Česko - Slovinsko 7:0Florbalisté na úvod kvalifikace MS rozdrtili Slovince

Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace mistrovství svět v italském Celanu výhrou nad Slovinskem 7:0. Hattrickem se na vítězství podílel útočník Matěj Havlas, gólman Martin Beneš udržel nulu. Premiéru na lavičce národního týmu si odbyl nový hlavní trenér Jaroslav Berka, který nahradil finského kouče Petriho Kettunena. Další duel ve skupině E čeká české florbalisty ve středu ve 13:30 proti Španělsku.

Euforie Filipa Langra po vítězném gólu na MS.

Skóre otevřel v 6. minutě útočník Matěj Jendrišák, který se vrátil do národního týmu poprvé od listopadu 2019. Poté patřil do skupiny hráčů, která odmítla hrát pod Kettunenovým vedením. Druhý nejproduktivnější hráč, střelec i nahrávač historie české reprezentace si ve svém 114. utkání polepšil na 131 bodů za 64 branek a 67 asistencí.

V čase 10:58 zvýšil Filip Langer, autor vítězné branky z duelu o bronz z prosincového mistrovství světa v Helsinkách proti Švýcarsku (4:3 v prodloužení). Z Kettunenova výběru pro šampionát se do Celana vydali vedle Langera také gólman Martin Beneš, obránci Adam Hemerka, Jakub Gruber, Ondřej Němeček, Ondřej Vítovec a útočníci Havlas a Mikuláš Krbec.

O další branku se 91 sekund před koncem první třetiny, které se na kvalifikaci hrají místo 20 jen 15 minut, postaral Šimon Stránský. Trefil se hned při své premiéře v reprezentaci. Ve druhé části dvakrát skóroval Havlas, mezitím se ve 23. minutě zapsal mezi střelce další debutant Jonáš Kreysa.

Ve třetí třetině sice Češi nevyužili jedinou přesilovku utkání při vyloučení útočníka Sparty Roberta Košira, ale ve 42. minutě dovršil hattrick Havlas. Další gól mohl 43 sekund před koncem přidat Jendrišák, ale neproměnil trestné střílení.

Kvalifikace MS florbalistů - skupina Evropa 3 - Celano (Itálie):
Skupina E:
Česko - Slovinsko 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky: 16., 27. a 42. Havlas, 6. Jendrišák, 11. Langer, 14. Stránský, 23. Kreysa. Rozhodčí: Coduto, Pobitzer (oba It.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 60.
Itálie - Španělsko 2:6 (0:4, 0:1, 2:1)