Třinec se ve finálové sérii ujal vedení, ve vypjatém utkání na ledě Sparty zvládl otočit skóre a vyhrál 3:2

Hokejisté Třince dokázali ve třetím zápase finále extraligového play-off zvítězit na ledě Sparty 3:1 a opět se v sérii dostávají do vedení. Pražané začali zápas lépe a díky Michalu Řepíkovi se dostali do vedení, Oceláři ale skóre díky brankám Tomáše Marcinka, Andreje Nestrašila a Vladimíra Draveckého otočili. V závěru jen snížil David Kaše. Obhájci titulu vedou ve finálové sérii 2:1 na zápasy, další zápas je na programu v sobotu.

Video Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radující se hokejisté Třince

Radující se hokejisté Třince | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Sparta v posledním zápase připravila Třinci první porážku v letošním play-off, tudíž do zápasu v Praze šla s velkým sebevědomím. Trenér Josef Jandač upozorňoval, že i další zápasy finále budou více o bojovnosti než o gólech.

Plekanec přispěl pěti body k vysoké výhře Kladna nad Jihlavou, Rytíři jsou blízko záchrany v extralize

Číst článek

První třetina pátečního duelu jeho slova potvrdila, především Sparta hrála velmi aktivně a získávala puk hned v začátcích třineckých akcích. Před gólmanem Ondřejem Kacetlem sice bylo rušněji než na druhé straně, žádnou obří příležitost O2 Aréna neviděla deset minut.

Pak Třinec po jedné z mnoha ztrát nestihl zformovat obranu, Vladimír Sobotka převzal puk za bránou, poslal jej na Michala Řepíka a ten zkušeně prostřelil v pokleku Kacetla - 1:0.

Šanci dva na jednoho následně Řepík se Sobotkou adekvátně nezakončili, ani jeden tým pak před pauzou nevyužil možnost přesilovky.

Třinečtí nastoupili do druhé třetině mnohem aktivněji než do začátku utkání, velkou šanci přesto měla Sparta. Miroslav Forman se protlačil přes protihráče před Kacetla, ale nepřekonal ho. Na druhé straně ale ve 29. minutě branka k nelibosti domácích fanoušků padla, Martin Marinčin napřáhl během přesilovky z dálky, odražená střela se odrazila k Tomáši Marcinkovi a ten už měl lehkou práci - 1:1.

Sparta pak k dispozici dostala další dvě přesilovky, ale střelecky se trápila. Při střele Tomáše Šmerhy už se diváci radovali, míč ale zasáhl pouze boční síť. Následující divoká pasáž, kdy se útočilo na obou stranách, nakonec vyšla Ocelářům. Andrej Nestrašil se z druhé vlny dostal k odraženému puku a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2.

Ačkoliv Sparta měla proti úřadujícímu mistrovi více ze hry, nedokázala se před bránou Kacetla prosadit. A Třinec do její branky dovezl další trest, tentokrát šlo o ukázkový bleskový protiútok, který zakončil do prázdné brány veterán Vladimír Dravecký.

Po bitce Šmerhy z Patrikem Hrehorčákem byli diváci svědky hry čtyři na čtyři a téměř i dalšího gólu. Elegantní kombinaci hostů zakončil Marko Daňo jen do brankáře Juliuse Hudáčka.

Na ledě byly patrné emoce a závěr zápasu ovlivnilo množství potyček a tvrdých soubojů. Na třineckou střídačku následně začaly lítat předměty z hlediště. Milan Doudera schytal kvůli zásahu mincí krvavý šrám a utkání bylo na čas přerušeno.

Na poslední vteřiny zvolil kouč Jandač hru bez brankáře, což se vyplatilo okamžitě. David Kaše se zjevil před brankovištěm a svým prvním gólem v letošním play-off upravil na 2:3, na víc ale domácí čas neměli.

Třinec vede ve finálové sérii 2:1, další zápas se v Praze odehraje v sobotu 23. dubna.

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít