pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

Po tragickém úvodu bylo Siko favoritovi vyrovnaným soupeřem

ČIMELICE - V sobotu 21. května v rámci 26. kola fotbalového krajského přeboru mužů hostilo čimelické Siko prachatický Tatran. Ten byl v tabulce na čtvrté příčce a předposlední Čimelice se na něj uctivě dívaly s odstupem jednatřiceti bodů. Favorizovaní hosté se hned od úvodního hvizdu nastěhovali na domácí polovinu a bylo jenom otázkou času, kdy otevřou skóre. To se jim povedlo po jedenácti minutách a vypadalo to, že další míče v čimelické síti budou rychle přibývat. Domácí však úvodní nápor přečkali a pomalu, ale jistě začali hru opticky vyrovnávat. A nejen opticky, dokonce i brankově, když po necelých třiceti minutách hry hlavičkoval do protipohybu prachatického gólmana nejmenší hráč na hřišti Jiří Hák a bylo srovnáno na 1:1. Hosté si mohli do přestávky vzít vedení zpět, ale přímý kop zastavila konstrukce branky gólmana Martina Šípka. Co se Prachatickým nepovedlo do přestávky, zrealizovali po čtvrthodině druhé půle. To Jan Hušek napřáhl zpoza vápna a míč, který by mohl aspirovat minimálně na gól kola, skončil v horním rohu čimelické branky. Jenže domácí, kteří podali jeden z nejlepších výkonů jarní části, evidentně nechtěli prohrát. Byli to oni, kdo se častěji pohyboval blízko branky soupeře, a za čtyři minuty po Huškově výstavní trefě vyrovnal po skrumáži z bezprostřední blízkosti Václav Šťástka na konečných 2:2. V závěru utkání byli domácí o kousek lepší a dokonce sahali po prvním jarním vítězství, které nebylo po dobrém výkonu daleko. S remízou museli být tentokrát spokojenější hosté.

SK SIKO Čimelice - FK Tatran Prachatice 2:2 (1:1)
Branky: 28. Hák, 64. Šťástka - 11. Kovář, 60. Hušek
Rozhodčí: Cigáň - Jevčák, Němec. ŽK: 0:1. Diváků: 51
Čimelice: Šípek - Klimeš, Listopad, Maršík, Viták - Hák (67. Pšenička), Nekl, Káš, Petřík - Šťástka, Říha (76. Nosek)
Prachatice: Hopfinger - Makoš, Iliev, Jakub Rauscher, Hornát, Kasík (60. Linhart), Jaroslav Rauscher, Hušek, Pravda, Kovář (75. Toušek), Sedláček