USA
Naposledy zmenené pred rokom
obnoviť
Filter

Domáce Fínsko je vo finále. Suomi sa však poriadne nadreli proti oslabenej USA, ktorá pracovala do poslednej sekundy. Na postup do boja o najcennejší kov to nestačilo. Večer pokračujeme druhým semifinále medzi Kanadou a Českom. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

59:10

USA oddychový čas!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:09

USA dalo gól! Fantastická akcia a americký vabank prináša želaný efekt. Signál, resp. kombinácia na jeden dotyk, z čoho profituje strelou po ľade medzi nohy Olkinuoru ADAM GAUDETTE. Asistencie: Matthew Boldy a T.J. Tynan.

56:24

Atte Ohtamaa si pripisuje prvý fínsky pokus zasiahnuť prázdnu bránu USA cez celé ihrisko! Icing!

56:10

USA hrá power-play! Je to buď alebo!

55:38

Odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Bol to T.J. Tynan.

54:53

Američania idú jednoznačne na absolútny dôraz a siahajú na maximum síl. Každá druhá návšteva v pásme predstavuje pre Fínov riziko.

53:42

Luke Hughes to napálil na Olkinuoru! Fínsky brankár nechal dostatok odkrytej bránky, do ktorej to chceli posielať Hartman či Boldy!

53:08

Teemu Hartikainen si vynucoval miesto pred bránkou Swaymana. Zľava sa presadil, avšak nedotiahol to k poisťovaciemu presnému zásahu.

51:48

Swayman očakával zásah, no puk vyletel a zakotvil v ochrannej sieti.

50:00

Desať minút do konca. Fínsko kráča za posledným kolom play-off. USA ešte nehádže flintu do žita.

49:12

Anttilu neobmedzuje ani extrémna výška vyše dvoch metrov! Unikol do kooperácie s Filppulom! Rozhodol sa však vymiešať obrancu, položiť na ľad a zakončiť! Aréna zhúkla, ale gól neoslavovala!

48:06

Cez dve ideálne prihrávky prešli Suomi do pásma. Pesonen mal ako posledný puk pod svojou kontrolou. Uhol sa brániacemu súperovi, ale nepreveril Swaymana podľa predstáv.

47:19

Matthew Boldy hľadal cestu, ako na to, aby USA dosiahla kontaktný gól, ktorý by jej dodal nové sily. Friman mu odstrelil puk z hokejky na poslednú chvíľu.

45:42

V poslednom období veľký fínsky miláčik Marko Anttila zavaril Suomi v obrannej tretine. Zákonitý trest sa nedostavil.

45:03

Fínsko dalo gól! JOEL ARMIA cez viacerých hráčov zamieril až do bránky Swaymana. Asistencie: Miro Heiskanen a Sami Vatanen.

44:45

Jeremy Swayman rýchlo vysúval vyrážačku do strely Heiskanena.

43:54

Pekný presilovkový zámok Fínov. Naskytlo sa viac šancí na streľbu, ale Lehtonen to dokázal a pálil. Išlo o zrazenú strelu.

43:01

Vylúčenie v tíme USA:
Vinni Lettieri – 2 min., hákovanie.

42:40

Účinná robota fínskych obrancov, ale následne Armia prenikol do ofsajdu.

41:53

Fíni dostávajú útočnú tretinu. Miro Heiskanen ohrozil Swaymana, ktorý to radšej podržal vo svojej moci.

41:11

Teemu Hartikainen pripravoval streleckú pozíciu Pokkovi, ktorý už viackrát opustil čiaru a vybral sa vo veľkej miere podporovať útok.

40:46

Fínska striedačka obsahuje aj puk, a tak rozhodcovia zapískali.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 15:02.

Američania v každom prípade poslali signál, že sa nemienia vzdať bez následného boja. Fíni ešte budú mať čo robiť, aby nepustili z rúk postup do finále. Možno sa dá čakať v ďalšej časti hry silový deficit USA. Uvidíme. Všetko je otvorené.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:45

Obraz hry sa mení. Sledujeme vysokú ofenzívnu aktivitu Ameriky. Chýba čo najväčšie množstvo pukov nasmerovaných do bránkového priestoru.

37:56

Dobrú šancu mal na hokejke Lafferty. Napokon však vyprodukoval taký nemastný – neslaný pokus, ktorý nevyrušil Olkinuoru.

37:07

Zápas sa znova dostáva do štádia, kedy fínsky lev útočí a americký odvážlivec dôsledne bráni.

35:36

Jones si premyslel ďalší príchod k bránke! Vpadol k Olkinuorovi, no ten mu znemožnil gólové zakončenie betónom aj lapačkou!

35:13

Parádne prenesenie hry poza fínskych obrancov. Seth Jones si nakorčuľoval zozadu a poslal výstrahu Olkinuorovi.

33:32

Miro Heiskanen povodil za sebou všetkých amerických hokejistov. Následne mal v pláne vrátiť hru medzi kruhy, no stroskotal.

30:00

Oslabená USA bojuje zo všetkých síl. Prehráva, ale jej práce na ľade je veľmi sympatická. Po polovici duelu je to veselšie pre domácich Fínov.

29:40

Fínsko dalo gól! Poriadne zatavená defenzíva USA ide do kolien po fínskom tlaku. SAMI VATANEN sa trafil medzi Swaymanove betóny a Suomi opäť vo vedení. Asistencie: Harri Pesonen a Miro Heiskanen.

29:12

Pesonen našiel Pokku, ktorý si podišiel bližšie k bráne. Ideálne zakončovať mu bolo zabránené. Pomoc pre Swaymana.

26:52

USA dalo gól! Irónia je, že Olkinuora v doterajšom priebehu tretiny nemal žiadny zákrok. SEAN FARRELL vyslal strelecký pokus, po ktorom je stav vyrovnaný 2:2. Asistencie: Ben Meyers a Seth Jones.

26:27

Fíni robia tlak na protivníka každou strelou, ktorá je vždy nebezpečná a pravidelne zasahuje Swayman v krátkych časových intervaloch.

24:27

Americký gólman Swayman bol aj v tejto chvíli v permanencii. Lapačkou zabránil streleniu tretieho gólu.

24:11

Fínsko dalo gól! Miesto vľavo si našiel SAKARI MANNINEN, ktorý sa nemýlil proti Swaymanovi. Za jeho chrbát zapadla strela zápästím. Suomi v tomto semifinále prvýkrát vyhrávajú. Asistencie. Mikko Lehtonen a Teemu Hartikainen.

23:45

Do ťažkej pozície dostali Fíni svojho hráča Lehtonena. Puk mu preskočil čepeľ hokejky a strácajú pásmo.

23:18

Jednoduché prevedenie presilovkovej akcie. Brankár Jeremy Swayman drží puk v lapačke.

22:29

Náročná strela fínskeho obrancu a autora vyrovnávajúceho gólu Heiskanena. Pri žŕdke bol aj Pesonen, ale odraz puku bol príliš rýchly.

Druhá tretina sa začne o 14:12.

Priebeh odzrkadľuje momentálne skóre po prvých dvadsiatich minútach. USA vstúpila do semifinále výborne, ale Fíni našli recept na Swaymana a vyrovnali. Úvod druhej tretiny zvýhodní Američanov, keďže budú pokračovať v presilovke.

18:09

Na Olkinuoru poslal pokus Andrew Peeke. Puk sa jemne obtrel o tyčku.

16:53

Fínsko dalo gól! MIRO HEISKANEN vyrovnáva po úspešnej kľučke a jeho bekhend neprečítal brankár Swayman. Asistencia: Harri Pesonen.

16:09

Pesonen sa obetoval pre mužstvo a vložil sa do ťažkého súboja za americkou bránkou. Fíni sa držia v pásme zubami – nechtami.

15:16

Američania musia rozumne narábať so silami. Každá uplynutá sekunda a minúta je pre nich veľmi cenná v ťažkej situácii s kádrom.

14:08

Valtteri Filppula mal ťažkosti so spracovaním puku pred svojim brankárom Olkinuorom. Toho ihneď ohrozil razantnou strelou Farrell. Hra je prerušená.

12:28

Fíni už prenikli dovnútra! Harri Pesonen bojoval a do gólovej koncovky sa tlačil spred bránky Juho Lammikko! Swayman stopercentný!

11:49

USA poriadne obsadila svoju modrú čiaru. Veľké problémy Suomi s jej zdolaním.

10:58

Čakáme na nejaké šance, ktoré by stáli za zmienku. Lenže treba brať na vedomie výraznú oklieštenosť americkej obrany a zase menší ofenzívny prejav Fínov.

09:30

Sakari Manninen neprešiel do streleckej pozície. Severania už pracujú pri svojej bránke, aby nedostali druhý gól.

07:48

USA hrá s piatimi hráčmi.

07:39

Matador Valtteri Filppula z hranice bránkoviska nevyrovnal! Zradila ho trochu ťažšia nahrávka, avšak Swayman sa zapotil!

07:03

Američania sa rozostavili do vynikajúceho obranného bloku, ktorý je prakticky nemožné pokoriť. Fíni doteraz vystrelili raz, aj to mimo bránky.

06:21

Kuhlman veľmi dobre vystúpil proti súperovi a ešte si ho dovolil zahnať na jeho stranu. Je to zisk cenných sekúnd pre Američanov.

05:48

Austin Watson – 2 min., vrazenie na mantinel.

05:16

Strelecký pokus putoval z hokejky Seana Farrella. Strieľal cez dvoch Fínov a jeden z nich poslal puk do hľadiska.

04:29

Výborný forčeking na fínskych hráčov. Domáca reprezentácia sa pokúsi zaútočiť z hĺbky vlastnej obrannej tretiny.

03:42

Suomi vybehli na americkú zdecimovanú obranu, no tá si dokázala poradiť v náročných chvíľach. Hra sa presúva do stredného pásma.

02:27

Zakázané uvoľnenie. Fíni nakuknú do pásma pred brankára Swaymana.

01:04

USA dalo gól! Skvelý štart Američanov do semifinále. Druhého puku sa už Olkinuora nedotkol. USA dnes len so štyrmi obrancami a skóre otvára jeden z nich – NATE SCHMIDT strelou švihom. Asistencie: Andrew Peeke a T.J. Tynan.

00:45

Po náznaku fínskej šance obrovitého Anttilu, rovnaká možnosť pre amerického súpera, ktorý aj zakončil na Olkinuoru.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Heiskanen, Pokka, Vatanen, Friman, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula ©, Rajala – Armia, Lammikko, Pesonen – Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen.

USA: Swayman (Mann) – Se. Jones ©, Hughes, Peeke, Schmidt (A) – Boldy, Hartman, Galchenyuk – Bellows, Tynan, Gaudette – Kuhlman, Meyers, Farrell – Barber, Lafferty, Watson (A) – Lettieri, Hayden, Bordeleau.
Trenér: David Quinn.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu semifinále na MS 2022 v Tampere medzi Fínskom a USA.

Fínsko
dvadsať štvrťfinálových minút prehrávalo so Slovenskom 1:2. Fíni trpezlivým a najmä obranným výkonom docválali k otočke 4:2 a majú zaslúženú odmenu v podobe zápolenia s Amerikou. Suomi sú vicemajster sveta.

USA mala v prvom kole play-off proti sebe stopercentné Švajčiarsko, ktoré až vo vyraďovacej časti prehralo a toto zaváhanie sa dostavilo v najhoršom čase, pretože Helvéti už sú doma. Bravúrne brázdenie A-skupiny im bolo málo platné. Američania zvíťazili hladko 3:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:20.