pondělí 3.6 18:00 - Městská galerie Vodňany

pondělí 3.6 9:30 - Městské divadlo Prachatice

Vtipné zpracování známých pohádek.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Milevsko doma s Jankovem poprvé padlo. Rozhodla podivná penalta

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska v nedělním utkání 21. kola krajského přeboru utrpěli první jarní porážku na domácím hřišti. Na Boží hod se hrál zápas dvou rozdílných poločasů, který rozhodla podivná penalta ze 30. minuty. Málek ve skluzu zablokoval střelu soupeře a rozhodčí Kollmann nařídil pokutový kop za ruku. Domácí se hodně hněvali, že Málka trefil míč do obličeje, za pravdu mu dávala tekoucí krev z nosu a nucené ošetření u střídaček. Rozhodčí ale trval na svém a Jan Schönbauer z penalty vstřelil jediný gól utkání. „Dostal jsem míčem do obličeje, tekla mi krev z nosu, to tady viděl každý. Rozhodčí se asi bál zvrátit své rozhodnutí, i když už věděl, že udělal chybu...,“ litoval po zápase Martin Málek. Milevsko je aktuálně jedenácté, příští kolo zajíždí k okresnímu derby do Protivína (sobota 23. dubna, 15).

Samotné utkání začali mnohem lépe fotbalisté Jankova a celému prvnímu poločasu dominovali. Domácí se nemohli dostat do tempa a mohli být rádi, že kromě inkriminované penalty další gól neinkasovali. O přestávce tak došlo k přeskupení řad a druhý poločas nabídl zcela opačnou podívanou. Jankov už se hlavně bránil, ale Milevsko opět doplatilo na neproměňování šancí. Obrovské gólové příležitosti měli v úvodu druhého poločasu Kortan a Souček, posléze šel Kortan z úhlu ještě sám na bránu a v 93. minutě po krásném Součkově centru hlavičkoval těsně nad bránu z dobré pozice Hadáček. Jankovský brankář Komrska si ale z Milevska odvezl čisté konto a jeho tým všechny tři body.

FC ZVVZ Milevsko – SK Jankov 0:1

(0:1). Branka: 30. Schönbauer (pen.). Rozhodčí: Kollmann – Vican st., Vican. DFA: Michal Urban. ŽK: 3–2 (Málek, Marvan, Hejl – Hanzlík, Schönbauer). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Neužil – Kálal (80. Sedláček), Vakoč, Hejl, Málek – Marvan, O. Kosobud – Souček (73. Süsmilich), Kortan, Přibyl – Hadáček.

Jankov: Komrska – Jirkovský, Kollár, Lošek, Schönbauer – Hanzlík, Sypal (46. Benda) – Fajtl, Voráček, Řehoř (91. Vokurka) – Popelka.

Celý rozhovor s hlavním aktérem rozhodující situace Martinem Málkem přineseme ve středečních Milevských novinách.