Dnes je pátek 19. dubna 2024., Svátek má Rostislav
Počasí dnes 7°C Slabý déšť

V semifinále Ligy mistrů se Manchester City utká s Realem a Liverpool s Villarrealem

Atlético remizovalo s Manchesterem City 0:0 a v Lize mistrů končí | zdroj: Profimedia

Fotbalisté Manchesteru City postoupili do semifinále Ligy mistrů přes Atlético Madrid. Loňští finalisté po domácí výhře 1:0 ve čtvrtfinálové odvetě ve španělské metropoli remizovali bez branek. Mezi nejlepší čtyřku elitní soutěže se podle očekávání dostal také další anglický tým Liverpool, který Benfice znovu nastřílel tři góly. Po vítězství 3:1 v Lisabonu „Reds“ v domácí odvetě stačila remíza 3:3. Dva liverpoolské góly dnes dal Roberto Firmino.

Manchester City si o postup do finále zahraje s jiným madridským soupeřem Realem, jenž ve čtvrtfinále vyřadil obhájce trofeje Chelsea. Liverpool v druhém anglicko-španělském semifinále narazí na Villarreal, překvapivého přemožitele Bayernu Mnichov.

Během opatrné první půle s minimem velkých šancí měl na madridském stadionu Wanda Metropolitano nejblíže k vedoucímu gólu záložník City Gündogan, který přízemní střelou zamířil do tyče.

Atlético po přestávce trochu přidalo v ofenzivě a Griezmann z těžké pozice o kousek minul. Komplikace pro hosty přišla po hodině hry, kdy museli krátce po sobě odstoupit kvůli zranění záložník De Bruyne a obránce Walker.

Domácí poté několikrát sahali po gólu, který by jim zajistil prodloužení, ale defenziva City v čele s brankářem Edersonem s vypětím sil odolávala. Těsně před koncem Felipe fauloval Fodena a spustil hromadnou strkanici. Felipe byl ve druhé minutě nastavení po druhé žluté kartě vyloučen.

profimedia-0682632331 Po remíze s Benficou 3:3 postupuje do semifinále Ligy mistrů Liverpool | zdroj: Profimedia

Liverpoolský trenér Klopp udělal v základní sestavě hned sedm změn oproti prvnímu duelu a na lavičce začaly například ofenzivní hvězdy Salah a Mané. Domácí poslal do vedení ve 21. minutě hlavičkující Konaté. Francouzský obránce otevřel skóre také v Lisabonu. Núňezovo rychlé vyrovnání neplatilo kvůli ofsajdu, ale ve 32. minutě se už Benfica dočkala regulérního gólu. Ramos na hraně ofsajdového postavení přebral míč a zamířil přesně k tyči.

Liverpoolu v 55. minutě vrátil vedení Firmino střelou do odkryté branky po Jotově přihrávce, které předcházelo zaváhání gólmana Vlachodimose. Brazilský útočník hned za deset minut zvýšil na 3:1, druhou asistenci si připsal Tsimikas.

Benfica však druhou porážku 1:3 nepřipustila a duel ještě zdramatizovala góly střídajícího Jaremčuka a Núňeze. Senzační obrat se však na stadionu Anfield nekonal. Liverpool tak zůstává ve hře o historický „quadruple“, tedy čtyři trofeje během jedné sezony.

Odvetná utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Atlético Madrid - Manchester City 0:0
Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn - Fritz (video, všichni Něm.). ŽK: Felipe, Llorente, Savič, Simeone (trenér) - Rodri, Aké, Mahriz, Foden, Cancelo. ČK: 90.+2 Felipe. Diváci: 63 000. První zápas: 0:1, postoupil Manchester City.
Sestavy:
Atlético: Oblak - Savič, Felipe, Reinildo - Llorente, Koke (69. De Paul), Kondogbia, Lemar (82. Suárez), Renan Lodi (70. Correa) - Griezmann (69. Carrasco), Félix (82. Cunha). Trenér: Simeone.
City: Ederson - Walker (73. Aké), Stones, Laporte, Cancelo - De Bruyne (65. Sterling), Rodri, Gündogan - Mahriz, Foden, Silva (79. Fernandinho). Trenér: Guardiola.

Liverpool FC - Benfica Lisabon 3:3 (1:1)
Branky: 55. a 65. Firmino, 21. Konaté - 32. Ramos, 73. Jaremčuk, 82. Núňez. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Zuilen, Balder - Van Boekel (video, všichni Niz.). Bez karet. Diváci: 51 373. První zápas: 3:1, postoupil Liverpool.
Sestavy:
Liverpool: Alisson - Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas - Keita, Milner (57. Thiago), Henderson (57. Fabinho) - Jota (57. Salah), Firmino (90.+1 Origi), Díaz (66. Mané). Trenér: Klopp.
Benfica: Vlachodimos - Gilberto (90.+1 Dias), Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Weigl, Taarabt (Mário) - Everton (90.+1 Almeida), Ramos (78. Bernardo), Goncalves (46. Jaremčuk) - Núňez. Trenér: Veríssimo.

Po utkání Atlética s Manchesterem City musela zasahovat v tunelu policie

Zápas mezi Atléticem a Manchesterem City měl dramatickou dohru. Po sérii šarvátek v napjatém závěru utkání se hráči obou týmu střetli i při cestě do šatny. V útrobách stadionu Wanda Metropolitano zasahovala také policie.

Atlético ve snaze dohnat jednobrankové manko v závěru anglického rivala zatlačilo, ale v emočně vypjaté koncovce byl nejprve vyloučen po druhé žluté kartě za faul na Phila Fodena obránce Felipe. Rozhodčí Daniel Siebert následně po sérii střetů hráčů obou týmů nastavil dvanáct minut. Úřadujícímu španělskému mistrovi se ale kýženou branku, která by poslala zápas do prodloužení, vstřelit nepodařilo.

Utkání končilo v napjaté atmosféře a emoce pracovaly i při odchodu do kabin. Na televizním záběrech bylo mimo jiné vidět, jak obránce Atlética Šime Vrsaljko hodil po soupeři v tunelu láhev. Hráči vyřazeného španělského týmu vinili soupeře ze zdržování.

„Byli to ale oni, kdo ztrácel čas a dostával se do absurdních střetů,“ citovala agentura Reuters obránce Aymerica Laporteho z Manchesteru City. „Víme, jací jsou, a vždy dělají totéž. Není hezké vidět takové střety, ale je z toho mnoho povyku pro nic. Myslím, že jim to nepomohlo, protože byli v nejlepší fázi hry,“ řekl Laporte.

Trenér anglického týmu Pep Guardiola otázky na zdržování odmítl, ale záložník Rodri připustil, že je občas nutné se k podobné taktice uchýlit. „Když jste vzadu zamčení a zbývá pět nebo deset minut, musíte si pomoct i jinými zbraněmi. Nejsem zastánce toho, abychom to dělali celý zápas. Jen příležitostně. Ale co se stane na hřišti, na něm také zůstane. Na oba týmy byl velký tlak,“ řekl Rodri.