• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Domácí zlomili derby ve svůj prospěch až v závěru utkání

MIROTICE - Po dlouhé zimní přestávce, kdy zase až tak velká zima na Písecku nebyla, se rozběhla jarní část fotbalového okresního přeboru. Hned ve 14. kole (prvním jarním) bylo na programu sousedské derby. V neděli 27. března přijelo do Mirotic mužstvo Smetanovy Lhoty.

TJ Mirotice - AFK Smetanova Lhota 3:2 (2:2)
Branky: 19. F. Mikulášek (pen.), 28. a 88. Horký - 11. S. Vlk, 36. Brabec
Rozhodčí: Řezáč - M. Smola, T. Smola. ŽK: 2:1. Diváků: 101
Mirotice: Hosperger - Frank, Horký, M. Hřebejk, P. Hřebejk, Koubek, Krejčí, F. Mikulášek, M. Mikulášek, Texler, Volf. Náhradníci: Krahulec, Brouček, Kučera
S. Lhota: Zájeda - Novák, Brabec, Klíma, S. Vlk, D. Trčka, J. Trčka, Kálal, Hrach, Rejlek, Procházka. Náhradníci: Hrneček, Staněk, Vokatý

Utkání samotné neslo všechny znaky začátku sezony. To samé lze napsat i o hrací ploše, která fotbalové hřiště připomínala jenom s velkou dávkou fantazie. Většina aktérů zřejmě zimní přestávku na fotbalové jaro nepojala tím nejlepším způsobem, s míčem si příliš nerozuměli, a tak stovka diváků, což je na okresní přebor slušná návštěva, mnoho fotbalové krásy neviděla. Místo fotbalu byla k vidění spíše kopaná, ale snaha a bojovnost většiny hráčů byla zřejmá. A z toho pramenila dvě nepříjemná nezaviněná zranění, po kterých dva domácí borci museli vyhledat pomoc lékařů písecké nemocnice, dlouhodobě jedné z nejlepších v České republice.
Do vedení šli v 11. minutě hosté, když na centr do vápna nejvýš vyskočil nejmenší hráč na hrací ploše Stanislav Vlk a hlavou zavěsil. Za osm minut bylo srovnáno, to sudí Jakub Řezáč nařídil za faul penaltu, kterou Filip Mikulášek proměnil a srovnal na 1:1. V dalším průběhu první půle přidali oba soupeři po gólu a na přestávku se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Ten trval i většinu druhého poločasu, a když už se schylovalo k rozhodujícím pokutovým kopům, hlavičku Filipa Mikuláška po rohu na konečných 3:2 doklepl do sítě Jaroslav Horký, který se tak stal se dvěma trefami mužem zápasu.