SESTŘIH: Sparta – Slovácko 3:1. Gól Hložka při jubileu pečetil výhru

21
Video se připravuje ...
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Sparty porazili v předposledním 29. kole základní části první ligy Slovácko 3:1. Pražané zvítězili v nejvyšší soutěži popáté za sebou a ze třetího místa nadále ztrácejí čtyři body na vedoucího obhájce titulu Slavii. Naopak tým z Uherského Hradiště prohrál po sedmi kolech.

Domácí: 33. Hancko, 44. Dočkal, 72. Hložek

Hosté: 42. Holzer

Domácí: Heča – Sáček, Vitík, Hancko, Ladislav Krejčí st. – Pavelka (88. F. Souček), Ladislav Krejčí ml. – Pešek (65. Haraslín), Dočkal (C) (76. Karabec), Hložek (88. Minčev) – Čvančara (76. Pulkrab).

Hosté: Nguyen – Tomič (73. Reinberk), Šimko, S. Hofmann (C), Kalabiška (83. Juroška) – Havlík, Ljovin (59. Cicilia) – M. Petržela (59. Kohút), L. Sadílek, Holzer (83. Divíšek) – Jurečka.

14 235 diváků

Souboj dvou sousedních mužstev v tabulce, která se znovu utkají v nadstavbové skupině a 4. května i ve finále domácího poháru, otevřel střelecky Dávid Hancko. V závěru poločasu srovnal Daniel Holzer, ale Bořek Dočkal vzápětí vrátil Letenským vedení. Pojistku přidal ve druhé půli jubilant Adam Hložek. Sparta prohrála jediný z 20 domácích ligových zápasů se Slováckem (z toho 18 vítězství) a částečně mu oplatila podzimní debakl 0:4, kterým vyrovnala svou nejvyšší porážku v samostatné lize.

Sparťan Hložek ve věku 19 let, osmi měsíců a 23 dnů nastoupil do 100. zápasu v lize, což se před ním nikomu v historii samostatné ligy nepovedlo.

V deváté minutě se domácí dostali do první velké šance. Hložek sklepl k Čvančarovi nákop brankáře Heči, zblokovaná střela sparťanského útočníka však skončila vedle. Na druhé straně našel Tomič na zadní tyči Holzera, jehož zakončení skončilo na tyči, míč se ještě kutálel po brankové čáře.

Stoper Pražanů Vitík zase hlavičkoval nad. Poté hostující gólman Nguyen vyrazil střelu kapitána Dočkala a dorážku Ladislava Krejčího staršího zastavil obětavě záložník Ljovin. V další příležitosti hostů se ocitl znovu Tomič, po centru na zadní tyč však zblízka zakončil do boční sítě.

V 33. minutě Letenští otevřeli skóre. Dočkal ze standardní situace našel Hancka, který zamířil do horního rohu. Slovenský reprezentant zaznamenal pátou trefu v této ligové sezoně, Dočkal zase ve čtvrtém kole po sobě asistoval.

Za devět minut hosté srovnali. Kalabiška elegantní patičkou přihrál Holzerovi a bývalý sparťanský záložník nedal střelou na vzdálenější tyč Hečovi šanci. V ročníku nejvyšší soutěže se mezi střelce zapsal počtvrté.

Za necelé dvě minuty však sparťané opět odskočili. Ljovin zaváhal při rozehrávce, balonu se zmocnil Dočkal a vrátil svému týmu vedení. Třiatřicetiletý záložník se v nejvyšší soutěži gólově prosadil poprvé od loňského května.

Po změně stran Čvančara zblízka po centru Ladislava Krejčího mladšího přestřelil. V 64. minutě špatně rozehrál hostující stoper Šimko, jenže Čvančara sparťanské přečíslení vyřešil pouze střelou do rukavic připraveného Nguyena.

V 72. minutě přidali domácí pojistku. Hancko prodloužil Dočkalův centr z rohu a Hložek z bezprostřední blízkosti dostal míč do sítě. V ligové sezoně skóroval poosmé.

Prudký centr střídajícího Haraslína před branku pak trefil stopera Slovácka Hofmanna do hlavy, od níž se míč odrazil do břevna. Sparta pod trenérem Vrbou doma v lize ve 23 zápasech neprohrála (z toho 21 vítězství) a v této sezoně tam získala 41 z celkových 66 bodů.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Slovácko: Krkolomný zákrok Hofmanna po další spolupráci Hancka a Haraslína
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Slovácko: Famózní Hanckův křižný pas, Haraslín se vymotal ke střele

Sparta - Slovácko: Skvěle sehraný roh Letenských, Hložek dotlačil na 3:1

Sparta - Slovácko: Čvančara se probil po pravé straně, z úhlu Nguyena nepřekonal

Sparta - Slovácko: Dočkal vypíchl Šimkovu rozehrávku, Čvančarovu ránu lapil Nguyen

Sparta - Slovácko: Perfektní akce domácích, Čvančara po Krejčího centru málem skóroval!

Sparta - Slovácko: Hečův nejistý zákrok, Holzer soupeře málem přehodil

Sparta - Slovácko: Dočkal potrestal šílené Levinovo zaváhání, 2:1!

Sparta - Slovácko: Krásná Kalabiškova patička a Holzer prostřelil Heču! 1:1

Sparta - Slovácko: Hancko si vyskočil nejvýš na Dočkalův centr a překonal Nguyena! 1:0

Sparta - Slovácko: Parádní Hložkova kličkovaná a tutovka volného Tomiče na pravé straně!

Sparta - Slovácko: Pešek vysunul za obranu Čvančaru, který si nepomohl Hložkem

Sparta - Slovácko: Čvančara nedosáhl na Dočkalovu pobídku, Ljovin skočil do Krejčího rány

Sparta - Slovácko: Vitík po Dočkalově centru hlavičkoval z bezprostřední blízkosti nad bránu

Sparta - Slovácko: Holzera na zadní tyči po Tomičově centru zastavila tyč!

Sparta - Slovácko: Krejčího hlavička Nguyena nezaskočila

Sparta - Slovácko: Čvančara málem přehodil Nguyena, ale ten si se situací poradil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905