Satoranského unikát a Krejčího základy

01.04.2022 - red
počet přečtení: 1857
vytvořeno 01.04.2022, upraveno 01.04.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský zapsal jako třetí hráč historie NBA naprosto ojedinělý double double a k tomu i první čtyři základní sestavy po návratu do Washingtonu. Své první dva základy kariéry si vysloužil i Vít Krejčí, který už se v NBA vypracoval na průměry 5 bodů a téměř 20 minut. Dva dvojciferné bodové obnosy stihl v Japonsku Patrik Auda. Na 10 bodech končil i David Jelínek v dalším duelu ACB. Martin Peterka byl top skórerem Braunschweigu, Tomáš Kyzlink pomohl ke dvěma výhrám Bambergu a Jan Veselý dál brázdí jen euroligové vody.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Nadále osmý tým východní divize japonské ligy Jokohama (16-27) rozšířila svou bilanci o domácí výhru (71-67) a porážku (60-79) s Kjótem, devátým týmem západní divize. Tradiční člen základu Patrik Auda v prvním utkání přispěl 14 body (z pole 9/5), 5 doskoky, 2 asistencemi i 6 získanými fauly za 28 minut, ve druhém pomohl 10 body (z pole 7/5), 7 doskoky a  1 asistencí za 22 minut.

Mezi ligovými kanonýry poklesl na 22. místo s průměrem 16,3 bodu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Ve východní skupině japonské B League dále sedmá Gunma (16-21) žádný nový zápas nehrála.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Štrasburk (14-11) - nadále bez Jaromíra Bohačíka - v dalším duelu francouzské ligy nečekaně padl doma se 14. Paříží (82-87) a klesl na sedmé místo.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra (8-17) i po porážce v Manrese (94-60) dál sdílí 13. místo ve španělské ACB. David Jelínek jako člen základu zařídil 10 bodů (z pole 7/3, -15), 3 doskoky a 1 zisk za 23 minut.

V EuroCupu Andorra (9-6) přidala novou porážku doma s Bolougne Metropolitans (74-83) a patří jí čtvrté místo ve skupině. Jelínek za 18 minut (z pole 5/0) sklidil jen 1 doskok a 1 asistenci.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Až třináctým týmem bundesligy je po už čtvrté porážce v řadě Braunschweig (9-16), který čerstvě prohrál v Ludwigsburgu 90-72. Člen základu a top skórer hostů Martin Peterka zaknihoval během 25 minut 17 bodů (z pole 11/6, trojky 7/5, -11), 6 doskoků, 1 asistenci a 1 zisk.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal ve stejném utkání Braunschweigu přispěl jako člen základu 7 body (z pole 6/2, -27), 3 asistencemi, 1 doskokem a 1 blokem za 27 minut.

Aktuálně mu patří 5. místo mezi asistenty soutěže s průměrem 5,9.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Na desáté místo poskočil v bundeslize Bamberg (12-14), který v posledních dvou utkáních vyloupil Bayreuth (71-84) a doma složil Crailsheim (91-81). Stabilní člen základu Tomáš Kyzlink v prvním utkání jako druhý nejvytíženější hráč stihl 6 bodů (z pole 4/2, +4), 5 doskoků, 2 asistence a 2 zisky za 28 a půl minuty. Ve druhém duelu se polepšil na 12 bodů (z pole 5/3, TH 6/5, +12), 8 doskoků a 3 asistence za 27 a půl minuty.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Lídr turecké ligy Fenerbahce (20-5) po pěti výhrách v řadě prohrál, když bez Jana Veselého nestačil venku na Izmir (74-72). Týmu se dál nedaří v Eurolize, kde po dvou nových porážkách v Barceloně (88-67) a doma s Berlínem (57-66) počítá už šest neúspěchů v řadě a s bilancí 9-16 je až dvanáctý z patnácti celků (po vyloučení tří ruských klubů). Veselý v prvním euroligovém duelu za 22 minut zvládl 8 bodů (z pole 8/4), 2 doskoky, 3 asistence a 1 zisk, ve druhém navázal rovněž 8 body (z pole 7/4) s 5 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem za 27 minut.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (Washington)
Washington (33-43, 12. na Východě), který čerstvě přišel i o šanci na předkolo play-off NBA, nově zapsal tři výhry a dvě porážky, když postupně podlehl v Milwaukee (114-102), zvítězil v Detroitu (97-100), doma nad Golden State (123-115), poté doma nestačil na Chicago (94-107) a porazil Orlando (127-110). Tým je dál 22. v útočné produkci (108,4), 24. je nyní na doskoku (43,2) a už 16. v počtu inkasovaných bodů (111,4).

Za 16 utkání u Wizards (z toho 4 v základu) má Tomáš Satoranský průměry 4,5 bodu, 2,8 doskoku, 4,1 asistence na 0,9 ztráty (z hráčů s aspoň 16 zápasy nejlepší v poměru asistencí a ztrát se 4,6) a efektivitu PER 13,92 za 18,4 minuty.

V Milwaukee český rozehrávač v roli náhradníka zaznamenal 2 body (z pole 5/1, -20), 2 doskoky, 2 asistence, 1 zisk a 4 fauly za 13 minut, když hrál 8:30 na přelomu 1. a 2. čtvrtiny s jedinou dvojkou a 4:20 na konci 3. čtvrtiny. V Detroitu už jako záklaďák stihl 6 bodů (z pole 4/2, -1), 3 doskoky, 6 asistencí a 2 zisky za 29 minut, když ve hře pobýval prvních 6 minut s jednou dvojkou, posledních 5:30 poločasu se dvěma šestkami, prvních 8 minut 3. čtvrtiny s jednou dvojkou a posledních 9:30).

S Golden State se opět v základu vypracoval na 9 bodů (z pole 9/4, +10), 7 asistencí, 3 doskoky a 1 zisk za 30 minut, když hrál prvních 7 minut a posledních 9:30 poločasu s jedním floaterem, dál prvních 5:30 třetí čtvrtiny s jednou dvojkou a posledních 8 minut s úspěšným nájezdem, dvojkou a šestkou. S Bulls opět v základu sklidil 3 body (z pole 4/1, -1), 10 asistencí bez ztráty, 3 doskoky, 1 zisk a 1 blok za 25 minut, když sloužil ve hře prvních 6 minut a posledních 6 minut poločasu s jednou šestkou, prvních 6,5 minuty 3. čtvrtiny s dunkem a posledních 7:40. A v dalším základu proti Orlandu vystřihl svůj první double sezony za 13 asistencí a 10 doskoků, když jako třetí hráč dějin skončil bez bodu, ale s nejméně 10 doskoky i asistencemi (dalším byl v této sezoně Giddey). Z pole měl za 27 minut bilanci 2/0 (+17), když hrál prvních 8 minut a posledních 6:30 poločasu, prvních 7 minut 3. čtvrtiny a 5,5 minuty v závěru.

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder)
V Západní konferenci NBA 14. Oklahoma (22-54), jíž v závěru sezony už docházejí zdraví hráči, nově navršila porážku v Denveru (113-107), výhru v Portlandu v prodloužení (131-134) a domácí prohru s Atlantou (118-136 pouze s osmi hráči). Thunder jsou nadále poslední v útoku (103,9), šestí jsou na doskoku (45,7) a 18. v obraně (111,5).

Průměry Víta Krejčího ve 24 dosavadních zápasech (2 v základu) v lize činí 5,3 bodu, 2,9 doskoku, 1,5 asistence na 0,8 ztráty a PER 9,51 za 19,7 minuty.

V Denveru Krejčí jako střídající vyprodukoval 7 bodů (z pole 7/3, +2), 4 doskoky, 6 asistencí a 1 blok za 28 minut, když se ve hře nacházel 8,5 minuty na přelomu 1. a 2. čtvrtiny s jednou trojkou, poslední 3 minuty poločasu, posledních 6 minut 3. části a prvních 10 ve čtvrté s dvěma dvojkami. V Portlandu v prvním základu kariéry nasbíral 12 bodů (trojky 6/4, +6), 3 doskoky, 2 asistence a 2 zisky za 32 minut, když hrál prvních 9 minut, posledních 7:20 poločasu s jednou trojkou, prvních 7 minut 3. čtvrtiny, prvních téměř 7 minut čtvrté se 3 trojkami a poslední 2 minuty prodloužení. A s Atlantou opět v zahajovací pětici zvládl 9 bodů (z pole 10/1, TH 6/6, -19), 5 asistencí, 5 doskoků a 2 zisky za 35 minut (nejvytíženější z týmu), když hrál celou 1. čtvrtinu s jedinou trojkou i 5 minut v závěru poločasu, prvních 6 minut 3. čtvrtiny a celou čtvrtou.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Venkovní lup v Karlsruhe (85-86) a domácí porážku s Vechtou (67-69) ve druhé německé lize přidal patnáctý Artland (11-19), který už sedm zápasů v řadě odehrál bez Adama Pecháčka.