Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát | SK Slavia Praha
Více

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Svou dosavadní nejlepší střeleckou sezonu, ročník 2020/21, překonal Lingr více než třínásobně. Reprezentačnímu středopolaři na čtrnáct gólů stačilo jen 1822 minut, často zasahoval do utkání jako střídající hráč, průměrně zapsal branku každých 130 minut. V tabulce střelců nakonec skončil na čtvrtém místě, na vítězného Jean-Davida Beauguela ztratil pět zásahů. Druhého nejlepšího slávistu, Ivana Schranze, překonal o čtyři ligové branky.

Třetí v týmové statistice přesných tref skončil devítigólový Jan Kuchta, který v lednu přestoupil do moskevského Lokomotivu.

Slavia – Ostrava 4:0
22. srpna 2021

První branku uplynulé sezony si Ondřej Lingr připsal v rámci 5. kola, ve kterém hostila Slavia v Edenu Baník Ostrava. V 18. minutě se slávistický záložník pokoušel obstřelit brankáře Laštůvku z hranice vápna, branku ale minul. V 51. minutě byl přesnější, když po narážečce v rohu hřiště dostal balon od Ivana Schranze a na přední tyči propálil gólmana. Kromě něj se prosadili také Stanislav Tecl, z penalty Ondřej Kúdela a premiérový gól zapsal Daniel Samek.

Bohemians – Slavia 1:5
19. září 2021

Ve vršovickém derby nevyšel sešívaným první poločas, do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí po gólu Chramosty. Ondřej Lingr naskočil do zápasu právě v úvodu druhého poločasu, aby oživil ofenzivu. Po deseti minutách vyrovnal z penalty Nicolae Stanciu, Lingr se prosadil o sedm minut později, když k němu doputoval centr Jana Kuchty přímo doprostřed vápna. Z blízké vzdálenosti propálil brankáře Le Gianga, který si na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče. Obraz uzavřeli Kuchta, Krmenčík a Schranz.

Slavia – Plzeň 2:0
31. října 2021

V rámci 13. kola hostil Eden souboj sešívaných s Plzní. Bláznivý duel, ve kterém byli postupně vyloučeni tři hráči Viktorie, zlomili slávisté díky Lingrově brance v 65. minutě. Stanciovu střelu zpoza vápna vyrazil Staněk před sebe a dorážející Lingr bez problému překonal ležícího brankáře. „Cítím se skvěle, jsem za výsledek strašně moc rád. Hrozně dlouho jsem čekal na tuhle šanci a jsem rád, že jsem mohl k tomuto vítězství pomoci. Vybavuju si, že jsme měli standardní situaci, ze které se odrazil balon k Nicovi. Když je míč u něj, vždy víte, že z toho bude nepříjemná střela a že je velká šance, že se míč odrazí. Chtěl jsem být připravený a byl,“ popsal svůj gól úspěšný střelec.

Pardubice – Slavia 0:5
7. listopadu 2021

Gól proti Plzni nastartoval Lingra ke skvělé formě. Hned v následujícím kole se prosadil dvakrát proti Pardubicím. V Ďolíčku se slávisté prosadili opět až ve druhé půli. Ve 31. minutě navíc skvěle chytil penaltu Aleš Mandous a udržel tak bezbrankový stav. Po dvou brankách Michaela Krmenčíka se prosadil dvakrát také Lingr. Nejprve po zpětné přihrávce propálil Boháče na zadní tyč, o jedenáct minut později se trefil podruhé. Pátý gól přidal Ekpai. „Jeho nastavení a přístup k fotbalu, celková odvaha. To vše na něm oceňujeme, je to vítězný typ. Věříme mu a doufáme, že se tak stane,“ řekl o Lingrovi Jindřich Trpišovský v odpovědi na otázku, zda se může stát velkou postavou Slavie.

Slavia – Jablonec 5:0

Ondřej Lingr v následujícím kole opět řádil po naskočení do zápasu ze střídačky. Odehrál jen 35 minut, přesto stihl vstřelit dvě branky a přispět k vysoké výhře sešívaných. První gól dal v 77. minutě, když pálil z první skvěle na zadní tyč po sklepnutí Michaela Krmenčíka. Druhou branku připravil Lingrovi centrem na zadní tyč Madsen. Slávistický záložník pak už jen pohodlně zakončoval hlavou a vstřelil tak svůj pátý gól ve třech utkáních a přispěl ke dvěma pětigólovým výhrám za sebou.

Slovácko – Slavia 0:1
13. února 2022

Další gólová série začala utkáním na Slovácku, kde Lingr zařídil sešívaným tři body svým gólem na konci prvního poločasu. Utkání v předchozím roce rozhodl na stejném hřišti také on. Zapsal navíc už svůj osmý zásah v sezoně, čímž vytvořil nový osobní rekord. „Jsem za to rád. Dal jsem si cíl překonat deset gólů, což doufám, že se mi podaří. Pro mě je nejdůležitější, že moje góly pomáhají Slavii. To je pro mě hlavní priorita,“ hodnotil po utkání Lingr.

Hradec Králové – Slavia 1:5
27. února 2022

Po jednom vynechaném ligovém zápase se drobný záložník vrátil do hry v utkání proti Hradci, které sešívaní rozhodli v úvodní půlhodině, kdy nastříleli čtyři branky. Po Hromadovi se trefil právě Lingr, po dvou brankách přidal Tecl a skóre uzavřel zase Lingr. Po Madsenově přihrávce vypálil těsně za hranicí velkého vápna a trefil se nádherně pod břevno. Slávisté tak neděli Jindřichu Trpišovskému k narozeninám vysokou výhru.

Slavia – Sparta 2:0
6. března 2022

Třetí zápas v řadě, do kterého Lingr nastoupil, a čtvrtý gól. A rovnou v derby! Kromě výhry sešívaní slavili také návrat Davida Hovorky na hřiště, ten naskočil rovnou do základní sestavy a pomohl udržet čisté konto. A jak chutnala branka v derby? „Výborně! Jsem strašně moc rád, že se to podařilo zrovna v tomto zápase a já zase pomohl rozhodujícím gólem. Pro mě je to super pocit a jsem fakt šťastný za tým, že jsme to zvládli a urvali tři body,“ sdělil nadšeně v pozápasovém rozhovoru.

Slavia – České Budějovice
20. března 2022

Další tři body vybojoval Ondřej Lingr v zápase s Budějovicemi, kdy opět vstřelil jediný gól utkání. Po střele Srdjana Plavšiće ze střední vzdálenosti dokázal brankář Vorel zasáhnout, míč ale vyrazil jen před sebe, Lingr zakončoval přes ležícího gólmana, který už nemohl nic dělat. „Brankář mi dobře zmenšil úhel, v tu chvíli mě napadlo, že to bude lepší dát nahoru. Podařilo se! Pro mě asi jeden z nejjednodušších letošních gólů. Byla to taková doklepávka, dal jsem ránu a byl jsem zase na správném místě,“ řekl střelec po utkání.

Plzeň – Slavia 1:1
3. dubna 2022

Ve 48. minutě založili slávisté rychlý útok. Balon se dostal k Alexanderu Bahovi, který odcentroval do vápna. Yira Sor nechal centrovaný míč propadnout za sebe přímo k Lingrovi, který vypálil sice doprostřed brány, ale Staněk přesto jeho tvrdou ránu vytěsnit nedokázal. „Já si na ty góly věřím. Teď se mi to daří. Bohužel nám to proti Plzni nestačilo na vítězství, ale pomohlo to alespoň k bodu. Beru to na sebe a tuhle roli přijímám,“ řekl Lingr, ke své poslední brance v základní části.

Slavia – Slovácko 3:0
8. května 2022

Třetí utkání nadstavby sešívaní zvládli doma v Edenu vítězně, když porazili Slovácko 3:0. Skóre otevřel Srdjan Plavšić, v 75. minutě zvýšil Ibrahim Traoré a Ondřej Lingr uzavíral skóre v 84. minutě. Plavšićův centr našel Lingra ve středu vápna, odkud slávistický záložník nádherně hlavičkoval na zadní tyč. Brankář neměl šanci na míč dosáhnout. Svůj ligový gólový účet tak uzavřel na čtrnácti trefách, jednu branku přidal také v Evropské konferenční lize.

Šest ze čtrnácti Lingrových ligových gólů navíc bylo vítězných!