Dvougólový Vrána vystřelil výhru Detroitu nad Tampou Bay, za Toronto skóroval Kämpf

Jakub Vrána v NHL dvěma góly zařídil výhru Detroitu na ledě Tampy Bay 4:3. První z branek českého útočníka připravil Filip Zadina a za poražené Lightning v duelu jednou asistoval Ondřej Palát. V úterním programu skóroval také David Kämpf, jehož Toronto porazilo Philadelphii 5:2. Brankář Calgary Daniel Vladař kryl v souboji s Nashvillem 25 střel, prohru 2:3 po samostatných nájezdech ale neodvrátil.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Jakub Vrána v dresu Detroitu

Útočník Jakub Vrána v dresu Detroitu | Foto: Raj Mehta | Zdroj: Reuters, USA TODAY Sports

Vrána v pětadvacátém zápase po vleklém zranění ramene vstřelil již dvanáct gólů a celkově získal 17 bodů. V duelu s Tampou Bay se poprvé prosadil v 27. minutě, kdy v pravém kruhu pro vhazování převzal Zadinovu přihrávku a přesnou ranou na zadní tyč poslal Red Wings do vedení 2:1.

Druhou trefu si pražský rodák schoval do třetí třetiny, kdy za stavu 3:3 vypíchl na obranné modré čáře puk obránci Michailu Sergačjovi a v samostatném úniku vstřelil vítěznou branku Detroitu.

Jedenáctou branku v sezoně vstřelil proti Philadelphii útočník Toronta David Kämpf. Rodák ze severočeského Jirkova v 51. minutě tečoval nahození od modré čáry a s přispěním nešťastné teče obránce Ivana Provorova zvýšil na 4:1 pro Maple Leafs.

Flyers zásluhou Ronnieho Atarda závěr zápasu zdramatizovali, výhru Toronta ale trefou do prázdné branky pojistil Ilja Michejev.

Maple Leafs i bez zraněných Čechů Petra Mrázka a Ondřeje Kašeho vyhráli počtvrté za sebou a v Atlantické divizi si upevnili druhou pozici za suverénní Floridou. Philadelphia prohrála pošesté v řadě a v Metropolitní divizi je nejhorší.

Výsledky NHL:

Toronto - Philadelphia 5:2, Montreal - Minnesota 0:2, Tampa Bay - Detroit 3:4, NY Rangers - Winnipeg 3:0, Nashville - Calgary 3:2 po sam. nájezdech, St. Louis - Boston 2:3 v prodl., NY Islanders - Florida 2:3 po prodl., Vancouver - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech, Anaheim - Los Angeles 1:2, San Jose - Columbus 3:2

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít