City vzal vítězství milimetrový ofsajd! Měli jsme šance na to, abychom Liverpool porazili, litoval De Bruyne

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Čtyři góly, reklama na fotbal, jméno nového anglického šampiona ale nedělní šlágr Premier League na Etihad Stadium nenapověděl. Manchester City se rozešel s Liverpoolem nerozhodně 2:2, sedm zápasů před koncem anglické ligy vede nadále před Reds o jeden bod.

Raheem Sterling krátce před tím, než vstřelil třetí gól Manchesteru City v duelu s Liverpoolem. Jeho trefu ale sudí po kontrole VAR neuznal.

„Myslím, že jsme hráli skvěle. Vytvořili si dostatek šancí na to, abychom zápas vyhráli. Pokud takhle odehrajeme zbytek sezony, bude to dobré," řekl po utkání záložník City Kevin de Bruyne.

Právě belgický záložník přivedl domácí zkraje zápasu do vedení. Byla to pro něj šestá trefa v posledních šesti utkáních za City. Hosté sice srovnali Jotou, do přestávky si ale Citizens vzali jednogólový náskok zásluhou Jesuse zpět. V úvodu druhé půle však srovnal senegalský kanonýr Mané.

Rodri (vlevo) z Manchesteru City a Sadio Mané z Liverpoolu.

„Způsob, jakým jsme vstoupili do druhého poločasu, je zklamáním," povzdechl si De Bruyne, který patřil k nejlepším hráčům úžasné partie. Manchester obral o výhru milimetrový ofsajd Sterlinga, který odhalil VAR. Hlavní rozhodčí gól anglického reprezentanta na 3:2 následně odvolal. Televizní záběry ukázaly, že Sterling byl v době kolmé přihrávky prakticky na stejné úrovni s předpoledním hráčem Liverpoolu. Systém však přece jen odhalil těsný ofsajd.

„Vím, že lidé před zápasem říkali, že kdo vyhraje, získá titul. Nevyhráli jsme, zůstali jsme druzí. Ale není to přece konec světa, jsme pořád ve hře," uvedl záložník Liverpoolu Jordan Henderson.

ŘEKLI O ZÁPASE
„Stály proti sobě dva nejlepší kluby, jaké jsme kdy v Anglii viděli. Byl to fotbal Premier League v celé své kráse. Báječné."
Gary Lineker, bývalý anglický útočník
„Lahůdka! Viděli jsme to nejlepší, co může anglický fotbal přinést. Zápas měl všechno: přinesl zábavu, góly, šance."
Peter Schmeichel, někdejší brankář Manchesteru United a Citizens

Reds se stalo poprvé za posledních 12 měsíců, že o po prvním poločase prohrávali. Naposledy se jim to přihodilo v dubnu 2021 proti Aston Ville. Tenkrát výsledek otočili (2:1). Na Etihad stihli, v uvozovkách, jen srovnat. Manému na gól na 2:2 přihrával Egypťan Salah, který 159 asistencí v dresu Liverpoolu předskočil v této „disciplíně" klubovou legendu, útočníka Fowlera. K prvnímu Gerrardovi má ale daleko (213 asistencí).

Liverpool sice na Etihad přerušil 10zápasovou vítěznou sérii v Premier League, nadále ale může snít o titulu, což se před třemi měsíci zdálo nemožné. V polovině ledna na City ztrácel 14 bodů. Sedm kol před koncem ztrácejí jediný. „Budeme muset čekat na klopýtnutí City, i když víme, že moc bodů neztratí. Musíme se ale soustředit především sami na sebe a vyhrát co nejvíce zápasů," prohlásil Henderson.