středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Táborsko remizovalo potřetí v řadě, v Líšni ale k plnému bodovému zisku příliš nechybělo

Radost fotbalistů Táborska z vedoucí branky na hřišti brněnské Líšně. Obránce Jiří Mezera se trefil v 56. minutě po rohovém kopu, bohužel pro Táborsko soupeř v závěrečných minutách srovnal na konečných 1:1. , Autor: Karolina Kabíčková

Radost fotbalistů Táborska z vedoucí branky na hřišti brněnské Líšně. Obránce Jiří Mezera se trefil v 56. minutě po rohovém kopu, bohužel pro Táborsko soupeř v závěrečných minutách srovnal na konečných 1:1.     Autor: Karolina Kabíčková

BRNO/TÁBOR - Sobotní druholigové utkání v brněnské Líšni představovalo pro fotbalisty Táborska velkou výzvu, jelikož se svěřenci trenéra Sergejse Golubevse utkali s aspirantem na baráž o nejvyšší soutěž. Jihočeši toužili po všech bodech, které by jim přinesly zase větší klid. Po nepříliš atraktivním bezbrankovém poločase mohli hosté směle spřádat plány na vítězství a důležitý krok k němu udělali v 56. minutě, kdy skóroval hlavou po rohovém kopu Jiří Mezera. Jednadvacetiletý stoper Táborska skóroval za tým vůbec poprvé a jeho branka mohla být i vítězná. O dělbě bodů ovšem rozhodl v 82. minutě Jakub Černín, který se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči. Černínův projektil našel u táborské tyče svůj cíl – 1:1.

V napínavé koncovce mohli Brňané rozhodnout, jelikož Táborsko jen bránilo a kouskovalo hru. Ševčíkova hlavička z poslední nastavené minuty se ovšem do Zadražilovy branky nevešla, a tak zůstal stav 1:1 v platnosti i po závěrečném hvizdu rozhodčího Nehasila. V příštím kole zajíždí Táborsko ve středu 27. dubna do Prostějova, doma se představí v neděli 1. května od 17 hodin v důležitém souboji s předposledním Ústím nad Labem.

SK Líšeň 2019 – FC MAS Táborsko 1:1 (0:0), branky: 82. Černín – 56. Mezera, rozhodčí Nehasil – Volf, Hádek, ŽK (1-2): 87. Černín – 88. Plachý, 90. Zadražil, 519 diváků.

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Černín – Ulbrich (76. Bednář), Šumbera (63. Minařík), Matocha, Machalík (80. Krška) – Zikl (80. Toutou).

FC MAS Táborsko: Zadražil – Plachý, Navrátil, Mezera, Kosek – Javorek, Holiš – Vozihnoj, Krch (88. Robakidze), Provazník (32. Liepa, 80. Mach) – Tijani.

Více o utkání Táborska v brněnské Líšni nabídne středeční Týdeník Táborsko.