Tři výhry na východu Čech i vítězství B-týmu v Příbrami | SK Slavia Praha
Více

Tři výhry na východu Čech i vítězství B-týmu v Příbrami

Nejstarší dorostenci v sobotu zvítězili na půdě Hradce Králové, žáci pak v Pardubicích. Fotbalová neděle na Xaverově nebo vítězný výjezd B-týmu do Příbrami. I takový byl víkend mladých slávistů. Připomeňte si jejich výsledky v souhrnném článku.

Sobota

B-tým

1. FK Příbram B vs. SK Slavia Praha 1:3 (0:2)
Sestava: Sirotník – Bárta (34. Voriazidis), Behenský, Švec, Labík – Nikl – Šubert (68. Atsuta), Mohammed (68. Osuagwu), Kopáček – Biegon, Šmiga (80. Samer)
Góly: 14. a 36. Šmiga, 69. Osuagwu

Slavia přijela Na Litavku bojovat o první jarní výhru a začala velmi dobře. První gól padl už ve 14. minutě, postaral se o to mládežnický reprezentant Daniel Šmiga. Slávisté pokračovali v dobrém výkonu a deset minut před poločasem přidal Daniel Šmiga svůj druhý střelecký zápis v tomto utkání. Po minutovém pobytu na hřišti navýšil vedení v 69. minutě Victor Osuagwu, pro kterého to byl premiérový start za B-tým. O čisté konto však Sirotník přišel dvě minuty před koncem. I tak ale hosté zápas zvládli v poměru 1:3 a připisují si důležité tři body do tabulky. O další body bude B-tým bojovat příští neděli 10. dubna na Xaverově proti Benešovu.

U19

FC Hradec Králové vs. SK Slavia Praha 0:3 (0:1)
Sestava: Slavata – Fatrdle, Hunal, Beránek (54. Orji Okeh), M. Pudil – Šimeček, Žitný, Novák (84. Zapletal) – A. Pudil (30. J. Jinoch), Trédl, D. Toula
Góly: 33. Novák, 54. Trédl, 85. J. Jinoch

Před polednem se v Hradci Králové představili starší dorostenci. Pozici lídra tabulky začali potvrzovat v 33. minutě, kdy se trefil David Novák. V 54. minutě navýšil na dvoubrankový rozdíl kapitán Jan Trédl. Tečku za utkáním přidal v 85. minutě Josef Jinoch a sešívaní mohli slavit pohodlnou výhru s čistým kontem v zádech. Příští zápas odehraje kategorie U19 v sobotu 9. dubna. Do Prahy přijede Baník Ostrava.

U17

FC Hradec Králové vs. SK Slavia Praha 2:1 (1:0)
Sestava: Rezek – Piták, Pančev, Konečný, Fiker – Zelenka, Kolář, Kopecký (64. Wesolowsky) – Parpel, Bouchner (75. Hejduk), Urban (22. Pikolon)
Góly: 89. Zelenka

Po svých starších spoluhráčích nastoupila na hřiště také sedmnáctka. Té se bohužel herně nedařilo a do šaten šli hráči za stavu 1:0 pro domácí. V druhém poločase Hradec odskočil dalším gólem a po červené kartě Pančeva se osud zápasu zdál zpečetěn. Sešívaní se ale nevzdali a v 89. minutě vykřesal naději Adam Zelenka. Vyrovnat se však nepodařilo a před závěrečným hvizdem se už do dějin utkání zapsal jen další červenou kartou na straně Slavie Hejduk. Díky výhře Olomouce proti Spartě přišli červenobílí o vedení v lize. Budou si ho moct vybojovat zpět 9. dubna proti tabulkovému sousedovi z Ostravy.

U15

FK Pardubice vs. SK Slavia Praha 0:2 (0:1)
Sestava: Obdržálek – Hubička, Beran, Palivec (33. Filippov), Naskos, Sosna, Jelínek, Korenc, Čížek, Kumpan (41. Kočvara), Kolařík
Góly: 13. Kolařík, 50. Sosna

V Pardubicích nastoupila ke svému zápasu kategorie U15. Slavia se dostala rychle do vedení brankou Josefa Kolaříka v 13. minutě. Hubený náskok navýšil gólem na začátku druhého poločasu Adam Sosna a další branky už diváci neviděli. Sešívaní se díky výhře 0:2 a úspěchu Hradce na Spartě posunuli do čela soutěže. Další zápas čeká patnáctku 10. dubna, kdy přivítají na domácím hřišti Slavoj Vyšehrad.

U14

FK Pardubice vs. SK Slavia Praha 2:3 (0:2)
Sestava: Dřevíkovský – Brázda (41. Motyčka), Ferenc, Janota, Chaluš (41. Skokan), Kubů, Palaščák (54. Švach), Pastyřík (41. Vrňata), Hájek, Klepáč (41. Korpas), Potměšil
Góly: 31. Klepáč, 39. Potměšil, 57. Korpas

V poledne se do hry dostala také čtrnáctka. Slavia kontrolovala hru a přidala také dvě branky v 31. a 39. minutě, o které se postarali Matěj Klepáč a Petr Potměšil. Hosté do druhé půle prostřídali, ale stále pokračovali v dobrém tempu. Na 0:3 zvyšoval v 57. minutě Martin Korpas. Sešívaným však srazil vítr z plachet gól Pardubic dvacet minut před koncem. Nervozita na kopačkách vyústila i v druhou branku domácích v 80. minutě, ale vítězství už si slávisté vzít nenechali. V dalším zápase 10. dubna je čeká v pražském derby Vyšehrad.

U12

SK Slavia Praha vs. FC Tempo Praha U13 2:7
Sestava: Fukna – Fingerhútt, Havlena, Hofman, Košťál, Novotný, Šafr, Štěpánek, Vacek, Všetečka, Zich, Bryndza, Bureš, Kabelka, Košťál, Lahoda, Martínek, Teplý
Góly: Štěpánek, Teplý

Žákům z kategorie U12 vůbec nevyšla první třicetiminutovka. Tempo využívalo fyzické převahy a překonávalo vysoký pressing Slavie dlouhými přihrávkami za obranu. V druhém dějství, za stavu 0:5, se obraz hry změnil a sešívaní převzali otěže zápasu. Bohužel slabá produktivita, neproměněná penalta a branková konstrukce zabránila domácím ve vyrovnávání skóre. Tempo vstřelilo další dvě branky, ale síť se nakonec podařilo rozvlnit také slávistům. Postarali se o to Michal Štěpánek a Jáchym Teplý. Dvanáctku čeká teď týdenní pauza od soutěžního utkání a další zápas sehraje až 15. dubna proti Vyšehradu.

U11

SK Slavia Praha vs. FC Tempo Praha U12 7:7
Sestava: Vlasák, Jeřábek – Kléma, Odei, Vavrla, Blažek, Havránek, Lysyi, Rigoci, Petrović, Sklenář, Dvořák, Skopec, Kopřiva, Střihavka, Rakár, Javůrek, Šíma
Góly: 2x Dvořák, Rigoci, Sklenář, Javůrek, Lysyi, Petrović

Také jedenáctka měla na programu pražské derby. Aktivní a produktivní začátek zápasu ze strany domácích vyústil ve vedení 6:2. Za Slavii se prosadili dvakrát Matyáš Dvořák, Ondřej Rigoci, Matěj Sklenář, Patrik Javůrek a Svjatoslav Lysyi. Hosté se ale rychle oklepali a podařilo se jim vrátit do zápasu. Tempo díky standartním situací a zvýšené aktivitě skóre dokonce otočilo ve svůj prospěch. Ale ani sešívaní se nevzdali a na konečných 7:7 vyrovnal v divácky velmi atraktivním zápase Luka Petrović. Další program kategorie U11 je stejný jako u o rok starších spoluhráčů, čeká je krátká pauza a představí se opět 15. dubna proti Vyšehradu.

Neděle

U18

SK Slavia Praha vs. Viktoria Plzeň 1:4 (0:1)
Sestava: Dvořák – Herák, Zima, Iliev, Zapletal – Jan Jinoch, Mervard (86. Steklý), Hefner (69. Zelingr), Josef Jinoch (86. Pikolon) – Osuagwu, Orji Okeh
Góly: 55. Josef Jinoch

Nedělní program na Xaverově byl ve znamení dvojzápasu proti Viktorii Plzeň. Jako první nastoupila kategorie U18. Na první gól se čekalo až do 42. minuty, kdy hosté proměnili pokutový kop. Krátce po změně stran se Slavii podařilo vyrovnat zásluhou kapitána Josefa Jinocha. V 64. minutě se kopala další penalta a Plzeň si vzala své vedení zpět. Domácí se opět hnali za vyrovnáním, ale jejich snahu překazil soupeř dalším gólem v 74. minutě. Hřebíček zatloukli viktoriáni ještě zásahem v poslední minutě a po závěrečném hvizdu ukazovala výsledková tabule skóre 1:4. Sešívání tak přišli o vedení v soutěži, ale zoufat nemusí, mohou si ho vybojovat zpět už 10. dubna zápasem v Benešově.

U16

SK Slavia Praha vs. Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Sestava: Jovanovski – Teterya, Zamazal, Hubička (55. Beran), Boledovič (62. Naskos) – Zelingr (67. Sosna), Pech, Regal (62. Piták), Schwan – Steklý (67. Pikolon), Mikulanda
Góly: 8. Schwan, 50. Zelingr

Další na řadě byla šestnáctka. Zápas dvou předních celků tabulky sliboval atraktivní podívanou a začal velmi zostra. Viktorka se dostala rychle do vedení, ale už v 8. minutě vyrovnal Dominik Schwan. Do poločasu se skóre neměnilo a týmy se rozcházeli do kabin za smírného skóre. To ale neplatilo dlouho. V 50. minutě poslal sešívané do vedení Jakub Zelingr. Ale ani domácím se vedení udržet nepodařilo. Plzeňští vyrovnali na konečných 2:2 v 68. minutě. Pořadí na čele soutěže se tedy nemění a červenobílí nadále vedou. Slavii U16 čeká v dalším utkání, stejně jako jejich starší spoluhráče, 10. dubna Benešov.

U11

SK Slavia Praha - FK Neratovice 9:8
Sestava: Vlasák - Blažek, Havránek, Javůrek, Kočí, Kopřiva, Lysiy, Rusyn, Svoboda, Střihavka, Vavrla
Góly: 3x Střihavka, 1x Blažek, Kočí, Svoboda, Vavrla, Javůrek, Rusyn

V nedělním přátelském utkání s Neratovicemi dostali příležitost hráči, kteří nehráli sobotní mistrovské utkání proti Tempu. Ve vyrovnaném utkání padla spousta hezkých branek. Do utkání měl lepší vstup soupeř, postupně však začali dominovat sešívaní. Mladí slávisté nakonec utkání zvládli a zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem skóre.