Perušič se Schweinerem v Itapemě porazili vicemistra světa a jsou v play off

České beachvolejbalové jedničky David Schweiner a Ondřej Perušič postoupili na turnaji Pro Tour v brazilské Itapemě ze skupiny do play off. Souboj neúspěšných párů z prvního kola s Nilsem Ehlersem a Clemensem Wicklerem, jenž je úřadujícím vicemistrem světa, vyhráli po třísetové bitvě.

Beachvolejbalisté David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič na archivním snímku

Olympionici Schweiner a Perušič dnes nejprve podlehli dvakrát 19:21 francouzskému páru Arnaud Gauthier-Rat, Youssef Krou. Ani s Němci nezačali dobře, ale po prohraném setu 14:21 získali další 21:17 a 15:10.

Další Češi Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, kteří nečekaně uspěli ve čtvrteční kvalifikaci, po dvou prohrách obsadili 19. místo. Nestačili na domácí hvězdy George a Andrého ani na Estonce Kustiho Nölvaka, Marta Tiisaara.

Perušič se Schweinerem se na druhý turnaj v sezoně připravovali dva týdny v Riu de Janeiro. V březnu na akci nejvyšší kategorie Elite v Mexiku se podělili o páté místo po vyřazení ve čtvrtfinále, po dnešku na turnaji Challenge mají bilanci 1:1.

Devatenáctiletý Semerád a o necelý rok starší Šépka narazili ve skupině A na nasazené jedničky George a Andrého a podlehli Brazilcům 15:21 a 16:21. Estonce také nezaskočili a v každém setu získali 10 bodů.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge v plážovém volejbalu v Itapemě (Brazílie):
Muži:
Skupina A:
George, André (1-Braz.) - Semerád, Šépka (24-ČR) 2:0 (15, 16)
Nölvak, Tiisaar (12-Est) - Semerád, Šépka 2:0 (10, 10).
Skupina C:
Krou, Gauthier-Rat (22-Fr.) - Perušič, Schweiner (3-ČR) 2:0 (19, 19).
Perušič, Schweiner - Ehlers, Wickler (15-Něm.) 2:1 (-14, 1, 10).

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.