Čtvrtek 9.5 18:00 - Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

• Prodaná nevěsta

Čtvrtek 9.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

Béčko Junioru poprvé v odvetné části nevyhrálo, se Sedlicí dvakrát přišlo o vedení

Junior Strakonice B - Sedlice 2:2 , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Junior Strakonice B - Sedlice 2:2     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Poprvé na jaře nebodovali fotbalisté Junioru Strakonice B naplno. Po čtyřech výhrách v řadě brali jen bod. V sobotu 23. dubna se v rámci 18. kola I. B třídy skupiny B rozešli na domácím hřišti smírně se Sedlicí 2:2 (1:0). Ve vyrovnané první půli šli Strakoničtí do vedení v 19. minutě, kdy odražený míč z voleje napálil přesně Vojtěch Peroutka. Další góly přišly až po přestávce.

Nejprve v 56. minutě po vyšachování domácí obrany skóroval do prázdné branky Jan Panuška, jenže hned za dvě minuty využil domácí kanonýr Petr Baloušek přesný lob Tomáše Zelenky a vrátil Junioru vedení. Po hodině hry došlo ke sporné situaci, kdy se domácí po faulu dožadovali pokutového kopu, sudí ale nařídil jen trestný kop na hranici šestnáctky, který nic nepřinesl.

Sedličtí se začali víc tlačit dopředu a v 69. minutě se dočkali vyrovnání. Domácí gólman Martin Fiřt si křikl, že balon má, jenže se tak nestalo, ten se dostal k Vladimíru Klímovi, který dal na 2:2. Obrat mohl deset minut před koncem dokonat Jan Petráš, který se ocitl sám před brankářem, jenže ho jen nastřelil. Hosté byli aktivní do posledních vteřin, domácí jen bránili, skóre už se ale nezměnilo.