Triumf Bostonu 5:0 nad Buffalem podpořil čtyřicátým zásahem v sezoně Pastrňák, trefil se i Voráček

Český hokejový útočník David Pastrňák se gólem a asistencí podílel na vítězství Bostonu 5:0 nad Buffalem a podruhé v kariéře v NHL překonal hranici 40 gólů v sezoně. Jednou brankou a nahrávkou pomohl Carolině také Martin Nečas, Hurricanes i díky jeho bodovému příspěvku porazili New Jersey 6:3. Za poražené měl dvě asistence Pavel Zacha. Pošesté v ročníku skóroval Jakub Voráček a Columbusu pomohl k výhře 5:2 nad Tampou Bay.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Bostonu Bruins gratulují Davidu Pastrňákovi k 40. zásahu v sezoně

Hráči Bostonu Bruins gratulují Davidu Pastrňákovi k 40. zásahu v sezoně | Foto: Winslow Townson | Zdroj: Reuters/USA TODAY Sports

Pastrňák si své dva body schoval do třetí části, kdy nejprve ve 43. minutě zvýšil na 3:0 a po dvou minutách připravil gólovou pozici pro Taylora Halla.

Boston i díky dvěma bodům nejproduktivnějšího Čecha v lize vyhrál počtvrté v řadě a v tabulce Atlantické divize se přiblížil třetí Tampě Bay na rozdíl jednoho bodu.

Hlavní hvězdou zápasu byl kapitán Bruins Patrice Bergeron, který vstřelil hattrick a dosáhl na 400. branku v NHL.

„Je to pro mě speciální moment. Věděl jsem, že se blížím, ale netušil jsem, že to zvládnu už dnes. Nejvíce si cením toho, že jsem všechny branky vstřelil v dresu Bruins,“ řekl Bergeron, jehož si Boston vybral ve druhém kole draftu v roce 2003.

Carolina i díky Nečasovým bodům porazila New Jersey 6:3 a před play-off má šestizápasovou vítěznou sérii. Český útočník oba body nasbíral v první třetině a pomohl Hurricanes k náskoku 3:1.

Dallas se stal na úkor Vegas posledním postupujícím týmem do play-off NHL. Vejmelka nechytal

Číst článek

Poprvé se do statistik zapsal v 6. minutě a asistenci přidal o sedm minut později. Našel Jesperiho Kotkaniemiho a ten zvýšil již na 3:0.

„V úvodu nám pomohlo pár dobrých odrazů, kterých jsme využili a dostali se do vedení. Pak jsme náskok kontrolovali. Dnešní zápas by nám mohl před play off pomoci,“ řekl Kotkaniemi, jenž se vrátil po pěti zápasech a vedle gólu měl i dvě asistence.

První dvě branky Devils připravil Zacha, vysokou prohru však neodvrátil. „Neobstáli jsme kvůli individuálním chybám. Ztratili jsme pár jednoduchých puků a inkasovali. To nás stálo lepší výsledek. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů ligy, bohužel jsme nepředvedli náš nejlepší výkon,“ litoval trenér New Jersey Lindy Ruff.

Skóroval i Voráček

Tampa Bay v boji o co nejlepší výchozí pozici do play-off ztratil souboj s Columbusem 2:5. Úvodní gól vstřelil Voráček, jenž ranou z pravého kruhu pro vhazování zaokrouhlil svůj bodový zisk v sezoně na 60.

Voráček třemi asistencemi režíroval výhru nad Edmontonem, gólem svému týmu pomohl i Hertl

Číst článek

„Je příjemné v posledním domácím zápase porazit dvojnásobné vítěze Stanley Cupu,“ pochvaloval si Oliver Bjorkstrand. „Náš výkon mě vůbec nepřekvapil, vím, čeho jsou kluci schopní,“ navázal na dánského útočníka trenér Brad Larsen.

Prezidentovu trofej pro vítěze základní části získali poprvé hokejisté Floridy. Po vítězství v Ottawě 4:0 mají 122 bodů a i díky zaváhání Colorada si prvenství pojistili kolo před koncem. Druhým čistým kontem v sezoně přispěl Panthers brankář Spencer Knight.

K první Prezidentské trofeji v klubové historii pomohli Floridě i hokejisté Nashvillu, neboť porazili Colorado 5:4 po samostatných nájezdech. Celkem 42 zákroky a třemi chycenými nájezdy se blýskl David Rittich.

Výsledky NHL

NY Islanders - Washington 5:1, Boston - Buffalo 5:0, Ottawa - Florida 0:4, Carolina - New Jersey 6:3, Vancouver - Los Angeles 3:2 v prodl., Minnesota - Calgary 3:2 v prodl., Colorado - Nashville 4:5 po sam. nájezdech, Edmonton - San Jose 5:4 v prodl., Columbus - Tampa Bay 5:2.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít