• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Krajský přebor: Jankov si dojel do Protivína pro body. Pěkné utkání to ale nebylo

Autor: Jan Škrle

Aprílové počasí nedovolilo před jedenácti dny odehrát utkání 19. kola KP mezi Protivínem a Jankovem, a tak si Jankovští cestu do Protivína zopakovali ve středu. A středy, jak známo, úplně týmu Petra Kadlece nesvědčí. Potvrdilo se to tak napůl. Herně předvedl Jankov nejhorší jarní výkon, přesto si do tabulky po výhře 2:1 připsal vydřené tři body!

Start mohli mít hosté do zápasu nadmíru vydařený, nebýt milimetrového ofsajdu k tyči hlavičkujícího Popelky. Ten za Píchova záda poslal míč po Sypalově centru již ve 3. minutě, ovšem radost z brzkého gólu pokazil hostující družině zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Domácí byli blizoučko vstřelené brance v 9. minutě, po nádherné střele Hrachovce, která by si gól zasloužila. Hrachovec napálil balón z voleje po centru Hryneviche zhruba z penaltového puntíku a málem přepůlil břevno. Říhovi svěřence taktéž od vedoucí trefy dělily centimetry. Následující minuty zase až tak záživné nebyly. Hosté se snažili o kombinační hru, která ale nikam nevedla.

Protivín hrál mnohem jednodušeji, nicméně i on na další šance čekal dlouho. Za nebezpečnou možnost můžeme považovat akci Hrachovce ve 28. minutě po levé straně a následnou střelu Hryneviche, kterou Komrska pokryl. Nebezpečností zaváněl i přímý kop Z.Vorla, alespoň co se pozice krátce za hranicí šestnáctky týče, ale mladší z bratrské dvojice napálil míč pouze do zdi. Krátce před pauzou poslal ostrý centr na malé vápno z rohového kopu Sypal a Popelka ve velké šanci na míč jen těsně nedosáhl.

Krátce po návratu z poločasové přestávky na protivínském stadionu gólově uhodilo. Sice trochu krkolomně, přesto se do vedení dostali hosté z Jankova. Po souboji gólmana Píchy s Popelkou se míč odrazil ke Kroneislovi. Zkušený středopolař ale místo odkryté branky trefil pouze tyč, ovšem dobíhající Martin Popelka ho nakonec dopravil tam, kam si všichni hostující fandové přáli -> do sítě – 0:1. A zanedlouho bylo v táboře hostujících fans ještě veseleji. Po čtyřech minutách sebral vypadnutý balón Voráček, předal jej Antonínu Sypalovi, který si to navedl do střelecké pozice a umístěnou střelou k bližší tyči vstřelil svůj pátý gól v sezóně – 0:2. Jenže pak začali Jankovským potíže. Nejprve pro zranění střídal Kroneisl a hned vzápětí po Říhově rohu snížil hlavičkující Zbyněk Vorel – 1:2. O dvě minuty později měl tutovku na noze Kočer, ale tomu zatím není přáno. Mezi stopery ho nádherně uvolnil Hüttner, ovšem Kočerovo zakončení zlikvidoval Pícha. Do konce duelu chybělo třicet minut a Protivín začal stupňovat svůj tlak. Jankovští zalezli do hloubi vlastního pole a spoléhali na ubránění výsledku. Nutno podotknout, že i přes místy velký tlak Protivínu obrana v čele s bezchybnou stoperskou dvojicí Lošek – Kollár domácím borcům žádnou výraznější příležitost ke srovnání nedovolila. A když hosté přežili i dvě standardky a dva rohové kopy v nastaveném čase, připsali si na své konto už čtvrtou jarní výhru!

FK Protivín – SK Jankov 1:2 (0:0)

Branky: 57. Z.Vorel – 48. Popelka, 52. Sypal
ŽK 2:5 (Vojík, Sháněl – Hanzlík, Řehoř, Klíma, Kollár, Komrska)
Střely na branku: 5:4
Střely mimo: 2:4