Němci po zápase s Čechy jednou z Finska domů bez odvety, píší německá média

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa v hokeji: Skupina A (Helsinky): Slovensko - Německo. Hokejisté Německa po vyhraném utkání.

Helsinky - Mistrovství světa v ledním hokeji pro Německo skončilo a z vytoužené odvety za čtvrtfinálovou porážku na šampionátu v Bratislavě v roce 2019 nic nezbylo. Tak německá média hodnotí dnešní čtvrtfinálový zápas, ve kterém čeští hokejisté porazili Německo 4:1.

"Německo si nechalo semifinále hokejového mistrovství světa uniknout. Tým trenéra (Toniho) Söderholma si proti Česku dovolil příliš trestů, a tak se v boji o medaile musí obrnit trpělivostí," napsal list Süddeutsche Zeitung. "Trvalo do 17. minuty, než se Němci poprvé konstruktivně dostali před českou branku," uvedl deník s tím, že Češi zpočátku dominovali i druhé třetině, kdy Němce dlouhé minuty drželi v jejich pásmu.

"Přesilovka ještě s roztřesenými koleny zůstala nevyužita. Zato Češi ukázali, jak se to dělá. Třetí přesilovka, třetí branka," kritizoval Süddeutsche Zeitung situaci, kdy Němci nezužitkovali oslabení českého týmu. Podle deníku Němci vytvořili během 60 minut jen málo nebezpečných momentů, aby to Čechy vážně znepokojilo.

"Z vytoužené odvety proti Čechům nic nezbylo," napsal na svém webu magazín Der Spiegel, který podobně jako ostatní německá média připomenul zápas v Bratislavě před třemi roky. Tehdy Češi rovněž ukončili německé naděje na semifinále hokejového šampionátu. Dnes pak podle Der Spiegelu zničily jakoukoli šanci příliš časté tresty německých hráčů a střely do tyček.

Na smolné zásahy tyček poukázal i portál Kicker, podle kterého se ale německý tým po nevalném začátku přece jen postupně zlepšoval. Na efektivní Čechy, kterým se v přesilovkách dařilo, to ale nestačilo, dodal Kicker.

"Češi využívali přesilovky nemilosrdně. Obě branky obdrželo Německo v oslabení," napsal portál Focus po první třetině. I ve druhé třetině český tým využil přesilovku, díky které dal třetí gól. Podle Focusu Němcům chyběla chladnokrevnost v útoku a postrádali také štěstí. "Takže se museli vzdát naděje na první medaili z mistrovství od roku 1953," dodal portál. Tehdy spolková republika získala na šampionátu ve Švýcarsku stříbro.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 29.03.2024 ČTK