Ligue 1 - souhrn 31. kola: Marseille zpět na druhé místo

08.04.2022, 22:50, aktualizováno 10.04.2022, 22:55
Komentáře a souhrny
Cengiz Ünder (© AFP)
Rennes veze tři body z Remeše a dočasně posunulo se o skóre na druhou příčku, než hladkou výhrou zareagovala Marseille. Ještě dominantnější bylo venku PSG, suverén tabulky rozstřílel Clermont, když dva jeho hráči zaznamenali hattrick. AS Monako potřetí v řadě vyhrálo, tentokrát nad Troyes a přibližuje se k pohárovým příčkám. Štrasburk se v důležitém souboji rozešel smírně s Lyonem...

Olympique Marseille - Montpellier HSC 2:0

10.04.2022 21:00

Góly: 8. Bamba Dieng, 18. Cengiz Ünder (pen.)

Na Stade Vélodrome to mají hosté pouhých 170 kilometrů. Jenže proti domácím, kteří si dělají zálusk na konečnou druhou příčku, neodehráli nejlepší duel. To platí dvojnásob pro brankáře Jonase Omlina, který byl v závěru vyloučen. Klub ze Stade de la Mosson tak setrvá ve středu tabulky.

Na první gól čekalo více než 51 000 diváků a divaček jenom do 9. minuty. Ofsajdová past při Haritově přebírání míče nesklapla, takže mohl čtyřiadvacetiletý marocký reprezentant pelášit z pravé strany do vápna, kde servíroval Bambovi Diengovi, jenž uklízel do odkryté klece - 1:0. Autor gólu následně po kontaktu s Jordanem Ferrim upadnul ve vápně. Sudí si šel všechno prohlédnout k videu a poopravil svoje prvotní rozhodnutí.

Kopala se tedy penalta, kterou s přehledem proměnil Cengiz Ünder - 2:0. Úspěšný exekutor se do šance dostal i ve 39. minutě. Brankář Omlin se vyznamenal. Na druhé straně střílel Stephy Mavididi, ale Steve Mandanda stál přesně tam, kde stát měl. Po změně stran hrubě zaváhal Téji Savanier, když poslal balon ve vyložené šanci jenom do boční sítě.

Poté se zase dostal ke slovu Dieng. V úvodní desetiminutovce si počínal o poznání lépe. V závěrečné desetiminutovce nejprve prováhal ideální moment ke střele střídající Béni Makouana. Potom jednička ve službách MHSC likvidovala navštívenku od Payeta. Nicméně za necelých 100 sekund podkopla unikajícího Luise Henriqueho, za což si od rozhodčího Jérémyho Stinata prohlédla červenou kartu.

Naštěstí se zákrok odehrál mimo vápno. A naštěstí měl Olivier Dall’Oglio k dispozici ještě jedno střídání, takže do brány šel Dimitry Bertaud. V nastaveném čase sledoval, kterak z místa přestupku mířil Dimitri Payet těsně nad. Na opačném pólu našel hlavičkující Valére Germain pouze Mandandovy rukavice. OM tedy na druhé pozici udržují tříbodový náskok nad Stade Rennes, se kterým se střetnou v předposledním ligovém kole.

Více informací k zápasu

Racing Strasbourg - Olympique Lyon 1:1

10.04.2022 19:00

Góly: 20. Ibrahima Sissoko - 90. Karl Toko Ekambi

Racing může tenhle inkasovaný gól hodně mrzet, protože na Rennes teď ztrácí čtyři body. Naopak Les Gones zůstávají ve středu tabulky, ovšem s tím, že pohárové pozice nejsou zase až tak daleko.

Matz Sels musel poprvé na zem v 5. minutě, ale u své pravé tyče byl včas. Po čtvrt hodině musel vypomoci obraně pozdější hrdina Karl Toko Ekambi. Jenže po uplynutí úvodní dvacetiminutovky najednou mezi dvěma obránci vyplaval Ibrahima Sissoko a překonal vyběhnuvšího Lopese. Asistenci si připsal na konto Ludovic Ajorque - 1:0.

Autor branky však při zakončení naskočil do brankáře, který zápas nedohrál. Jeho nástupce Julian Pollersbeck každopádně neinkasoval. Jeho protějšek naopak mohl lovit míč ze sítě v osmadvacáté minutě. Moussa Dembélé zblízka z voleje naštěstí pro celý Strasbourg cílil jenom do břevna. Ve 39. minutě se do míče opřel z dálky Jean-Eudes Aholou a mířil o dobrý metr vedle.

Houssem Aouar se pak pokusí o efektní, leč nepřesný pokus. Po změně stran to byl znovu Sissoko, kdo trefil prostor mezi třemi tyčemi. Pollersbecka výrazněji nevystrašil. Po hodině hry spálil Dimitri Liénard vyloženou šanci, což ve finále kouče Stéphana mohlo hodně mrzet. Tím spíše, že Bellegarde v 71. minutě jen o kousek minul šibenici.

V závěru pálil nejprve Gameiro. Po něm zkusil štěstí Lucas Paquetá, jenže zařízení nenašel. Až Karl Toko Ekambi si v 90. minutě našel centr Léa Duboise a pravačkou rozvlnil síť - 1:1. Racing tedy musí doufat, že patnáctou výhru urve za týden proti Troyes. Olympique přivítá na vlastním stadionu předposlední Girondins Bordeaux.

RC Lens - OGC Nice 3:0

10.04.2022 17:05

Góly: 51. Arnaud Kalimuendo, 55. Cheick Doucouré, 67. Arnaud Kalimuendo

Do určité míry doplatili svěřenci Christopha Galtiera na nedisciplinovanost, jelikož při finálním hvizdu Willyho Delajoda dohrávali o devíti proti deseti. Nicméně Danteho vyloučení přišlo až v době, kdy stejně vůbec nic neřešilo. V každém případě platí, že zatímco ještě pár týdnů zpátky bojovali Les Aiglons o celkovou druhou příčku, teď doufají jen v to, že se pohárové pozice podaří uhájit. Ostatně i Racing se po této výhře vrací zpět do hry.

Už ve 2. minutě vyslal Lecovým směrem nepříjemnou střelu Amine Gouiri, nicméně jednička ve službách domácího celku se vyznamenala. Nedlouho poté se stejný hráč dostal do zakončení znovu, ale tentokrát minul. V minutě osmnácté odcházel ze hřiště Massadio Haïdara, jelikož ostře zajel do Youcefa Atala.

Ve 27. minutě to byl znovu Gouiri, kdo se tentokrát ocitnul přímo před bránou, nicméně muž v rukavicích mu včasným vyběhnutím přesné zakončení znemožnil. Mario Lemina pak zkusil technický obstřel, který se stal pro Lecu laskominou. V nastaveném čase úvodního poločasu centroval do vápna Dante. Míč se odrazil k Justinu Kluivertovi, jenž stačil orazítkovat jenom tyčku.

Do druhé půle přišel na trávník místo nevýrazného Ganaga natěšený Arnaud Kalimuendo a prakticky od úvodní minuty dával najevo, že přišel, aby skóroval. První šanci ještě prováhal, ale při té druhé v 51. minutě už v pádu dopravil kulatý předmět na místo určení. Stalo se tak krátce poté, co Walter Benítez tečoval přihrávku Davida Costy - 1:0.

Než se Orli stačili vzpamatovat, inkasovali podruhé. Costa pobídnul Cheicka Doucourého, jenž nádhernou ranou z osmnácti metrů trefil přesně prostor u pravé tyče - 2:0. To bylo trochu moc na Leminu, jehož šlapák proti noze Doucourého musel být hodně bolestivý. Po druhé žluté kartě se tedy síly zase vyrovnaly.

V minutě sedmašedesáté dostal výsledek svou finální podobu. Po Doucorého přihrávce se Kalimuendo stylově vyhnul vybíhajícímu Benítezovi, aby vedle snažícího se Todiba uklízel do opuštěné klece - 3:0. Autora dvou branek v nastavení nevybíravě zezadu podkosil Dante a do šatny se pakoval o minutu dříve, než všichni ostatní.

Angers SCO - Lille OSC 1:1

10.04.2022 15:00

Góly: 64. Tiago Djaló (vl.) - 74. Edon Zhegrova

A to i přesto, že se hráči hostujícího celku postarali o obě branky. Při listopadovém klání Tiago Djaló mířil správně, zatímco tentokrát bohužel smolně zacílil za záda vlastního gólmana. V každém případě platí, že obhajoba titulu pro LOSC už není matematicky reálná. SCO naopak musí doufat, že se ze zbývajících sedmi kol podaří uhrát ideálně tak deset bodíků.

V 8. minutě si na malé vápno seběhnul Jonathan David. Jedna z klíčových postav mistrovského ročníku, která jest nejlepším střelcem svého klubu i v tom aktuálním, se však hodně ukopla. V minutě dvanácté se k voleji dostal Batista Mendy a Léo Jardim musel vkleče zasahovat. Rána z kopačky Boufala vypadala nadějně, jenže byla zblokována.

V závěru úvodní půl hodiny se Mendy pokusil o další zakončení z první, leč tentokrát přestřelil. Ve 36. minutě se opět připomněl Sofiane Boufal. Tentokrát mířil o pár čísel nad. Osmadvacetiletý Maročan byl při chuti a nebýt teči, dost možná by v poslední minutě úvodního poločasu poslal svůj tým do vedení. V nastaveném čase ještě cílil hlavou k pravé tyči Burak Yilmaz a Anthony Mandrea se musel proletět vzduchem.

Když si opět Boufal stoupnul ve 48. minutě k rozehrávce přímého kopu, asi málokdo čekal, že by nahrával. Jeho střela skončila pouze na boční síti. Davidovi se v 62. minutě povedlo téměř to samé. Akorát s tím rozdílem, že míč zůstal na síti za břevnem. Za necelých 180 sekund hledal rozeběhnutý Souleyman Doumbia spoluhráče, nicméně jeho přihrávku ve skluzu nasměroval do vlastní brány Tiago Djaló - 1:0.

Technický obstřel v podání Mohameda Cho se s úspěchem nesetkal, takže dostali hosté příležitost k vyrovnání. Deset minutek po úvodní smolné trefě odpověděl Edon Zhegrova, jelikož z hranice šestnáctky nekompromisně vymetl protilehlou (levou) šibenici - 1:1. Batista Mendy pak našel jenom Léa Jardima. Na druhé straně José Fonte gólmana opravdu nevystrašil. A tečku za utkáním udělal Zeki Çelik, jenže jeho pokus nabral opačnou faleš, než by bývalo bylo zapotřebí.

Stade Brestois - FC Nantes 1:1

Góly: 67. Brendan Chardonnet - 10. Randal Kolo Muani

Hosté si při současné formě zřejmě věřili na víc, nicméně nakonec je může alespoň těšit, že s Les Pirates, kteří si už téměř jistě pojistili Ligue 1 i na příští sezonu, drží neporazitelnost od roku 2010. Pohárové umístění přitom pořád není daleko.

Na první branku se na Stade Francis-Le Blé věru nemuselo čekat dlouho. Už v 10. minutě Quentin Merlin pobídnul Randala Kola Muaniho, na jehož zakončení byl Marco Bizot krátký - 0:1. Pro útočníka, který v bretaňském klubu hostuje do konce sezony z Eintrachtu Frankfurt, to byl už dvanáctý přesný zásah v ročníku.

Po čtvrthodině hry chtěl s odpovědí přispěchat Martín Satriano, jenže na Albana Lafonta si nepřišel. Další rána patřila Francku Horatovi. Gólové parametry asi měla. Bohužel pro domácí příznivce neprošla přes Pedra Chirivellu. Sám španělský záložník se ke střele dostal po půlhodině. Brankář musel vyrážet na roh.

Lilian Brassier pak mířil jen těsně vedle a ve zbývajících osmi minutách úvodní půle už žádná velká šance před tou či onou svatyní k vidění nebyla. Po změně stran trvalo dvanáct minut, než Randal Kolo Muani pobídnul Merlina, proti kterému zakouzlil Bizot a takřka na brankové čáře míč lapil. Následně Satriano zaběhnul za obranu, elegantně se vyhnul Lafontovi a uklízel do prázdné. Bohužel si nepohlídal ofsajdovou hranu, takže tahle trefa platit nemohla.

Až v minutě sedmašedesáté se po rohovém kopu ve shluku těl nejlépe orientoval Brendan Chardonnet a z bezprostřední blízkosti vyrovnal - 1:1. Ve zbývajících minutách to vypadalo, že jsou všichni s tímto stavem na ukazateli spokojení, tudíž se nepouštěli do žádných větších akcí. Michel Der Zakarian tedy se svým bývalým zaměstnavatelem tentokráte neprohrál.

AS Monaco - ES Troyes 2:1

Góly: 19. Caio Henrique, 57. Kevin Volland - 39. Iké Ugbo

Wissam Ben Yedder sice nestáhnul třígólový náskok na Kyliana Mbappého, jenž po hattricku do sítě Clermontu vévodí tabulce kanonýrů, nicméně při rozhodujícím okamžiku jej zastoupil spoluhráč Kevin Volland. Knížecí klub tak dál zůstává ve hře o poháry, ačkoli na účast v Lize mistrů to tentokrát nevypadá.

Ben Yedder přitom mohl otevřít skóre už v 9. minutě. Jessy Moulin mu ale včasným vyběhnutím radost překazil. Ke konfrontaci obou borců málem došlo po čtvrthodině utkání znovu, kdyby si do nebezpečné střely nestihnul stoupnout Erik Palmer-Brown. Vanderson následně cílil pouze do středu brány. Kdežto v minutě osmnácté byl faulován Alexandr Golovin.

Caio Henrique střílel z bezmála třicetimetrové vzdálenosti. Míč zatočil přes zeď, čímž zmátl gólmana, jehož úkrok doprava se ukázal býti fatálním - 1:0. Vskutku nádherná trefa rodáka ze Santosu. Po půlhodině si z něj chtěl vzít příklad Youssouf Fofana, nicméně jeho zakončení z dálky ke gólu nevedlo.

Zanedlouho se ke střele dostal Myron Boadu a Giulian Biancone tečoval mimo. Jenže ve 39. minutě převzal Iké Ugbo na hranici šestnáctky balon, otočil se s ním a střela pravačkou se od pravé tyče odrazila na místo určení - 1:1. Krátce před poločasovým odchodem do šaten se dalším výborným obranným zákrokem prezentoval Biancone.

V 57. minutě přišel na hrací plochu Němec Volland a za pár desítek sekund se podepsal pod vítěznou trefu, když si Golovinův centr ve vápně zpracoval, aby jej okamžitě napálil pod břevno - 2:1.

Za deset minut znovu zazlobil Ugbo, nicméně tentokrát nevyzrál na pozorného Caia Henriqueho. Rominigue Kouamé chtěl skórovat z větší vzdálenosti a podle očekávání se mu to nepodařilo. V závěru po rohovém kopu ve vyložené šanci bohužel pro Bruna Irlese selhal jeho svěřenec Yoann Touzghar, takže Estac připisuje patnáctou prohru.

Girondins Bordeaux - FC Metz 3:1

10.04.2022 13:00

Góly: 52. Ricardo Mangas, 68. M'Baye Niang, 88. Ui-jo Hwang - 21. Didier Lamkel Zé

Les Girondins tak postoupili ze samého chvostu tabulky na předposlední příčku s tím, že stále není nic ztraceno. To samé platí i pro Les Grenats, ačkoli jejich forma z posledních týdnů a měsíců naznačuje, že s udržením v Ligue 1 to budou mít o poznání složitější.

Už v 5. minutě centroval z levé strany Hwang Ui-jo a Onanova hlavička skončila o malý kousek vedle. Krátce poté střílel Pemblélé a na malém vápně stojící Josuha Guilavogui míč usměrnil mezi tři tyče. Jenže pouze do míst, kde stál připravený gólman Caillard, který bleskurychle odkopával do bezpečí. Také další pokus měli na svědomí hráči domácího celku. K jejich škodě skončil pouze na boční síti.

V minutě jednadvacáté dokázal z pravého křídla nacentrovat Nicolas de Préville a Didier Lamkel Zé skákavou hlavou otevřel skóre zápasu - 0:1. Další příležitost patřila Anelu Ahmedhodžićovi, když přinutil k dobrému zákroku Caillarda. Ve 39. minutě posunul Javairô Dilrosun z první do vápna na M’Baye Nianga, který si míč dobře zpracoval, leč zařízení těsně minul.

Necelých sedm minut po startu druhého dějství se tým Davida Guiona dočkal vyrovnání. Přihrávku na Hwanga obránce tečoval k Ricardovi Mangasovi, jehož následné střele výrazně pomohl Boubacar Kouyaté - 1:1. Klub, ve kterém stále působí bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil, si v následujících minutách dál udržoval převahu.

Zužitkoval ji v 68. minutě, kdy z levé strany přihrávající Gideon Mensah nasadil jesle Kouyatému, a ve skluzu zakončující M’Baye Niang se nemýlil - 2:1. Smolař Kouyaté se potom zranil, ovšem Méty i přes jeho neúčast ještě jednou inkasovaly. V 78. minutě měli štěstí, že volej na penaltovém puntíku stojícího Thomase Delaineho skončil o pár čísel nad břevnem.

V každém případě o pojistku se krátce před koncem řádné hrací doby postaral Hwang Ui-jo, neboť muž v rukavicích podskočil Adliho centr od rohového praporku a devětadvacetiletý Korejec hlavičkoval do odkryté branky, čímž zaznamenal svou jedenáctou trefu v sezoně - 3:1. Ještě důležitější bylo, že jeho zaměstnavateli přinesla pátou výhru.

Clermont Foot - Paris Saint-Germain 1:6

09.04.2022 21:00

Góly: 42. Jodel Dossou - 6. Neymar, 19. Kylian Mbappé, 71. Neymar (pen.), 74. Kylian Mbappé, 80. Kylian Mbappé, 83. Neymar

Pařížské SG v zápase 31. kola francouzské Ligue 1 rozstřílelo Clermont 6:1. Na všech gólech hostů se podíleli členové útočného trojzubce ve složení Lionel Messi, Kylian Mbappé a Neymar. Dva posledně jmenovaní si připsali shodně po třech brankách, argentinský klenot se stal jejich dvorním nahrávačem. Clermont se po páté prohře v řadě krčí těsně nad sestupovým pásmem s pouhým jednobodovým náskokem.

Clermont nezvládl bodovat v posledních čtyřech zápasech a především porážkou s přímým konkurentem v boji o záchranu z Lorientu si pořádně zavařil. S tímto soupeřem se v minulém kole střetlo i PSG a Mbappé utkání zakončil s bilancí 2+3. Hrálo se však v Parku princů a hosté měli v uplynulých týdnech problém především na hřištích soupeřů. Prohráli tam třikrát v řadě a dalším neúspěchem by se do dějin klubu negativně zapsal trenér Mauricio Pochettino. Nikdo před ním v průběhu "katarské" éry neprohrál čtyři venkovní duely v řadě.

Hosté na svého soupeře vlétli hned od začátku a už v šesté minutě slavil gól Neymar, když se prosadil umístěnou střelou na zadní tyč. Ve 14. minutě se pokusil zvýšit skóre Messi, mířil ale těsně nad břevno. Vzápětí geniální Argentinec našel centrem Mbappého, jenž tváří v tvář gólmanovi nezklamal - 2:0. O zdramatizování zápasu se dvě minuty před koncem poločasu postaral Jodel Dossou, který po tečovaném přízemním centru uklidil míč do odkryté sítě.

I ve druhé půli se na obranu Clermontu valil jeden útok za druhým, Les Lanciers ale silné ofenzivě soupeře dlouho odolávali. V 65. minutě se hlavou trefil Messi, jeho oslavy ovšem zastavil vztyčený praporek pomezního rozhodčího. Radost Pařížanů ovšem mohla naplno propuknout v 70. minutě, když Neymar s přehledem proměnil penaltu. O chvíli později obešel domácího gólmana Mbappé a přidal svůj druhý gól v utkání. Francouzský křídelník zkompletoval hattrick v 81. minutě, o tři minuty později upravil Neymar konečnou podobu skóre na 6:1.

Pařížané tak svého soupeře porazili i v historicky druhém střetnutí v rámci nejvyšší francouzské soutěže. V příštím kole přivítají 17. dubna Marseille. Clermont se tentýž den představí v záchranářském souboji na půdě Mét.

Stade Reims - Stade Rennes 2:3

09.04.2022 17:00

Góly: 60. Maxime Busi, 81. Jens Cajuste (pen.) - 39. Benjamin Bourigeaud, 43. Benjamin Bourigeaud, 58. Martin Terrier

Minimálně do nedělního večera se Rennes vyšvihlo na druhou příčku tabulky, když v zápase 31. kola Ligue 1 smetlo z cesty Reims. Na vítězství 3:2 se dvěma brankami v závěru první půle podílel 28letý záložník Benjamin Bourigeaud. Tým z Bretaně nejenže opět přeskočil dosud druhou Marseille, ale dokonce průběžně překonal v počtu vstřelených branek vedoucí PSG.

Fotbalisté Reims ukončili v posledním kole velmi solidní sérii pěti zápasů bez porážky, když prohráli na půdě Troyes 0:1. Přesto se nacházeli v poklidném středu tabulky daleko od sestupových míst. Rennes naopak bojovalo o pozice zajišťující účast v Lize mistrů. Před střetnutím bylo na třetí příčce, ovšem pouze s dvoubodovým náskokem na Štrasburk a Nice. Pomoci k vítězství mu měla zejména druhá nejnebezpečnější ofenziva celé ligy.

Navzdory papírovým předpokladům měli k prvnímu gólu blíže domácí. Hned po čtyřech minutách mohl otevřít skóre po nebezpečném průniku Marshall Munetsi, 19letý Dogan Alemdar ale svižným výběhem nebezpečí zažehnal. Turecký brankář domácím nic nedaroval, neboť ve 25. minutě na něm ztroskotal i Nathanael Mbuku. Z gólu se tak radovali do té doby nepříliš nebezpeční hosté, když se do vzduchu pověsil Bourigeaud a hlavou umístil balon do sítě. Stejný hráč projevil střelecký instinkt i o čtyři minuty později, kdy s pomocí teče zakončil svižnou kombinaci Les Rennais.

Ve druhé půli to už měla být z pohledu hostů jasná záležitost. Postrach francouzských obran Martin Terrier se nejdříve v 55. minutě hlavičkou zastřeloval, z následné akce ale přesnou ranou na zadní tyč zvýšil na 3:0. Šance i nadále střídala šanci, přičemž z jedné z nich se dokázali prosadit i domácí. Maxim Busi si naskočil na centr a nenápadnou hlavičkou nachytal jinak bezchybného Alemdara. Ten se vykoupil v 78. minutě, kdy vychytal slabě zahranou penaltu Moussy Doumbiy. Jenže rozhodčí si hned vzápětí všiml ruky Adriena Trufferta a z dalšího pokutového kopu se již nemýlil Jens Cajuste.

Rennes přesto vedení udrželo a odvezlo si plný počet bodů. V dalším kole, které se odehraje 15. dubna, na něj bude čekat silné Monako. Reims se o dva dny později střetne s Montpellierem.

FC Lorient - AS Saint-Étienne 6:2

08.04.2022 21:00

Góly: 42. Terem Moffi (pen.), 45+1. Ibrahima Koné, 61. Enzo Le Fée, 65. Ibrahima Koné, 86. Terem Moffi, 89. Quentin Boisgard - 4. Denis Bouanga, 22. Arnaud Nordin

Po finálním hvizdu rozhodčího Buqueta měli mnohem více důvodů k radosti domácí, jelikož dokázali zaznamenat šest gólů. Díky nim si dokázali nad oponentem vytvořit čtyřbodový náskok, jenže v Bretani dobře vědí, že sedm kol před koncem stále není vyhráno. Také Les Verts, kteří hráli více než dvacet minut o deseti, nečeká v závěru sezony žádná snadná práce.

Že by to na Stade du Moustoir mohla být tentokrát na branky bohatá podívaná, naznačila už 4. minuta. Ránu Ryada Boudebouze ještě Matthieu Dreyer dokázal vyrazit, ale hned poté poslal Timothée Kolodziejczak z levé strany centr na zadní tyč, kde všechno jistila hlavička v podání Denise Bouangy - 0:1.

Po uplynutí úvodní desetiminutovky to byl znovu gabonský internacionál, kdo ohrozil soupeřovu svatyni. Bohužel pro tým Pascala Dupraze našel jenom boční síť. Arnaud Nordin na Dreyera nevyzrál, kdežto Ibrahima Koné ve 20. minutě musel zatrhnout svoji radost ze vstřelené branky, protože jí předcházel ofsajd.

A tak se za necelých 120 sekund stalo, že rychlý Arnaud Nordin pravačkou po zemi stvořil druhý zářez svého mančaftu - 0:2. Nedlouho po rozehrávce mohlo být vyrovnáno. Terem Moffi běžel sám na Paula Bernardoniho, jenže byl dostihnut a v tísni nechal vyniknout gólmana. Už v závěru prvního dějství stihli domácí dokonalé zmrtvýchvstání.

Houboulang Mendes byl faulován Kolodziejczakem a Lorient kopal penaltu, kterou Moffi vyřešil zakončením do středu brány - 1:2. A v nastaveném čase Mendesův centr doletěl na zadní (levou) tyč, kde si Ibrahima Koné střelou do protipohybu muže v rukavicích spravil chuť za předtím neuznaný zásah - 2:2.

V 58. minutě měl dobrou možnost Bouanga. Zacílil ale nad břevno. Takže na řadě byla opět skvadra vedená Christophem Pélissierem. Armand Laurienté nádherně vysunul Enza Le Féeho, který si tváři v tvář Bernardonimu počínal vskutku chladnokrevně, takže ani neřešil, že může posunout na neobsazeného Moffiho, jenž by uklízel do prázdné - 3:2.

Ani v dalších minutách věru nebyla fotbalová božstva celku z regionu Rhône-Alpes příznivě nakloněna. Běžela 65. minuta, když Nigerijec Moffi prostrčil míč na nabíhajícího si Malijce Koného, jehož přízemní pokus nedokázal brankář zastavit - 4:2. Pátý Afričanův gól v sezoně byl na světě. A výraznou roli sehrál i za 180 sekund, když se po zákroku na jeho osobu musel po žluté a následně červené kartě pakovat ze hřiště Yvan Neyou Noupa.

Hráči i příznivci Lorientu si zprvu mysleli, že početní výhodu se jim podařilo zužitkovat v 74. minutě. Terem Moffi sice zakončil svoje sólo parádním blafákem, ale všemu předcházel ofsajd. Nicméně svého druhého zásahu se přeci jenom dočkal. V šestaosmdesáté minutě zakončoval po zemi atraktivní akci - 5:2. V závěru si ještě sebral balon Quentin Boisgard a slabší levačkou z osmi metrů vymetl šibenici, čímž dal výsledku jeho finální podobu - 6:2. Sudí v tomto případě opravdu nemusel nic nastavovat.