Čeští plážoví volejbalisté začali v Ostravě čtyřmi porážkami

foto Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbale J&T Banka Ostrava Beach Pro, 26. května 2022, Ostrava. Barbora Hermannová (vpravo), Marie-Sara Štochlová (vlevo) z České republiky/Tanja Hüberli, Nina Brunner ze Švýcarska.

Ostrava - Všechny tři české páry začaly elitní turnaj Pro Tour v plážovém volejbalu v Ostravě porážkami. Světové sedmičky Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří plní roli nejvýše nasazené dvojice, podlehli po velkém boji Renatovi a Vitoru Felipemu 1:2. Mladíky Jakuba Šépku s Tomášem Semerádem zdolali další Brazilci mistr světa z roku 2017 André a George ve dvou setech. Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová vstoupily do soutěže prohrou 0:2 rovněž s brazilskou dvojicí Talita, Rebecca. Pak podlehly také Švýcarkám Tanje Hüberliové a Nině Brunnerové.

Perušič se Schweinerem, kteří obhajují v Ostravě druhé místo, získali vyrovnaný první set 21:17. V druhé sadě s devátými nasazenými Brazilci prohrávali 7:10, ale šňůrou pěti bodů skóre otočili. V následující přetahované měli navrch soupeři a vyhráli rovněž 21:17.

V tie-breaku čeští volejbalisté prohrávali 0:4, ale dokázali vyrovnat na 13:13 . Pak čelili několika mečbolům, sami si také jeden vypracovali a protáhli boj o vítězství až do stavu 19:21.

"Trápilo nás podání, nebyli jsme schopní Brazilce zatlačit a znepříjemnit jim následný útok. To jim získalo dva tři body navíc v druhém setu i tie-breaku," řekl Perušič České televizi. "Pozitivní je, že jsme se dokázali dostat ze stavu 0:4 v tie-breaku a ustáli několik mečbolů v samotný koncovce. Tam rozhodovalo pár balonů, které oni vyřešili o trochu líp," dodal.

"Dlouhodobě nás trápí začátky setů, první zápasy, první sety. Pak se to většinou zlepší - nerad bych to zakřiknul. Snažíme se na to soustředit, bohužel zatím neúspěšně," konstatoval Schweiner. V pátek české naděje čeká italský pár Adrian Carambula, Enrico Rossi.

Hermannová se Štochlovou ztratily proti Talitě a Rebecce první set až v koncovce, ve druhé už se projevila větší zkušenost čtvrtých nasazených Brazilek. "Moc se nám nevedla obrana jak na bloku, tak v poli. A myslím, že dokážeme i lépe podávat," řekla České televizi Štochlová.

České volejbalistky, které v Dolních Vítkovicích startují díky divoké kartě, pak v dalším zápase skupiny D nestačily ani na Švýcarky Hüberliovou a Brunnerovou. První set prohrály po jednoznačném průběhu 11:21, ve druhém zabojovaly a podlehly až v koncovce 21:23. O postup do play off budou v pátek bojovat s brazilskou dvojicí Taiana Lima, Hegeile.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Ostravě:

Ženy:

Skupina D:

Talita, Rebecca (4-Braz.) - Hermannová, Štochlová (12-ČR) 2:0 (18, 15), Hüberliová, Brunnerová (13-Švýc.) - Hermannová, Štochlová 2:0 (11, 21).