Ve včerejší etapě, kterou vyhrál Mika Heming z ATT Investments, si zajistilo čas vítěze dalších 35 závodníků. Byli mezi nimi všichni další čtyři závodníci ATT Investments. Z reprezentačního týmu si nejlépe vedl Martin Voltr, který ztratil jen 10 vteřin. Ostatní načetli ztráty od 1:30 po 13:38 min.

Do posledního dějství, které měly představovat dvě půletapy, vstupoval coby nejlepší závodník českých týmů Mika Heming (na titulním snímku) ze 6. místa a s odstupem 1:11 na Frana Miholjeviče z Friuli ASD. V bodovací soutěži byl s 39 body na 4. místě 15 bodů za vedoucím Nicolo Burattim, týmovým kolegou lídra závodu. V týmech byl ATT Investments také na 4. místě za týmy Friuli, Bardiani a reprezentací Rakouska, tzn. třech ze čtyř týmů, které měly v první etapě po člověku v úspěšném úniku. Reprezentace složená z kluků z Favoritu Brno se nacházela na 16. místě z 19 klasifikovaných týmů.

Dnes dopoledne byla tedy plánována nejprve 58 km dlouhá etapa z Popradu do Vysokých Tater přes dvě vrchařské prémie a s převýšením 1043 metrů. Odpoledne pak měl závod končit časovkou jednotlivců do vrchu s centrem v obci Vysoké Tatry, kdy bylo nutno vystoupat na 3 km o 260 metrů výše. Jenže člověk míní, život mění. První etapa byla zrušen, údajně kvůli dopravním komplikacím. Takže zůstala jen časovka.

Do ní se vydalo celkem 83 cyklistů, kteří po třech dějstvích v závodě zůstali.

S číslem 41 tu startoval David Kopelent.

Tahle jízda "pravdy" v plné nahotě odhalila převahu dvou italských celků. Jak Bardiani, tak Friuli ASD měly v první desítce po 4 lidech. Zvítězil Alessio Martinelli z Bardiani-CSF Faizané, když byl o 3 sekundy rychlejší než Martin Messner z rakouského národního týmu, který je jinak registrován v rakouském kontinentálním WSA KTM Graz. Společně s Mikou Hemingem to byli tedy jediní dva zástupci jiných týmů, než těch dvou italských. Lídr průběžného pořadí Fran Miholjevič dokončil časovku na 4. místě 5 sekund za vítězem a s přehledem uhájil své vedoucí postavení, čímž současně vylepšil své loňské 3. místo. Je velmi pravděpodobné, že má našlápnuto do světa WorldTour, uvidíme, zda ho už příští rok budeme vídat třeba v dresu Bahrainu.

Z českých cyklistů se do první dvacítky vešli ještě Jan Kašpar na 15. a Matěj Stránský na 18. místě, oba z ATT Investments. Nejlepší z české reprezentace, a tudíž Favoritu Brno byl nejen v této časovce Martin Voltr, který shodou okolností přestoupil pro letošek do svého současného klubu právě z ATT Investments. V časovce i konečné klasifikaci skončil na 33. místě.

Mika Heming přidal 3. místo v bodovací soutěži, v soutěži mladíků, tzn. jezdců do 21 let, se 18ti letý Matěj Stránský umístil z 62 závodníků na 10. místě. V soutěži týmů byl ATT Investments klasifikován na 4. místě za celky Bardiani, Friuli a Rakouskem.

Petr Kaltfoen, sportovní ředitel ATT Investments: "Jsme s průběhem a výsledky spokojeni. Vyhráli jsme prostřednictvím Miky Heminga etapu, v prologu přidal Mika 2. místo a celkově 6. příčku považujeme za velmi dobrý výsledek. Další dva kluci, Kašpar a Stránský dokončili v druhé desítce, Rotter s Camrdou do třicítky. V týmech byly lepší jen dva silné italské týmy a výběr Rakouska, což lze také považovat za velmi dobrý výsledek. Pochopitelně cenné jsou i další UCI body, které si z tohoto závodu odvážíme. Na konečných výsledcích se podílel celý tým, všichni pracovali ve prospěch celku. Cením si i toho, že kluci plnili svědomitě taktické pokyny, jezdili aktivně a společně s třemi jmenovanými týmy byli také v průběhu etap nejvíc vidět."