• Kroužkování ptáků s přednáškou

pátek 19.4 9:00 - Sýpka u rybníka Topič

• Multinstrumentální koncert kapely Jablkoň

pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

MIROVICE – První květnovou sobotu byl na programu šlágr 20. kola A třídy, skupiny A. Na trávník třetích Mirovic zajížděly druhé Semice, které na tom byly v tabulce jen o tři body lépe. Kdo čekal, že derby z čela tabulky přinese hodně fotbalové parády, nejspíše z utkání odcházel zklamaný. Od začátku se hrál tvrdý fotbal plný soubojů. Oba rivalové si navzájem nenechali ani centimetr a do všech soubojů šli na sto procent. V prvním poločase měli o něco více ze hry domácí, na úvodní gól si ale diváci museli počkat až do druhé půle. Konkrétně do 55. minuty, kdy Mirovice poslal do vedení Jakub Převrátil. Po vstřelené brance měli navrch svěřenci Michala Obyta, ale druhou trefu přidat nedokázali a přišel trest. Za faul na semického Davida Šourka nařídil sudí Karel Kříž pokutový kop a Luděk Zborník se nemýlil. O chvíli později už hosté vedli, když obrat dokonal střídající Marek Valach. Opaření domácí si kalich hořkosti vypili až do dna. Šest minut před koncem základní hrací doby pečetil semickou výhru další náhradník Pavel Šindelář. V závěru ještě mirovičtí fans zmobilizovali všechny síly a za zády hostujícího gólmana Jana Dvořáčka vytvořili pořádný kotel. Odpálení dýmovnic se ale u hlavního arbitra nesešlo s pochopením a tak se domácí ultras museli zpoza branky odebrat zpět na svá místa. Kvůli delšímu přerušení ještě přišlo sedmiminutové nastavení, ani to už žádné drama nerozpoutalo. Všechny body tak odcestovaly spolu s fotbalisty Semic.

SK Mirovice – FC AL-KO Semice 1:3 (0:0)
Branky: 55. J. Převrátil – 70. Zborník (penalta), 72. Valach, 84. Šindelář
Rozhodčí: Kříž – Petričák, Kříž. ŽK: 4:1 (Mařík, Císař, Kocourek, Ševr – Zborník). Diváků: 200
Mirovice: Čejdík – Mařík, R. Převrátil, Císař, J. Převrátil, Vondrák, J. Štochl, Peterka (62. Vodňanský), M. Štochl, Kocourek, Ševr
Semice: Dvořáček – J. Keclík, Hrala, Trantina, Antony, Veleman (62. Valach), Císařovský, L. Holub, Šourek (77. Šindelář), Zborník, Blažek (90. J. Holub)