Favorité nezaváhali. Sparta přejela Motor, Třinec v infarktové bitvě přetlačil Boleslav

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Druhými zápasy v pondělí pokračovaly obě semifinálové série play off hokejové extraligy. A favorité opět nezaváhali. Sparta si připsala druhý bod nad Českými Budějovicemi, když vyhrála 5:1, podstatně více se nadřel Třinec, který bojovnou Mladou Boleslav srazil až po samostatných nájezdech 1:0. Pražané i Oceláři tak vedou v semifinálových sériích 2:0 na zápasy.

Závar před brankou Dominika Hrachoviny

Fotogalerie

Druhý zápas semifinálové série mezi Třincem a Mladou Boleslaví v první třetině příliš šancí nenabídl. Oby týmy vsadily na pečlivou defenzívu, domácí Kacetl ani hostující Krošelj v úvodní dvacetiminutovce příliš práce neměli.

Podstatně více dramatických situací přinesla druhá třetina. Nejblíže brance měl v 27. minutě domácí Růžička, který trefil levou tyč svatyně slovinského gólmana. I prostřední část však skončila bez branek a oba celky odcházely po 40 minutách do kabin za stavu 0:0.

Zleva brankář Mladé Boleslavi Gašper Krošelj a Tomáš Marcinko z Třince.

A fanoušci se nedočkali přesného zásahu ani v poslední třetině, po základní hrací době tak svítily na ukazateli skóre dvě nuly. Werk Arena čekala na úspěšného střelce marně i během dvacetiminutového prodloužení, o vítězi druhého utkání série tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, vítěznou branku si připsal Vladimír Svačina a Třinec tak vede v sérii 2:0 na zápasy.

Zleva brankář Mladé Boleslavi Gašper Krošelj, Tomáš Marcinko z Třince a Adam Jánošík z Mladé Boleslavi.

Také Sparta slaví druhou výhru

S jasným cílem připsat si druhé vítězství v sérii vstupovali hokejisté Sparty do zápasu proti Českým Budějovicím. A úvodní třetina jim vyšla výborně. V 8. minutě se poprvé v play off prosadil Řepík, který poprvé překonal Hrachovinu. Podruhé mohla zaplněná O2 Arena aplaudovat 74 sekund před koncem úvodní třetiny díky důrazu švédského útočníka ve službách Pražanů Erika Thorella.

Ve druhé třetině branka nepadla, ale když 49 sekund po začátku třetí dvacetiminutovky snížil Gulaš, zdálo se, že by utkání mohlo směřovat do dramatické koncovky. Sparta však veškeré naděje Jihočechů na obrat rychle zahnala. O čtyři minuty později jí vrátil dvoubrankový náskok Moravčík a když padesát sekund nato přidal čtvrtou branku Tomášek, bylo o vítězi rozhodnuto. V 49. minutě pak překonal Hrachovinu Chlapík a  uzavřel tak skóre na konečných 5:1.

Závar před sparťanskou brankou gólem neskončil

Semifinále play off hokejové extraligy, 2. zápasy:
Třinec - Mladá Boleslav 1:0 po sam. nájezdech
Branka: 80. rozhodující sam. nájezd Svačina
Stav série: 2:0.
Sparta - České Budějovice 5:1
Branky: 8. Řepík, 19. E. Thorell, 45. Moravčík, 46. Tomášek, 49. Chlapík - 41. Gulaš

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200