Závod v Sobótce organizátoři zrušili kvůli předpovědi nepříznivého počasí. Svou roli sehrál fakt, že v loňském ročníku jeden z cyklistů kategorie masters spadl tak nešťastně, že pád nepřežil. Organizátoři následně zrušili celou akci, takže Elite vůbec neodstartovala.

První závod letošního slovenského poháru na silnici se uskutečnil na tradiční trati s centrem v obci Suchá nad Parnou, ležící 10 km severozápadně od Trnavy. Závodily tu všechny kategorie. Elite, U23 a junioři startovali pohromadě.

Na startu kromě domácích Slováků byli cyklisté z Maďarska a Rakouska a také dva české týmy: Favorit Brno, který tu měl i juniory, a ATT Investments.

Okruh, na kterém se jelo, měřil 23 km a hlavní kategorie ho jela 5x. Převýšení bylo minimální, celkem něco přes 600 metrů. Co se neodehrálo směrem vzhůru, to přišlo z boku: silný nárazový vítr. A k tomu teplota kolem 4-5°C.

Začátek byl hodně nervózní, v početném pelotonu s juniory se hodně padalo. Naštěstí i s ohledem na vítr se hlavní pole brzo nadělilo, takže se situace v tomto směru zklidnila.

ATT Investments měl v plánu po polovině závodu útočit, což jeho závodníci splnili a výrazně zredukovali čelní skupinu. Mezi 15 lidmi, kteří se ocitli na špici, měli kompletní šestici.

Zhruba 10 km před cílem se postarali o rozhodující moment. Odjela trojice ATT Investments Štoček, Schuran a Sporysch a s nimi Slovák Čanecký z týmu BRS – Kaktus Bike. Kluci z pardubického týmu si s jediným soupeřem poradili čítankově, z čehož podle plánu profitoval Slovák Matúš Štoček, který si dojel pro vítězství. Spurt druhé nepočetné skupiny vyhrál Tomáš Bárta, takže ATT Investments obsadilo čtyři z prvních pěti pozic.

S ohledem na to, že zbylí dva, Stránský a Rotter, dojeli ve skupině s Bártou, udělali si borci ATT Invetsments z prvního závodu slovenského poháru s trochou nadsázky klubové mistrovství.

Nejlepší z Favoritu Brno byli na 10. a 12. místě klasifikováni Křenek a Kmínek.