanovi kličku a zavěsil do prázdné branky – 3:0. Spartak Soběslav vyhrál už třetí utkání v řadě, aniž by dostal gól. V příštím kole zavítají svěřenci trenéra Radka Hajiče do Mariánských Lázní.

TJ Spartak Soběslav – TJ Slavoj Mýto 3:0 (1:0), branky: 1. Hájek, 55. Pavlík, 65. Vaněk, rozhodčí Dohnal – Zoufalý, Havlík, ŽK (0-1): 55. Vild, 76 diváků.

Soběslav: Andrew – Zeman, Rubick (66. Podhradský), Boháč, Hromada, Bouchal, Boucník, Pavlík, Kutner (86. Dudák), Vaněk, Hájek (81. Dvořák).

Mýto: Vild – Brudna, Hereit, Melka, Vileta (81. Zbuzek), Brož, Lávička, Skopový (80. Chvála), Nový, Buršík, Pfeifer (63. Smíšek).