Švýcarsko - USA 0:3SESTŘIH: První třetina rozhodla. Spojené státy jsou v semifinále

Hokejisté USA zdolali ve čtvrtfinále mistrovství světa v Helsinkách dosud neporažené Švýcarsko 3:0 a stejně jako před rokem postoupili do semifinále. Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Ben Meyers, čisté konto udržel Jeremy Swayman. Američané se v sobotním semifinále utkají s domácím Finskem, s nímž v základní skupině prohráli 1:4.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Švýcarsko - USAVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Švýcaři na turnaji vyhráli všech předešlých sedm zápasů, proti USA ale nezačali dobře. Američané byli střelecky aktivnější a ve 12. minutě se v přesilové hře dostali se štěstím do vedení. Přihrávku Meyerse si do vlastní branky srazil bruslí Thürkauf.

Ke druhému gólu Američanům pomohl svým zaváháním brankář Genoni, jenž při vyjetí špatně zahrál hokejkou puk a Gaudette toho využil.

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Finsko - SlovenskoVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Ve druhé třetině se obraz hry změnil, Švýcaři se více tlačili do útoku a výrazně více práce než Genoni měl jeho protějšek Swayman. Po pár sekundách hry trefil Meier tyčku, následně měl jeho tým výhodu přesilové hry, kterou ale nevyužil. Jen opět nastřelil brankovou konstrukci. Hned po návratu z trestné lavice zahrozil z brejku Boldy.

Adam Gaudette se raduje z gólu

Ve 33. minutě předvedl svou rychlost Malgin, jehož nestihla americká obrana zastavit, nejproduktivnější švýcarský hráč ale Swaymana nepřekonal.

Na začátku třetí části mohl hned dvakrát přiblížit USA k postupu Boldy, Genoniho ale nepřekonal ani v souboji jeden na jednoho. Američané se nakonec třetí branky dočkali, když se po přečíslení dva na jednoho podruhé v utkání trefil Meyers.

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Německo - ČeskoVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Švýcaři zkoušeli již od 55. minuty zápas zdramatizovat při hře bez brankáře, skórovat se jim ale nepodařilo. Naopak několikrát byli blízko dalšímu gólu hráči USA. Megna však trefil jen tyč.

Mistrovství světa v hokeji - čtvrtfinále (Helsinky):
Švýcarsko - USA 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Meyers (Bellows, L. Hughes), 17. Gaudette (Peeke), 55. Meyers (Kuhlman, Farrell). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Öhlund (Švéd.) - Kroyer (Dán.), Van Oosten (Kan.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 3727.
Švýcarsko: Genoni - Siegenthaler, Kukan, Moser, Fora, Geisser, Glauser, Egli - Meier, Hischier, Riat - P. Suter, Simion, Malgin - Ambühl, Herzog, Corvi - Kurashev, Bertschy, Thürkauf - Miranda. Trenér: Patrick Fischer.
USA: Swayman - Seth Jones, Megna, Peeke, Schmidt, L. Hughes, Lettieri - Boldy, Hartman, Galchenyuk - Gaudette, Tynan, Bellows - Kuhlman, Meyers, Farrell - Watson, Hayden, Lafferty.Trenér: David Quinn.