Ligue 1 - souhrn 34. kola: PSG má povinný bod a vrací se na trůn

23.04.2022, 18:55, aktualizováno 24.04.2022, 22:40
Komentáře a souhrny
Lionel Messi (© AFP)
Paris Saint-Germain sice proti Lens nekralovalo, ale bod za remízu 1:1 mu stačí k návratu na francouzský piedestal. Marseille si výhrou v Remeši upevnila druhou příčku. Rennes rozstřílelo Lorient a udrželo se před Monakem, které úřadovalo v Saint-Étienne. Hned sedm gólů nabídl duel mezi Lyonem a Montpellierem, Lille si spravilo chuť...

Stade Reims - Olympique Marseille 0:1

24.04.2022 20:45

Góly: 83. Gerson

Klub z přístavního města by se na ni vrátil po roční odmlce - tedy po sezoně, ve které se hrálo pouze osmadvacet kol a ve které měl na nejbližšího pronásledovatele šestibodový náskok. Co se Remeše týče, navzdory dvanácté porážce můžou být na severu Francie víceméně v klidu.

Po nějakých 800 kilometrů dlouhé štrece byli asi hosté rádi, že se začalo spíše opatrně. Až v 18. minutě zahrozil dobrou střelou Azor Matusiwa. Steve Mandanda se díky výborném zákroku překonat nenechal. Na druhé straně se Predrag Rajković efektní kličkou v rozhodující moment vyhnul dotírajícímu Milikovi.

Zbývající minuty se hrály spíše v poklidu. Tedy kromě minuty osmatřicáté, ve které Mandanda přecenil svoji odvahu při výběhu, jenže Mitchell van Bergen díky zásahu obránce neskóroval. Ani druhé dějství se neobešlo bez zblokovaných střel - viz například Pape Gueye v 51. minutě. Hostující dvaadvacítka se při svém příštím pokusu také neradovala, protože cílila příliš vysoko.

Ghislain Konan se mohl stát šťastným střelcem, kdyby byl přesnější. Marshall Munetsi pak pořádně protáhnul Mandandu, což se ukázalo býti nesmírně důležitým momentem. Pak přišly dvě chvíle Gersona. Při té první ještě nepochodil, zatímco ta druhá znamenala rozhodující trefu. V době, kdy bylo z časomíry odehráno 83 minut.

Čtyřiadvacetiletý Brazilec přezval míč od Dimitriho Payeta, aby se ve vápně vyhnul protihráči a pravačkou po zemi rozradostněl příznivce a příznivkyně OM - 0:1. Arber Zeneli zkusil odpovědět, jenže jeho zakončení se až ke gólmanovi nedostalo. Sampaoliho výběr se může těšit na duel s Lyonem, kdežto Óscarova parta zajíždí na Stade du Moustoir v Lorientu.

Více informací k zápasu

Lille OSC - Racing Strasbourg 1:0

24.04.2022 17:05

Góly: 87. Zeki Çelik

LOSC si už vědí, že titul neobhájí, avšak naděje zahrát si i v příští sezoně evropské poháry pořád existuje. To samé ovšem platí i pro Racing, který má do bývajících čtyř kol lepší výchozí pozici.

Ve 4. minutě střílel Burak Yilmaz a Matz Sels vyrážel, přičemž měl štěstí, že se nikdo z domácích borců nedostal k dorážce. Následovaly tři zblokované střely a po nich jaksi klidnější fáze, kterou utnul až ve 26. minutě Renato Sanches, když rozehrál standardku na hlavu Benjamina Andrého, jenž míč pouze líznul a nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

Za deset minut se k hlavičce dostal Ludovic Ajorque. Brankář Léo Jardim stál naštěstí přesně tam, kde měl. Ve 42. minutě rozjeli Gourvennecovi svěřenci pěknou akci, v jejímž závěru Renato Sanches ukradnul balon lépe postavenému Edonu Zhegrovi, aby zamířil vedle. Ve zbývajících minutách první půle byl opět vidět Ajorque, avšak na jeho další hlavičku se nebude dlouho vzpomínat.

Po změně stran centroval Guilbert na Kévina Gameira, který orazítkoval tyčku! Ten samý hráč vyprášil po hodině hry Jardimovy rukavice. Čtvrt hodiny před koncem řádné hrací doby se kulatý předmět odrazil k Adrienu Thomassonovi a brankář s třicítkou na zádech se opět vyznamenal. Výrazně tedy přispěl k vítězství svého klubu.

Pravda, v jednaosmdesáté minutě za něj musel po Nyamsiho hlavičce zaskočit na čáře Gabriel Gudmundsson. V 87. minutě přizvednul centr Timothyho Weaha na zadní tyč Nyamsi a Zeki Çelik z voleje rozhodnul svým druhým zářezem v sezoně o tom, že všechny body zůstanou posedmé v sezoně na Stade Pierre-Mauroy.

Clermont Foot - Angers SCO 2:2

24.04.2022 15:00

Góly: 71. Mohamed Bayo, 82. Lucas Da Cunha - 37. Mohamed-Ali Cho, 44. Ismaël Traoré

Angers do jisté míry doplatilo na nedisciplinovanost Mohameda Cho, jehož vyloučení dopomohlo k tomu, že se domácím podařilo vyrovnat. Nadále však platí, že do boje o udržení jsou namočené oba kluby.

V 7. minutě se k hlavičce dostal Angelo Fulgini a Ouparine Djoco musel zasahovat. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl Anthony Mandrea velkou kliku, protože kdyby Kyeiova hlavička zapadla k tyči, sotva by na ni dosáhnul. Skóre se tedy poprvé změnilo až ve 37. minutě, přičemž se tak stalo zásluhou pozdějšího hříšníka.

Souleyman Doumbia z levé strany centroval do vápna. Pierick Capelle cílil pouze do tyče, od které se kulatý předmět odrazil k Choovi, jehož dorážka z hranice malého čtverce přinesl hostům vedení - 0:1.

To se do poločasové pauzy podařilo zdvojnásobit, jelikož ve 43. minutě propadnul se štěstí centr od rohového praporku až na zadní tyč, kde si podle svých představ poradil Ismaël Traoré - 0:2.

V 50. minutě musel do akce Mandrea, neboť Saîf-Eddine Khaoui jeho směrem vyslal mimořádně nebezpečnou ránu. Sedm minut poté se konfrontace obou protihráčů opakovala. Sice za trochu jiných okolností, leč se stejným vítězem. V 71. minutě dorážel z bezprostřední blízkosti Mohamed Bayo. Rozhodčí Stéphanie Frappart musela počkat na potvrzení od kolegy u videa - 1:2.

Nedlouho poté střelcův jmenovec Cho nesmyslně zatáhnul Yohanna Magnina a po druhé žluté byl vyloučen. Hlavička Lucase Da Cunhy směřovala jen do středu brány, nicméně za necelých 120 sekund se dvacetiletý borec dočkal druhé šance, kterou po Bayově elegantním přiťuknutí využil, protože jeho střela k pravé tyči z hranice vápna byla pro gólmana nechytatelná - 2:2. Více toho už aktéři nestihli.

FC Metz - Stade Brestois 0:1

Góly: 27. Youcef Belaïli

I těsné porážky se počítají. Celkově jich Les Grenats sesbírali už osmnáct a se čtyřiadvaceti získanými bodíky zůstávají přilepení na chvostu tabulky. Naopak Les Pirates můžou sezony 2021/2022 dohrát v poklidu.

O první šanci zápasu se v jeho 6. minutě postaral Didier Lamkel Zé. Marco Bizot si jeho pokus pohlídal. Na konci úvodní dvacetiminutovky pálil Youcef Belaïli a za Oukidjou zvonilo břevno. Ve 27. minutě si Irvin Cardona zaběhnul do vápna. Nechrtil, jelikož pobídnul před bránu si nabíhajícího Belaïliho, na kterého Oukidja zareagoval pozdě - 0:1.

V prvním poločase ještě Lamkel Zé minul a naprosto osamocený Steve Mounié hlavičkoval pouze do dobře postaveného gólmana. Po změně stran se na hrací plochu dostal Vincent Pajot a devět minut poté mohl vyrovnat, kdyby neorazítkoval jenom břevno. Následně se se štěstím dostal do vápna Thomas Delaine, jenže ani on neskóroval, protože těsně minul pravou tyčku.

Po jedné zblokované střele a jednom dobrém Bizotově zákroku se na Cardonu naštval Jemerson a uviděl druhou žlutou kartu, což velice naštvalo Alexandre Oukidju, takže během jedné minuty poslal sudí Batta do šatny hned dva borce, kteří hájí dres klubu ze Stade Municipal Saint-Symphorien. Velká nepříjemnost pro Frédérica Antonettiho.

Šedesátiletý kouč měl naštěstí k dispozici ještě jedno střídání, a tak brankáři Caillardovi uvolnil místo Nicolas de Préville. Oukidjův náhradník si v poslední minutě připsal na konto jeden úspěšný zákrok proti Faussurierovi, ale co to bylo platné, když z jeho devíti spoluhráčů nikdo nedokázal ani jednou rozvlnit síť.

FC Nantes - Girondins Bordeaux 5:3

Góly: 47. Kalifa Coulibaly, 51. Ricardo Mangas (vl.), 72. Kalifa Coulibaly, 76. Moses Simon, 89. Osman Bukari - 6. M'Baye Niang, 18. Javairô Dilrosun, 68. Enock Kwateng

Les Girondins ztrácí čtyři kola před koncem na první nesestupovou a nebarážovou příčku šest bodů. V ideálním případě by potřebovali všechny zbývající duely vyhrát. V Nantes mohli ještě před pár měsíci pomýšlet na poháry. Po několika výkyvech na ně sice asi nedosáhnout, avšak konečné umístění v horní polovině tabulky jest velmi reálné.

Vedle kouče Guiona nechyběl na hostující lavičce jeho asistent Jaroslav Plašil. Už v 6. minutě se radovali, jelikož Ignatěnkův centr doklepnul z první z hranice malého čtverce na místo určení M’Baye Niang - 0:1. Senegalský fotbalista si při tom na milimetr pohlídal ofsajdovou hranu. Po patnácti minutách chtěl Josuha Guilavogui z dálky přelobovat Lafonta, který nakonec zasahovat nemusel.

Zdařilou úvodní dvacetiminutovku potvrdil v jejím závěru Javairô Dilrosun, když naprosto nekompromisním způsobem napálil míč zpoza vápna pod břevno - 0:2. Snížit mohl Randal Kolo Muani, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Do konce poločasu se dál hrálo v dobrém tempu a borcům nechyběla snaha, jenže další zajímavá příležitost už k vidění nebyla.

Zato hned po změně stran rozhodně bylo, na co se dívat. Nejprve Kalifa Coulibaly z hranice šestnáctky svou křižnou přízemní střelou k levé tyči překonal Costila - 1:2. Potom v téměř stoprocentní šanci selhal jinak většinou neomylný Hwang Ui-jo. V následující, tedy 50. minutě, orazítkoval Wylan Cyprien tyč, aby Randal Kolo Muani nasměroval svoji dorážku jenom do boční sítě.

Les Canaris však nemuseli smutnit, neboť krátce potom jim k vyrovnání dopomohl Ricardo Mangas, když na hranici malého vápna smolně uklidil přihrávku Mosese Simona do vlastní svatyně - 2:2. Gólové hody pokračovaly v 67. minutě, kdy Enock Kwateng obstřelil Coulibalyho a navrátil hráčům klubu ze stadionu Matmut Atlantique vedení - 2:3.

Jenže tentokrát vydrželo pouhých pět minutek, jelikož Simon poslal centr na zadní tyč, kde se do vzduchu pověsil Coulibaly a oslavil tím svou čtvrtou branku v sezoně - 3:3. Další průšvih se dostavil už za čtyři minutky, protože obrana byla rozhozená a nedůsledná. Moses Simon jednoduše před obráncem zaseknul a na jeho ránu Costil nemohl při nejlepší vůli dosáhnout - 4:3.

V závěrečné desetiminutovce nejprve Randal Kolo Muani našel Fábia, který nedal. Hráč s třiadvacítkou na dresu pak zahrál ve vápně rukou, ale Jimmy Briand na Albana Lafonta při své penaltové exekuci nevyzrál. Hned z protiútoku Kombouarého skvadra udeřila znovu, když Osman Bukari uklízel hlavou - 5:3. Ghanský reprezentant, který byl v době svého zásahu na hřišti necelé tři minutky, se málem prosadil i v nastaveném čase, kdyby ovšem tváří v tvář brankáři zvolil jiné řešení. I tak ale může být se svým výkonem spokojený.

OGC Nice - ES Troyes 1:0

Góly: 90+4. Khéphren Thuram

Už to vypadalo, že si "Orli" připíšou osmou remízu v sezoně. Jenže Képhren Thuram v samotném závěru potěšil nejen kouče Galtiera, nýbrž i svého otce Liliana. A naopak rozesmutněl Bruna Irlese, který bude mít ještě plné ruce práce s tím, aby Estac udržel mezi elitou.

Na první dobrou šanci se na stadionu Allianz Riviera čekalo deset minut. Pak si udělal prostor Amine Gouiri a jeho střela na bližší tyč těsně minula cíl. Kasper Dolberg byl od začátku hodně aktivní, jenže v minutě osmnácté si pořádně nesešteloval mířidla. Následně Andy Delort připravil míč pro Justina Kluiverta, jehož pokus zpoza vápna se do vymezeného prostoru nevešel.

Ani další minuty rozhodně nepřinesly žádnou fotbalovou nudu. Ve 27. minutě chyběl Kluivertovi krůček k tomu, aby na místo určení doklepnul Dolbergovu pobídku. To hostující Renaud Ripart na centr od svého spoluhráče dostáhnul, jenže gólovou radost mu pokazil zdvihnutý praporek, který signalizoval těsný ofsajd.

Devětadvacetiletý forvard zanedlouho zatápěl domácí obraně znovu, ale přestřelil. Ve 43. minutě se k hlavičce dostal Delort, ale evidentně nečekal, že by Moulin při vyběhnutí zaváhal, a tak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Po Kluivertově zakončení se skóre taky neměnilo. Hned po startu druhého poločasu se Delort dožadoval penalty, neboť měl pocit, že protihráč zahrál rukou. Rozhodčí Hakim Ben El Hadj zůstal klidný.

Issa Kaboré pak našel jenom Benítezovy rukavice. Aktivní Andy Delort se pak v šestnáctce s míčem otočil, jenže na místo určení jen nedopravil. Nepřesným pokusům učinil v 80. minutě stopku Evan Guessand, když z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do Moulina. Až v nastaveném čase Thuram svou přízemní střelou potěšil všechny příznivkyně a příznivce Les Aiglons - 1:0. I proto, že po rozehrávce Walter Benítez skvěle vychytal Ikého Ugboa.

Stade Rennes - FC Lorient 5:0

24.04.2022 13:00

Góly: 17. Benjamin Bourigeaud, 19. Martin Terrier, 47. Hamari Traoré, 79. Flavien Tait, 90+2. Gaëtan Laborde

PSG má sice jistotu titulu, nicméně co se vstřelených gólů týče, při formě hráčů bretaňského celku s prvenstvím ještě počítat nemůže. Proti Les Merlus svěřencům Bruna Génésia ani nevadilo, že dohrávali více jak 30 minut o deseti. I v početní nevýhodě zvládli přidat další dvě trefy a pro sestupem ohroženého regionálního souseda zařídili náročná čtyři zbývající kola.

Prakticky už úvodní minuty ukázaly, že obávané duo Bourigeaud-Terrier se na tenhle duel hodně těšilo. V 5. minutě cílil první jmenovaný do boční sítě, ale krátce po uplynutí zahajovací čtvrt hodiny už se prosadil. Matthieu Dreyer míč po Terrierově střele z úhlu jenom vyrazil a osmadvacetiletého rodáka z Calais na úrovni penalty vůbec netrápilo, že na brankové čáře bylo zrovna přelidněno. Kulatý předmět prostě napálil pod břevno - 1:0.

Za necelých 120 sekund byli hosté šokováni, jelikož prohrávali už o dva zásahy. Balon propadnul k volnému Martinu Terrierovi, který si jej zpracoval a hned poslal po zemi vedle gólmanovy pravačky - 2:0. Jednadvacátou trefou sesadil Wissama Ben Yeddera v tabulce kanonýrů z druhého místa a na lídra Mbappého ztrácí pouhé dva góly.

V následujících minutách se nadále hrálo na jednu bránu, avšak otevírací dějství už žádné další nebezpečné zakončení nevidělo. Co Les Rouges et Noirs nestihli před poločasovým hvizdem, vynahradili si krátce po změně stran. Po nakrátko rozehraném rohu centroval Bourigeaud na hlavu Hamariho Traorého, jenž z hranice malého čtverce překonal Dreyera potřetí - 3:0.

Teprve potom se osmělili svěřenci Pélissierova výběru. Jmenovitě to byl Armand Laurienté, kdo vyzkoušel Alemdarovu pozornost. Daleko důležitější moment se ovšem odehrál v 58 minutě. Nayef Aguerd si nechal utéct právě Laurientého, načež jej před hranicí vápna podrazil. Domácí obránce byl sudím Millotem okamžitě vyloučen.

Jenže následný přímý kop ze slibné pozice na místo určení nedoputoval. Les Merlus si byli dobře vědomí tříbrankové ztráty a početný výhody se jim nedařilo využít. Naopak v 79. minutě nejprve krásně z voleje pálil Terrier. Při dorážce se mu míč sklouznul po noze, jenže se dostal k Flavietu Taitovi, jehož utěšená rána ze dvaadvaceti metrů zaplavala a zapadla pod břevno - 4:0.

Když se v dresu Lorientu nedařilo útočníkům, vzal to na sebe obránce. Nicméně Julien Laporte mohl jenom sledovat Alemdara, kterak jeho dobrý pokus posílá do bezpečí. Fabien Lemoine nestřílel špatně, bohužel stejně o pár čísel nad. V nastaveném čase si Assignonovu přihrávku před bránu ideálně připravil Laborde a zblízka dal výsledku jeho finální podobu - 5:0.

Paris Saint-Germain - RC Lens 1:1

23.04.2022 21:00

Góly: 68. Lionel Messi - 88. Corentin Jean

PSG získalo svůj historicky desátý titul v Ligue 1, s velkou pompézností ho však neoslavilo, neboť doma s Lens pouze remizovalo. I tak si vytvořilo už čtyři kola takový náskok, který už v tabulce nikdo stáhnout nemůže. Hosté v Parku princů stvrdili, že jsou v posledních týdnech ve velmi dobré formě, a urvali zajisté velmi cenný bod do současných bojů o přední pozice.

Celek ze severu Francie rozhodně nepředvedl vůbec ustrašený výkon. Už v první půli se mu zdařilo několikrát zahrozit, byť přece jenom aktivnější směrem dopředu byl jeho soupeř. Ty největší šance si vytvořila pařížská družina ve 26. minutě, a to zásluhou Hakimiho, který se řítil sám na bránu, nicméně z blízkosti na brankáře Lecu trestuhodně nevyzrál.

Ve 31. minutě pálil z těžkého úhlu Messi, ani on ovšem na Lecu nevyzrál, ve 32. minutě neuspěl rovněž Mbappé, který nasměroval balón pouze nad bránu. Krátce před obrátkou se do dvou solidních možností propracovalo i Lens, avšak Clauss si na gólmana Navase nepřišel a Fofana následně o pár chvil později pálil pouze nad bránu. Až ve druhém poločase zkrátka padly obě branky.

V 57. minutě se situace začala Les Sang et Or opravdu zásadně zkomplikovat. Danso totiž před vlastní šestnáctkou nešetrně fauloval Neymara, vysloužil si žlutou kartu, a protože již byl napomínám jednou v 9. minutě, inkasoval červenou kartu. V oslabení se Lens bránilo vážně dost ztuha a v 68. minutě přece kapitulovalo. Neymar vyslal přihrávku na Messiho, ten si míč narovnal na svou levačku a umístil ho nechytatelně k tyčce.

Těsně vedení ovšem Les Parisiens neudrželi. V 88. minutě urval jejich protivník plichtu, to když to když Saïd do vápna uvolnil sbíhajícího si Machada, ten adresoval svou přihrávku ke druhé tyči, kde se objevil zcela sám Jean, a tomu nedělalo větší potíže zamířit i z ne úplně lehkého postavení ve skluzu do brány.

AS Saint-Étienne - AS Monaco 1:4

23.04.2022 19:00

Góly: 42. Wahbi Khazri (pen.) - 23. Wissam Ben Yedder, 25. Kevin Volland, 61. Timothée Kolodziejczak (vl.), 77. Myron Boadu

Boj o Ligu mistrů nabírá v Ligue 1 na obrátkách. AS Monako dokázalo v Saint-Étienne nastřílet čtyři branky a zvítězit. Do vedení dostal Knížata jejich nejlepší střelec Wissam Ben Yedder a další góly obstarali Volland a Boadu. Saint-Étienne vstřelilo dva góly, jednu z nich Wahib Khazrí, tu druhou do vlastní sítě Timothée Kolodziejczak.

Pro oba celky mělo utkání velkou váhu. Monako se stále nevzdává šancí na Ligu mistrů, kdežto Saint-Étienne potřebovalo body do bojů o záchranu.

Monako si šlo od úvodní minuty za vítězstvím a první obrovskou šanci spálili Volland s Martinsem. Prvně jmenovaný se řítil na Bernardoniho a když ten balón vyrazil, zívala před Martinsem prázdná branka, kterou však hostující hráč trestuhodně netrefil. Ke slovu se dostalo i Saint-Étienne, jmenovitě Bouanga s jehož projektilem si Nübel poradil.

Poprvé se změnilo skóre ve 23. minutě po pohledné akci Knížat. Henrique načasoval skvělý pas před branku a Wissam Ben Yedder otevřel střelecký účet utkání. Za další dvě minuty se prosadil i jeho útočný kolega Kevin Volland a šlo o podobnou akci jenom z druhé strany hřiště. Po půlhodině hry už to mohlo být o tři góly, ale Ben Yedder tentokrát na balón nedosáhl. Saint-Étienne se vrátilo do hry na sklonku prvního poločasu. Po faulu na Mahdiho Camaru nařídil sudí pokutový kop a Wahbi Khazri přízemní střelou k tyči snížil na rozdíl jediné branky. Bohužel hned vzápětí museli domácí poprvé střídat a zraněného Gabriela Silvu nahradil Nordin.

Monako tedy vedlo, ale nic přesvědčivého to nebylo. Saint-Étienne bylo dokonce několikrát blízko vyrovnání, ale střelu Bouangy brankář Nübel lapil. Větší efektivitu v koncovce prokázala Knížata a v 61. minutě Timothée Kolodziejczak vlastní brankou zvyšoval znovu na rozdíl dvou branek.

Tuto situaci přestávali zvládat především domácí fanoušci, kteří spustili na tribunách nepokoje, včetně "zábavné" pyrotechniky. Přerušená hra hráčům Saint-Étienne rozhodně neprospěla a Monako dál podnikalo zničující výpady. V 69. minutě pálil do tyče Boadu a stejný hráč si vše vynahradil o pět minut později. Jakobs naservíroval Boadovi přihrávku na "zlatém podnosu" a trefit prázdnou branku už neznamenalo žádný problém.

Čtvrthodinu před koncem bylo utkání definitivně rozhodnuto. AS Monako nadále zůstává ve hře o Ligu mistrů, kdežto Saint-Étienne se musí strachovat o přežití. Les Verts se totiž znovu ocitli v sestupovém pásmu, konkrétně na barážové příčce.

Olympique Lyon - Montpellier HSC 5:2

23.04.2022 17:00

Góly: 26. Moussa Dembélé, 43. Thiago Mendes, 63. Houssem Aouar, 68. Karl Toko Ekambi, 90+3. Houssem Aouar - 45+1. Elye Wahi, 45+3. Téji Savanier (pen.)

Olympique Lyon pokračuje v nevyrovnaných výkonech, ale tentokrát své fanoušky potěšil. Montpellieru doma nastřílel pět branek v úžasné sedmigólové přestřelce. Hosté v průběhu prvního poločasu stáhli slibný náskok soupeře a po změně stran nejprve přežívali jednu šanci za druhou, aby nakonec ještě třikrát inkasovali. Lyon předvedl vynikající ofenzivní výkon a zaslouženě sklidil tři body.

Šancí bylo k vidění opravdu dostatek a celý zápas musel diváky náramně bavit. Vysoce zvolené tempo přineslo první gólovku po třinácti minutách a ránu Lucase Paquety musel Omlin vyrážet. Lyon po řekněme úspornějším začátku začal přebírat iniciativu a ve 26. minutě se ujal vedení. Po Paquetově zablokované střele se dostal k balónu Moussa Dembélé a jeho pokus tentokrát skončil v síti.

Ne vše bylo pro Lyon růžové. Utkání skončilo ve 36. minutě pro Damiena Da Silvu, jehož pro zranění nahradil zkušený německý obránce Boateng. Chvíli na to spálil tutovku hostující Téji Savanier, jehož ránu vyrazil Pollersbeck na břevno! Ze závěrem prvního poločasu se každopádně s góly roztrhl pytel.

Ve 43. minutě z volného přímého kopu nádherně zakroutil balón o břevno do šibenice Thiago Mendes a zvýšil na 2:0 pro Lyon. V tu chvíli nikdo nečekal, že Lyon o toto vedení ještě do konce první půle přijde. Ve druhé minutě nastavení vysunul Savanier rozeběhnutého Elyeho Wahiho a ten prostřelil vyběhnutého Omlina. Vzápětí nový muž na hřišti Boateng zahrál v pokutovém území rukou a Téji Savanier razantní střelou srovnal na 2:2.

V podobném duchu v jakém se nesl závěr prvního poločasu se pokračoval i po změně stran, s tím rozdílem, že gól hned nepadl. Následoval totiž festival zahozených příležitostí v podání Olympique Lyon, který byl doslova neuvěřitelný. Paquetá, Tete i Ekambi si postupně vylámali zuby na Omlinovi nebo brankové konstrukci. Nešlo to ale donekonečna a obrana Montpellieru v 63. minutě inkasovala. Houssem Aouar perfektně využil prostrkávačky a utaženou střelou na přední tyči vrátil Lyonu vedení.

Za dalších pět minut se mezi střelce zapsal i Karl Toko Ekambi, jenž pro změnu zvolil křižné zakončení ke vzdálenější tyči. Defenzíva Montpellieru se začínala povážlivě sypat. Přitom je zajímavé, že Lyon žádnou drtivou územní převahou nedisponoval. Balón měl častěji na svých kopačkách, ale ne v takovém rozsahu, jak by napovídalo skóre.

HSC už v sobě nenašlo sílu na další zvrat a bylo jen otázkou času, kdy "Les Gones" zasadí pátý úder. Stalo se tak ve třetí minutě nastaveného času. Ekambi zasekl před bránícím hráčem, počkal si na náběh Houssema Aouara a ten krásnou střelou vstřelil svůj druhý gól v zápase a celkově pátý Lyonu.

Svěřenci trenéra Petera Bosze tak napravili zaváhání v Brestu, ovšem co se jejich postavení v tabulce týče, to zůstává nadále za očekáváním.