Itálie - ČR 1:10Florbalisté porazili v kvalifikaci MS Itálii, ve finále se utkají se Slovenskem

Čeští florbalisté porazili v kvalifikaci mistrovství světa v Celanu na závěr základní skupiny E domácí Itálii 10:1. S jistotou postupu na listopadový šampionát v Curychu a Winterthuru i potřetí v roli jasného favorita jednoznačně vyhráli. V pátek od 18:30 čeká svěřence trenéra Jaroslava Berky finále s vítězem skupiny F Slovenskem.

Útočník české florbalové reprezentace Filip Langer.

Po 61 sekundách hry otevřel skóre Filip Langer a ve 4. a 7. minutě se prosadil Šimon Stránský, který v druhém případě využil přesilovou hru. Italům se podařilo gólmana Martina Beneše překonat ve 12. minutě při signalizovaném vyloučení zásluhou Kevina Bonicalzy.

V druhé patnáctiminutovce Češi skórovali pětkrát. Tři sekundy před jejím koncem při vyloučeních Giana-Luky Amata a Giorgia Picina využil přesilovku pěti proti třem Ondřej Němeček.

Po 84 sekundách závěrečné části dovršil Langer hattrick a v 35. minutě uzavřel skóre Jakub Gruber.

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů - Evropa 3 v Celanu (Itálie):
Skupina E:
Itálie - ČR 1:10 (1:3, 0:5, 0:2)
Branky: 12. Bonicalza - 2., 26. a 32. Langer, 4. a 7. Stránský, 23. Pěnička, 27. Majer, 27. M. Krbec, 30. Němeček, 35. Gruber. Rozhodčí: Larinovs, Malins (oba Lot.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 92.
Slovinsko - Španělsko 10:2 (2:0, 5:1, 3:1)