• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Táborsko ztratilo bod 15 sekund před koncem zápasu. Jankovu trefil vítězství Popelka

Jakub Kubovský (vpravo) srovnal sobotní zápas s Jankovem na 3:3. Táborští dorovnali dvoubrankové manko v 86. minutě, jenže v posledních okamžicích zápasu rozhodli hosté vítěznou Popelkovou trefou. , Autor: Josef Janda

Jakub Kubovský (vpravo) srovnal sobotní zápas s Jankovem na 3:3. Táborští dorovnali dvoubrankové manko v 86. minutě, jenže v posledních okamžicích zápasu rozhodli hosté vítěznou Popelkovou trefou.     Autor: Josef Janda

MALŠICE - Rezerva Táborska sehrála sobotní domácí utkání 27. kola krajského přeboru netradičně v Malšicích, kde se utkala s tabulkovým sousedem z Jankova. Po dvou rychlých gólech z úvodu zápasu zařídil poločasové vedení hostů 2:1 Martin Benda a Jankovští byli lepším týmem. Ve druhé půli se domácí zlobili, že rozhodčí Němec odpískal proti Táborsku penaltu za ruku a svěřenci hrajícího trenéra Miroslava Jelena prohrávali v 68. minutě už o dva góly. Domácí se v poslední čtvrthodince nadechli k velké stíhací jízdě. Nejprve Jan Zeman parádně trefil z voleje centr zleva, poté čtyři minuty před koncem srovnal na 3:3 další pohlednou ránou Jakub Kubovský. Remízového výsledku se ovšem hrstka přihlížejících diváků nedočkala. Po zaváhání v obraně se střelou po zemi k tyči prosadil Martin Popelka a 15 sekund před koncem utkání bylo vymalováno – 3:4.

Rozhodčí Němec nenastavil ani minutu navíc a zápas ukončil ihned poté, co se Jankovští doradovali z vedoucí branky. Táborsko přepustilo Jankovu prohrou šestou pozici v tabulce a další body se pokusí přivézt v příštím kole z Protivína.

FC MAS Táborsko B – SK Jankov 3:4 (1:2), branky: 4. Jansa, 74. Zeman, 86. Kubovský – 3. Klíma, 35. Benda, 68. (z pen.) Schönbauer, 90. Popelka, rozhodčí Němec – Žemlička, Hanzlíková, ŽK (1-3): 80. Jansa – 50. Beránek, 67. Popelka, 85. Klíma, 25 diváků.

Táborsko B: Lukeš – Pajer, Zeman, Chotovinský, Činčura, Brabec, Ott (46. Jelen), Thioub, Jansa, Trantýr, Kubovský.

Jankov: Mádl – Beránek, Lošek, Kollár, Kroneisl, Klíma, Hanzlík, Hüttner (82. Fajtl), Schönbauer, Popelka, Benda.

Ve středečním Týdeníku Táborsko se dočtete k utkání Táborska B s Jankovem další podrobnosti.

Trenér Táborska Miroslav Jelen zhodnotí oba poločasy, okomentuje dvě pěkné branky i zaváhání v závěru utkání. Dále vysvětlí, proč Táborsko hrálo zápas s Jankovem v Malšicích.