Hráči na hostování: Skórovali Malínský, Kosek i Musa | SK Slavia Praha
Více

Hráči na hostování: Skórovali Malínský, Kosek i Musa

Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

FORTUNA:LIGA

Mick van Buren (FC Dynamo České Budějovice): Holandský křídelník odehrál celé utkání na zasněženém hřišti proti Zlínu. Několikrát se dostal do nebezpečného zakončení a do vápna soupeře vyslal i několik nadějných centrů, aktivním výkonem tak pomohl černobílým ke konečné remíze 2:2.

Mohamed Tijani (FK Teplice): Ve středu teplické defenzivy odvedl i tentokrát skvělou práci, zejména díky bezchybné poziční hře pomohl zastavit ofenzivu Liberce a přispěl tím k dalšímu cennému vítězství Teplic.

Júsuf (FC Slovan Liberec): Do zápasu s Teplicemi naskočil bahrajnský útočník v 62. minutě za stavu 0:0. V ofenzivě se však sešívaný forvard tentokrát gólově neprosadil a Slovan nakonec těsně prohrál.

Denis Alijagič (FC Slovan Liberec): Po úspěšném působení v reprezentaci U19 se talentovaný hrotový hráč vrátil i do sestavy Liberce. Do duelu se skláři naskočil na závěrečných 20 minut, ve kterých se prezentoval jednou nebezpečnou ranou, která ale proletěla těsně kolem soupeřovy brány.

Ubong Ekpai (FC Baník Ostrava): V zápase na Letné naskočil nigerijský záložník na trávník v 70. minutě s cílem zvrátit nepříznivě se vyvíjející skóre. Ve zbytku zápasu hýřil aktivitou, gól se však už Baníku vsítit nepodařilo.

Michal Beran (Bohemians 1905): V zápase s Karvinou odehrál drobný středopolař závěrečnou patnáctiminutovku, ve které pomohl klokanům udržet remízový stav 1:1.

Jakub Markovič (FK Pardubice): Mladý brankář čelil v zápase s Jabloncem čtyřem střelám mezi tři tyče, za svá záda pustil jen pokus Tomáše Malínského a výrazně tak Pardubicím pomohl ke konečné remíze 1:1.

Tomáš Malínský (FK Jablonec): Šikovný křídelník vstřelil v Ďolíčku jedinou branku zelenobílých. Po rychlé individuální akci obešel ve 36. minutě Jakuba Markoviče a přes clonícího Kostku protlačil míč do sítě. Kromě gólu se do statistik zapsal žlutou kartou, kterou od rozhodčího uviděl v 86. minutě.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Filip Blecha (FC Zbrojovka Brno): V zápase s Příbramí odehrál 69 minut, během kterých aktivním výkonem pomohl Zbrojovce k vedení 1:0, které Brňané udrželi až do závěrečného hvizdu.

Tomáš Vlček (Vysočina Jihlava): Stoper Jihlavy nastoupil v základní sestavě jak do víkendového utkání s Opavou, tak i do středečního zápasu vloženého kola na hřišti Dukly. V obou duelech patřil k oporám jihlavské defenzivy a pomohl jí k zisku tří bodů za vítězství na hřišti Pražanů.

Antonín Kinský (MFK Vyškov): Po výborných výkonech v reprezentačním dresu odchytal talentovaný brankář i oba zápasy Vyškova, kterému nejprve pomohl k cennému vítězství nad Žižkovem a následně i k remíze na trávníku Prostějova.

František Matys (MFK Vyškov): Urostlý obránce odehrál celé úterní utkání s Prostějovem, ve kterém defenziva Vyškova inkasovala dvě branky a utkání skončilo remízou 2:2.

Daniel Kosek (MAS Táborsko): Dvacetiletý obránce nastoupil do obou zápasů, které Táborsko v posledních dnech odehrálo. V sobotním utkání proti Třinci nejprve premiérovou brankou v novém působišti mírnil porážku 1:3, v úterním vloženém kole pak spolehlivým výkonem pomohl k cennému vítězství nad B-týmem Sparty.

Matěj Jurásek (Sellier & Bellot Vlašim): Osmnáctiletý křídelník odehrál v základní sestavě jak utkání s Varnsdorfem, tak středeční duel proti Žižkovu. I díky jeho výkonům Vlašim obě utkání vyhrála a upevnila si pozici na druhém místě tabulky.

Matyáš Vágner (Sellier & Bellot Vlašim): Nadějný gólman čelil v zápasech se Žižkovem a Varnsdorfem dohromady osmi střelám mezi tři tyče, za záda pustil jen jedinou a výrazně tak přispěl k dalším úspěchům skvěle hrající Vlašimi.

Michal Hošek (Sellier & Bellot Vlašim): Důležitý člen defenzivy Středočechů nechyběl v základní sestavě ani v posledních dvou utkáních. V obou duelech odehrál devadesát minut a spolehlivou hrou přispěl k nepropustnosti vlašimské obrany.

Marek Icha (Sellier & Bellot Vlašim): Dvacetiletý defenzivní záložník odehrál hodinu hry na trávníku Žižkova, během které aktivní hrou pomohl hostům ke vstřelení dvou branek, které Vlašimi zajistily končené vítězství.

Jakub Křišťan (Sellier & Bellot Vlašim): V obou posledních duelech nechyběl sešívaný středopolař na hřišti ani jednu minutu, a i díky jeho kvalitám Středočeši dvakrát slavili zisk tří bodů do nabité druholigové tabulky.

Tomáš Rigo (Sellier & Bellot Vlašim): Podobně důležitou roli zastával na trávníku proti Varnsdorfu a na Žižkově i slovenský záložník, který na jaře patří k tahounům modrobílých a je důležitým pilířem vlašimské ofenzivy.

Adam Toula (Sellier & Bellot Vlašim): Podzimní tahoun sešívaného béčka si ve středu odbyl svojí druholigovou premiéru. Na trávníku Viktorie Žižkov naskočil do utkání v 72. minutě, ve zbylém čase pak pomohl Středočechům udržet těsné vedení 2:1.

Primeira Liga

Petar Musa (Boavista FC): Chorvatský útočník o víkendu opět skóroval, vítězným gólem pomohl Boavistě zvítězit na půdě Famalica. Pro urostlého útočníka se jednalo už o desátý ligový gól v probíhající sezoně.