MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Dánsko složilo reparát a udolalo Itálii, rozhodl Bau Hansen

Po šestigólovém výprasku od Švýcarů se hokejisté Dánska vrátili na vítěznou vlnu. Ve třetím utkání mistrovství světa podruhé oslavovali, tentokrát prostřednictvím skalpu Itálie. Do vedení je poslal v první třetině Nikolaj Ehlers, Alex Petan v závěru druhé části vyrovnal a konečný výsledek 2:1 stanovil ve 42. minutě Mathias Bau Hansen. Reprezentace z Apeninského poloostrova zůstává naopak bez bodu.

Sestřih utkání Itálie - Dánsko

Italové, kteří v Helsinkách prohráli se Švýcary (2:5) a s Kanadou (1:6), v úvodu odolali při Petanově trestu a v 15. minutě za ně nebezpečně pálil z kruhu Insam. V čase 15:54 však právě během jeho trestu Seveřané otevřeli skóre. Přes stínícího Bau Hansena se trefil z levého kruhu Ehlers.

Zvýšit mohl opět útočník Winnipegu po 32 sekundách druhé části, ale v šanci jej fauloval brankář Bernard. V oslabení navíc vyhodil puk do hlediště Petan a Dánové hráli 27 sekund i přesilovku pěti proti třem, Italové se ovšem ubránili.

Dánové před polovinou utkání nevyužili ani další početní výhodu při Frigově pobytu na trestné lavici. Ve 32. minutě po zadovce Ehlerse zpoza branky minul z jasné pozice Blichfeld.

Po Stormově faulu nevyužili Italové svou první přesilovku v utkání, ale přesně minutu před koncem druhé části při Poulsenově vyloučení vyrovnali. Hannoun vrátil puk mezi kruhy Petanovi, který sebral Dahmovi čisté konto.

V úvodu závěrečného dějství však opět vedli Dánové. Meyer přihrál zpoza branky Bau Hansenovi, který zblízka překonal Bernarda. V 55. minutě mohl vyrovnat DiPerna, jenž z pravého kruhu trefil protější tyč. Nepovedlo se to ani při Meyerově vyloučení. V závěru ulehčil Dánsku bránění těsného náskoku také Frankův trest.

Itálie - Dánsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Petan (Hannoun, Miglioranzi) - 16. Ehlers (Blichfeld, Bau Hansen), 42. Bau Hansen (Meyer). Rozhodčí: Dehaen (Fr.), Šír (ČR) - Seewald (Rak.), Špůr (ČR). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 2557.

Itálie: Bernard - Miglioranzi, Pietroniro, Spornberger, Di Perna, Glira, Gios, Casetti - Frank, Mantenuto, Petan - Mantinger - Sanna, S. Kostner, Frigo - McNally, Hannoun, Deluca - Insam, D. Kostner, Traversa - Magnabosco. Trenér: Greg Ireland.

Dánsko: Dahm - Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Larsen, N. Jensen, M. Jensen - N. Ehlers, F. Nielsen, Blichfeld - Scheel, Regin, Storm - P. Bjorkstrand, Bau Hansen, Meyer - Aagaard, Jakobsen, Poulsen - Asperup. Trenér: Heinz Ehlers.