SESTŘIH: Sparta - Třinec 5:2. Finále je srovnané, zářil Šmerha

Autor: iSport.cz
3
Video se připravuje ...
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Sparty porazili ve čtvrtém finále play off extraligy Třinec 5:2 a srovnali stav série hrané na čtyři výhry na 2:2. Oceláři poprvé v boji o titul skórovali jako první, ale Pražané duel otočili třemi góly ve druhé třetině. Brankou a dvěma asistencemi se ve vyprodané O2 areně podílel na vítězství Sparty útočník Tomáš Šmerha. Finále pokračuje v úterý v Třinci a jisté je, že se bude hrát i ve čtvrtek v Praze.

Trenéři Sparty udělali po pátečním nezdaru drobné změny v sestavě, stejně jako kouč Ocelářů Varaďa ale vsadili na stejné hráče.

Pražané byli v první třetině opět střelecky aktivnější, pozorného Kacetla však překonat nedokázali. Klíčový hráč Třince si poradil s Horákovým pokusem i šancí Kašeho. V 16. minutě kapituloval Hudáček, jehož po Zahradníčkově střele od modré čáry překonal Nestrašil. Slezané tak poprvé ve finálové sérii skórovali jako první.

Domácí poté nevyužili první přesilovou hru, ale po 30 sekundách druhé třetiny se jim podařilo vyrovnat, když Kacetla prostřelil od modré čáry Němeček. O necelé dvě minuty později Šmerha zachytil rozehrávku hostů a překonal třineckého brankáře podruhé.

Oceláři se v polovině utkání poprvé výrazněji začali projevovat i v útočném pásmu, po Zahradníčkově faulu ale potřetí inkasovali. Kacetla překonal Sobotka. Na ledě následně přibyly šarvátky, tentokrát zejména díky aktivitě hostů.

Na konci druhé třetiny mohl Spartu výrazně přiblížit vítězství Řepík, Kacetl však jeho šanci vyrazil. Po druhé přestávce dostali hosté poprvé v zápase výhodu přesilové hry a snížení měl na hokejce Roman, Hudáček ale výborně zasáhl betonem.

Ve 47. minutě se vyprodaná O2 arena dočkala čtvrté branky domácích, když se prosadil Buchtele. Hosté ale nerezignovali a v polovině třetí části snížil svým prvním gólem v play off Zbořil. Třinec se pokusil duel zdramatizovat v power play, brankáře odvolal i při svém oslabení. Místo snížení však inkasoval popáté.

Domácí: 20:30. David Němeček, 22:21. Šmerha, 32:17. Sobotka, 46:42. Buchtele, 58:08. M. Forman

Hosté: 15:49. A. Nestrašil, 49:41. M. Zbořil

Domácí: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Buchtele, D. Kaše, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.

Hosté: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Svačina – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Hrňa (A).